(0:1, 4:2, 1:0)
Montreal Canadiens
Naposledy zmenené pred rokom

Z tohto duelu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

Máme hotovo, Oilers porazili Canadiens 5:3. Aj napriek nie príliš výraznej prvej tretine sme napokon sledovali veľmi dobrý zápas. Hviezdou bol v dueloch Edmontonu už tradične Connor McDavid, ktorý ukončil stretnutie s bilanciou 2+2. Kľúčový bol výborný taktický výkon v tretej tretine, ktorým bolo Montréalu prakticky znemožnené akokoľvek nepriaznivý stav dohnať.

Slovenská stopa:
Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 0+1; čas na ľade 14:25; –2 +/-; 0 striel na bránku; 0 trestných minút; 1 hit; 1 blok

60:00

59:50

Zakončenie domácich na odkrytú bránku tesne nevyšlo, vadiť im to však rozhodne nemusí.

59:19

Oilers naďalej vynikajúco bránia, puku sa za posledných tridsať sekúnd zbavili už trikrát.

58:50

Allen opäť na striedačke, Canadiens so šiestimi korčuliarmi.

58:35

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred hosťujúcou bránkou a do hry sa vráti Allen.

58:20

Tím Montréal Canadiens si vzal oddychový čas a pokračovať bude bez brankára.

58:20

Skrumáž pred domácou bránkou zrejme mierne zdvihla divákov zo sedadiel, Skinner si však situáciu skúsene pokryl aj za pomoci brániacich spoluhráčov.

58:00

Dadonov nedokázal zakončiť, puk okrem toho vyrazil ďaleko preč Skinner.

57:21

Canadiens sa konečne usadili v útočnom pásme, dlho to však netrvalo.

55:43

Hosťom sa naďalej nedarí zaútočiť, Oilers zatiaľ zvládajú tretiu tretinu na výbornú.

54:40

Tím Edmonton Oilers dal gól!
Draisaitl sa zmocnil puku v strednom pásme a vyslal do úniku CONNORA MCDAVIDA, ten sa v nájazdoch nemýli a inak tomu nebolo ani tentokrát. 5:3. Asistencia Leon Draisaitl.

53:40

Oilers výborne prehusťujú súboje o puk a nútia hostí brániť, tí chcú pochopiteľne za súčasného stavu útočiť a nejde im to.

52:50

Canadiens to skúšali v útoku kombinačne, priveľa prihrávok však napokon viedlo iba k strate puku.

52:06

Puk zakryl Skinner, vhadzovať sa bude v domácom obrannom pásme.

51:16

Oilers prišli o útočné pásmo, nepresná prihrávka doputovala až k Allenovi, ten puk odohral betónmi.

50:45

Nugent-Hopkins vypálil spomedzi kruhov švihom, puk priamo zakryl Allen. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

50:06

Cez všetky čiary, o zakázané uvoľnenie sa však nejednalo. Canadiens môžu hrať s pukom.

48:55

Ani jedno z mužstiev sa nedokáže na dlhší čas usadiť v útočnom pásme.

47:11

Puk prikryl po strele Caufielda Skinner, vhadzovať sa bude v domácom obrannom pásme.

46:59

Hymanov pokus zneškodnil Allen.

46:31

Ďalšiu strelu vyslal dnes poriadne aktívny Matheson, opäť sa predviedol Skinner.

46:11

Pezzetta zakončoval z ľavého krídla, puk prikryl pozorný Skinner. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

45:06

Skinner zneškodnil strelu Kovacevica.

44:56

Armia trafil žrďku! Z hľadiska sa ozvalo niekoľko oslavných výkrikov, puk však bránkovú čiaru neprekročil.

44:05

Ceciho delovka skončila mimo hracej plochy, vhadzovať sa bude pred Allenom.

43:36

Hyman vnikol do útočného pásma po skvelom pase od Draisaitla, položil si na zem Savarda a zakončil na osamoteného Allena. Ten zneškodnil aj dorážku.

