Hokejisti Montrealu prehrali v kanadskom derby na ľade Edmontonu 3:5.

04.12.2022 04:24
Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v zápase proti Edmontonu.

Bod za asistenciu si pripísal aj Juraj Slafkovský, ktorý prihrával v presilovej hre Arberovi Xhekajovi na tretí gól hostí.

Pozrite si nováčikovskú spoluprácu na videu:

Canadiens viedli na pôde rivala 1:0, keď sa v presilovke presadil kapitán Nick Suzuki. Domáci však kontrovali troma gólmi v početnej výhode.

Montrealu sa podarilo vyrovnať, keď sa presadil Jevgenij Dadonov a v 37. min po Slafkovského prihrávke aj Xhekaj.

Obrat sa však Canadiens nevydaril, keď štvrtý gól inkasovali päť sekúnd pred koncom II. tretiny a piaty potom v 55. minúte.

Slafkovský Montreal Čítajte viac Slafkovský na MS juniorov? Tréner Montrealu sa vyjadril jasne

V domácom drese zažiaril Connor McDavid. Najlepší hokejista súčasnosti pridal ku dvom gólom aj dve asistencie a poistil si vedenie v kanadskom bodovaní súťaže.

Slafkovský odohral na ľade Edmontonu spolu 14:25 min, čo je pre neho vyrovnané maximum v NHL kariére (rovnakú minutáž mal aj v októbri proti Arizone). Okrem asistencie si pripísal bodyček a dva mínusové body.

Jeho celková bilancia v 19 zápasov je štyri góly a tri asistencie.

Kluby NHL s najväčšou hodnotou + slovenská stopa Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky