Čestné buly vhodil Jágr. Nashville vyhral v Prahe aj druhý zápas

Hokejisti Nashvillu Predators zvíťazili v sobotu nad San Jose Sharks 3:2 v druhom zápase NHL Global Series v Prahe.

08.10.2022 23:21
Jaromír Jágr Foto: ,
Jaromír Jágr máva divákom pred zápasom v Prahe. V pozadí vpravo Radim Šimek zo San Jose a kapitán Nashvillu Roman Josi.
debata (2)

Nadviazali ním na víťazstvo 4:1 z piatkového duelu. Dva góly vrátane víťazného strelil švajčiarsky útočník Nino Niederreiter.

Predators a Sharks sa postarali o prvé dve stretnutia NHL v Európe od roku 2019, po dvojsezónnej prestávke z dôvodu pandémie koronavírusu.

NHL Global Series bude pokračovať 4. a 5. novembra, keď obhajca Stanleyho pohára Colorado Avalanche dvakrát nastúpi proti Columbusu Blue Jackets vo fínskom Tampere.

Čestné buly zápasu vhodil legendárny český hokejový útočník Jaromír Jágr. Skóre otvoril v 15. minúte Luke Kunin, ktorý pred sezónou prišiel do San Jose práve z Nashvillu. Niederreiter v 25. minúte vyrovnal, ale už o 10 sekúnd Logan Couture vrátil „žralokom“ tesný náskok.

Ešte do druhej prestávky Nashville otočil skóre, keď Filip Forsberg vyrovnal na 2:2 a Niederreiter svojím tretím gólom v pražskom dvojzápase upravil na 3:2 pre Predators.

Jonah Gadjovich, Mark Borowiecky Čítajte aj Praha videla gól už v 61. sekunde. NHL odštartovala výhrou Nashvillu

Viac gólov už 17-tisíc divákov v O2 aréne nevidelo, hoci Sharks v záverečnej tretine výrazne prestrieľali súpera.

Hráči San Jose odohrajú ďalší zápas 15. októbra proti Caroline, Nashville bude hrať v rovnaký deň s Dallasom.

NHL Global Series /Praha/:

San Jose Sharks – Nashville Predators 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Góly: 15. Kunin (Lindblom, Ferraro), 25. Couture (Lorentz, Ferraro) – 25. Niederreiter (Johansen, Josi), 27. Forsberg (Duchene, Granlund), 33. Niederreiter (Tolvanen, McDonagh). Brankári: Kähkönen – Lankinen, strely na bránku: 33:18, 17.023 divákov.

Ottawa, Montreal Čítajte viac ONLINE: Montreal so Slafkovským padol aj v generálke