41:39

Skinner s ďalšou prácou, tentokrát vyslal strelecký pokus Monahan.

41:27

Do bránky sa tlačil unikajúci Janmark, zneškodnil ho Allen.

41:13

Zakázané uvoľnenie Oilers, vhadzovať sa bude pred brankárom Skinnerom.

40:39

Činiť sa musel Skinner, ohrozil ho Dach.

40:01

Tretia tretina sa začne najskôr o 03:10.

Druhá časť hry priniesla poriadnu porciu gólov, Oilers vedú 4:3 po presnom zásahu päť sekúnd pred klaksónom. Tretina sa niesla v znamení presilových hier, zo šiestich gólov padli až štyri práve v početných prevahách.

40:00

39:55

Krásna akcia domácich! Za bránkou získal puk Hyman, prihral ho Draisaitlovi a ten našiel skórujúceho spoluhráča, ktorý Allena prekonal v priamom súboji. Bol to DARNELL NURSE. 4:3. Asistencie a Leon Draisaitl a Zach Hyman.

39:34

Nurse mal veľa priestoru v útočnom pásme, jeho ranu vyrazil Allen.

38:50

Obrovská príležitosť Oilers! Shore chcel pretlačiť puk cez Allena až do bránky, hosťujúci gólman ale okrem neho vychytal aj dorážajúceho hráča. Bol to Malone.

38:13

Caufieldova rana z pravej strany bola zablokovaná Brobergom, Oilers sa ubránili.

37:37

Dach sa ocitol úplne sám proti Skinnerovi, bekhendovým pokusom ho ale neprekonal.

36:38

Tím Montréal Canadiens dal gól!
Presilovkový presný zásah! Vyhrané vhadzovanie dostalo puk na pravé krídlo k Slafkovskému, ten ho ihneď posunul na ľavú stranu. ARBER XHEKAJ chvíľu váhal, následne trafil presne k tyčke. 3:3. Asistencia Juraj Slafkovský.

36:28

Vylúčenie v tíme Edmonton Oilers:
Darnell Nurse – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

36:17

Mathesonov pokus od modrej vyrazil Skinner.

35:39

Krásna presilovková akcia hostí, pas na pravú stranu dostal voľný Suzuki. Puk neprešiel za Skinnera len tesne.

34:39

Connor McDavid – 2 min., hákovanie.

34:39

Hra je po takmer minútovej avizovanej presilovke Canadiens prerušená, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

33:26

Strelu z krídla vyskúšal Armia, Skinner puk vyrazil po zákroku. Na dorážku bol pripravený dobiehajúci EVGENII DADONOV. 3:2. Asistencie Joel Armia a Jonathan Kovacevic.

33:15

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred brankárom Allenom.

32:43

Savard pálil od modrej, puk prikryl Skinner. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

31:47

Anderson to po sťahovačke z pravej strany skúšal spomedzi kruhov, jeho pokus ale zablokoval brániaci Ceci.

31:07

Zakázané uvoľnenie Oilers, vhadzovať sa bude pred Skinnerom.

30:20

Hra je prerušená, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

29:48

Guhleho strelu zneškodnil Skinner.

29:36

Hostia svoju šancu nevyužili, naopak, CONNOR MCDAVID sa prehnal útočným pásmom s pukom na hokejke a z ľavej strany trafil presne na bližšiu žrďku. Presilovkový gól. 3:1. Asistencie Tyson Barrie a Zach Hyman.

29:15

Protiútok hostí v oslabení zarazil Skinner, do bránky sa snažil natlačiť Matheson.

29:07

Draisaitl pálil z pravého krídla z prvej, činiť sa musel Allen.

28:55

Tím Montréal Canadiens si vzal oddychový čas.

28:55

Vylúčenie v tíme Montréal Canadiens:
Nick Suzuki – 2 min., zovretie puku.

28:36

Monahan a Guhle sa ocitli s pukom v útočnom pásme počas vlastného oslabenia, k strele ale nedošlo.

27:38

Allen prerušil hru po bekhendovom zakončení Draisaitla z pravej strany.

27:14

Canadiens v ofsajde, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

26:27

LEON DRAISAITL s presilovkovým gólom, po narážačke s McDavidom bol úplne voľný na pravom krídle a trafil presne. 2:1. Asistencie Connor McDavid a Tyson Barrie.

26:23

McDavid prudkým streleckým pokusom netrafil hosťujúcu bránku.

25:50

Nugent-Hopkins sa k strele na poslednú chvíľu nedostal, následnú delovku Barrieho od modrej čiary upratala hosťujúca defenzíva aj Allen.

25:29

Rana spomedzi kruhov od Barrieho bola zblokovaná.

25:20

Joel Edmundson – 5 min. + do konca zápasu, krosček.

25:08

Kirby Dach – 2 min., držanie.

24:40

Bez prípravy strieľal z ľavej strany Dach, činiť sa opäť musel Skinner.

24:16

Mathesonov pokus z otočky od modrej čiary pokryl pripravený Skinner.

23:40

Po kontakte s Xhekajom puk opustil hraciu plochu, vhadzovať sa bude pred Allenom.

22:36

Kovacevic vletel do pásma príliš skoro, pískal sa ofsajd Montréalu.

21:25

Domáci to v presilovej hre poriadne roztočili, McDavid našiel pred bránkou voľného Draisaitla. Ten puk posunul do odkrytého priestoru a ľahkú úlohu bez problémov zvládol RYAN NUGENT-HOPKINS. 1:1. Asistencie Leon Draisaitl a Connor McDavid.

21:01

Nugent-Hopkins prudkým pasom stredom klziska našiel na pravom krídle voľného Draisaitla, tomu však v poslednej chvíli ušiel puk.

20:42

Joel Edmundson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

20:33

Puk nepretlačil individuálne za Allena McDavid, po následnej prihrávke Draisaitla nedokázal prepáliť hradbu tiel v predbránkovom priestore zakončujúci Nugent-Hopkins.

20:01

Druhá tretina sa začne najskôr o 02:05.

Po prvej časti hry vedú hostia, o jediný presný zásah sa v presilovej hre po vylúčení McDavida za podrazenie postaral kapitán Canadiens, Nick Suzuki. Prihrával mu Mike Matheson. Až do poslednej päťminútovky tretiny to nebol zrovna najokulahodiacejší hokej, dúfajme teda, že to od druhej z troch herných sekvencií bude lepšie.

Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 0+0; čas na ľade 05:30; 0 +/-; 0 striel na bránku; 0 trestných minút; 1 blok

20:00

19:52

Delovkou z prvej to skúsil aj Draisaitl, zblokoval ho brániaci Anderson.

19:32

Z pravej strany pálil McDavid, jeho rana bola však poriadne nepresná.

19:18

Allenovu bránku netrafil Nugent-Hopkins.

19:09

Arber Xhekaj – 2 min., podrazenie.

17:48

Ceciho strela bola zblokovaná, dorážka ale patrila Nurseovi. Vychytal ho Allen.

17:21

Canadiens zahrali zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude v ich obrannom pásme.

17:01

Strelecký pokus Armiu zachytil Skinner.

16:37

Využitá presilová hra. Zadovku od modrej čiary od Mathesona dokonale využil NICK SUZUKI a z pravej strany prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. 0:1. Asistencie Mike Matheson a Kirby Dach.

16:27

Veľkú šancu z ľavého krídla mal Caufield, jeho strela ale vysoko preletela bránku.

16:20

Connor McDavid – 2 min., držanie.

15:16

Nurseov pokus skončil na ochrannej sieti, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

15:04

Allenovu bránku minul Benson.

14:00

Dadonov posunul puk Guhlemu, ten strelou švihom preveril pripravenosť Skinnera.

12:50

Zakázané uvoľnenie, previnili sa hokejisti Montréalu Canadiens.

12:11

Janmark sa dobre zorientoval medzi dvojicou protihráčov a vystrelil spomedzi kruhov, Allen nemal problém puk prikryť. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

10:57

Bekhendové zakončenie Draisaitla preletelo nad Allenovou bránkou.

10:34

Brobergov pokus od modrej čiary skončil na zadnom mantineli.

09:59

Vstup do pásma nezladili Dach a Matheson, pískal sa ofsajd.

09:24

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude v domácom obrannom pásme.

08:56

Ryan sa cez presilu protihráčov nepredral k strele na Allena.

07:31

Po ľavom krídle sa dostal do zakončenia Caufield, vychytal ho Skinner a hru prerušil. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

07:20

Ceciho strela minula bránku.

07:11

Suzuki unikol po pravom krídle, jeho strelecký pokus ale minul domácu bránku. Skinner následne zneškodnil dorážku Guhleho.

06:17

Kulak predkladal puk spoluhráčom na zakončenie, vo vlastnom bránkovisku sa činil pripravený Allen, ktorý zvládol aj následnú strelu. Autorom bol Malone.

05:29

Brankár Edmontonu Skinner zakročil proti bekhendovému pokusu Guhleho.

04:28

Slafkovský odzbrojil od puku Janmarka, Canadiens ale prakticky ihneď o hrací nástroj prišli.

03:34

Caufield pálil z prvej, bránku ale netrafil.

02:50

Hitov už prebehlo dosť, mužstvá však takmer vôbec nestrieľajú a nedokážu sa trvalejšie usadiť v útočnom pásme.

01:20

Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred brankárom Skinnerom.

00:24

Činil sa aj Skinner, ohrozil ho Caufield.

00:16

Hyman sa ihneď po úvodnom vhadzovaní rútil na Allena, ten ho v priamom súboji vychytal.

00:01

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid ©, Draisaitl (A) – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Janmark – Ryan, Shore, Kostin – Benson, Malone, Holloway
Tréner: Jay Woodcroft

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard (A), Matheson, Guhle, Edmundson (A), Xhekaj, Kovacevic – Dach, Suzuki ©, Caufield – Armia, Dvorak, Dadonov – J. Anderson, Monahan, Slafkovský – R. Pitlick, Evans, Pezzetta
Tréner: Martin St. Louis

Rozhodca: South, Skilliter – Barton, Toomey

Edmonton Oilers prišiel v poslednom dueli o trojzápasovú víťaznú sériu, na ľade Minnesoty padol 3:5. Góly dávali Draisaitl, McDavid a Kostin. V tabuľkách pacifickej divízie aj západnej konferencie sa Oilers pohybujú na rozmedzí priečok zaručujúcich vyraďovaciu časť, pochopiteľne by to teda mohlo byť lepšie. Najproduktívnejším hráčom je bez najmenších prekvapení Connor McDavid, s bilanciou 19+24 vedie celú ligu. Domáce vzájomné zápasy s Montréalom sú zo strany Edmontonu dosť nepredvídateľné.

Montréal Canadiens ukoristil v minulom stretnutí cennú výhru, na ľade Calgary sa o výsledok 2:1 postarali Slafkovský a Caufield. Vzhľadom na prakticky minimálne bodové rozdiely vo východnej konferencii a atlantickej divízii môžeme s kľudom tvrdiť, že Canadiens bojujú o postup ďalej. Najvýraznejšie ich za tým vedie kapitán Nick Suzuki, zatiaľ s bilanciou 12+13. V súboji dvoch kanadských tímov budú hostia miernym outsiderom, je však otázne, či im tento fakt skôr nepomôže.

Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 18 zápasov 4+2; 1 mínusový bod; 23 trestných minút; 25 striel na bránku

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu základnej časti kanadsko-americkej NHL medzi tímami Edmonton Oilers a Montréal Canadiens.

Stretnutie sa začne o 01:00.