To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vám loučím a někdy opět na shledanou.

Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, účast 0, 0 střel na bránu, 0 TM

Kdo se postavil do brankoviště?

Jake Allen (MTL) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 60:00
Magnus Hellberg (OTT) – 17 zákroků, 2 OG, úspěšnost 89,5%, odchytal 60:00

Ottawa Senators tedy nakonec zakončuje přípravu čtvrtou výhrou v řadě a do nové sezóny bude vstupovat ve velké pohodě. Naopak Montreal v přípravě vždy poznal jen hořkost porážky a uvidíme zda je podobné věci čekají i v sezóně.

Konec zápasu.

62:46

Ottawa právě vstřelila branku!
Senators využívají přesilovou hru a rozhodují o svém vítězství! Ottawa dobře vykombinovala bránící hráče, když nakonec Brassard nahrál křižně DRAKU BATHERSONOVI, jenž si i kotouč pohodlně zpracoval a následně jej poslal pod břevno hostující klece. Asistence: Derek Brassard, Shane Pinto.

62:19

Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Chris Wideman (MTL), a tak si Ottawa zahraje přesilovou hru!

61:28

Dach si velmi dobře najel před bránu Ottawy na střílenou přihrávku, kterou tečoval jen těsně vedle klece.

61:00

Na druhé straně vletěl do útoku Guhle, který si najel až na střed útočného pásma a následně se svou střelou trefil beton Hellberga.

60:14

Brannstrom se s pukem rozjel do útočného pásma, kde chtěl přihrát svému spoluhráči, ale tento pas byl nepřesný.

60:01

Začalo prodloužení.

Bohužel ve třetí třetině jsme se žádné branky nedočkali, a tak o vítězi tohoto utkání bude muset rozhodnout prodloužení či případné samostatné nájezdy.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:37

Batherson nahrál z rohu kluziště mezi kruhy Brassardovi, avšak jeho následná střela letěla vedle brány Montrealu.

59:10

Po chybné rozehrávce Montrealu se ke střele dostal Chartier, avšak Allen byl na svém místě a puk má ve své výstroji.

59:00

Rozběhla se nám poslední minuta třetí třetiny.

58:33

Sanderson vyvezl puk do útočného pásma, ale zde ho bekhendem jen poslal za bránu Allena.

57:48

První formace Montrealu na chvíli zavřela Ottawu v obranném pásmu, ale Canadiens si zde nevypracovali žádnou nebezpečnou střelu.

55:01

Ottawa z modré čáry vypálila další ránu na hostující klec, ale zde byl připravený Allen, který chytá touš svou lapačkou.

54:48

Senators jsou již kompletní.

54:37

Gallagherovu střelu ze středu útočného pásma dokázal jeden z obránců Ottawy přizvednou do ochranné sítě.

54:05

Kelly ve vlastním oslabení vyvezl puk až do útočného pásma, kde nakonec i z velké vzdálenosti vyzkoušel Allena.

53:42

Canadiens jsou tentokráte zastaveni hvizdem čárového, protože se hosté dostali do ofsajdu.

53:31

Montreal se opět nemůže dostat do svého útočného pásma a celou svou akci opět začínají až od Allena.

53:08

Ottawě se podařilo získat puk za svou klecí a domácí ho poté rychle vyhazují k Allenovi.

52:43

Avšak je tu trest na domácí straně, protože dvě minuty za sekání dostává Shane Pinto (OTT).

52:43

Evans nahrál za sebe na střed kluziště Pezzettovi, jehož následnou střelu dokázal Hellberg udržet ve své výstroji.

51:50

Caufield vyslal zpoza domácí klece zpětnou přihrávku, avšak zde byli jen hráči Ottawy, kteří si kotouč sebrali.

51:20

Harris neudržel puk v útočném pásmu, a tak jej Habs musejí vyklidit.

50:12

Pitlick chtěl zřejmě vyslat Slafkovského do protiútoku, ale na slovenského mladíka se hned slétla trojice hráčů Ottawy.

49:20

Po souboji za bránou Ottawy se nakonec kotouč odrazil do ochranné sítě, a tak je hra přerušena. Vhazuje se před Hellbergem.

48:46

Batherson zkoušel překonat Allena střelou po ledě, ale brankář Canadiens byl rychle na zemi a kotouč vyrazil.

48:27

Senators nyní pouze protečovali kotouč do ochranné sítě za bránou Allena a vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

47:50

Montrealu nevyšla útočná rozehrávka, když se kotouč podél mantinelu doklouzal až na zakázané uvolnění.

47:08

Harris zkoušel překvapit Hellberga se střelou od mantinelu, kterou však brankář Ottawy chytá bez větších potíží.

46:26

Brassard zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechával Bathersonovi, jehož následná střela letěla hodně mimo bránu Montrealu.

45:42

Pitlick nyní musel svést hned dva souboje v obou rozích útočného pásma Montrealu, kde vždy zašlápl puk, ale domácí touš vždy získali.

44:50

Sabourin nahrával do druhé vlny Bernardu-Dockerovi, kterému však vystavil tvrdou stopku jeden z hráčů Montrealu.

44:07

Hra je nyní plná nepřesností, když kotouč spíš létá z jedné strany na druhou, ale ani jedno z mužstev si nemůže vytvořit nějakou kloudnější akci.

43:11

Ottawa tedy nakonec přežila i své další oslabení a domácí hokejisté opět mohou pomýšlet na své ofenzivní choutky.

42:15

Senators se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

41:46

Hellberg má nějaké obtíže se svou maskou, a tak je hra přerušena.

41:28

Wideman před puk Caufieldovi, jehož střela byla sražena domácí obranou za bránu Ottawy.

41:04

Kastelicovi se podařilo dostat puk až za bránu Montrealu.

40:48

Shane Pinto (OTT) putuje na trestnou lavici, když dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

40:24

Monahan přihrál na střed Caufieldovi, jehož následná střela byla několikrát tečována, ale Hellberg nakonec schoval touš do své výstroje.

40:01

Začala třetí třetina.

Ottawa nejprve ve druhé třetině otočila zápas na svou stranu, když se trefili Brassard a Sabourin, jenže Sens své vedení do konce druhé části neudrželi. Minutu a osmnáct vteřin před koncem se totiž trefil Guhle a díky jeho brance se bude do závěrečné třetiny vstupovat za nerozhodného stavu 2:2.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:51

Pitlick nahrál za sebe Slafkovskému, avšak jeho střelu se podařilo domácí obraně zblokovat.

38:42

Montreal právě vstřelil branku!
Canadiens srovnávají stav zápasu! Dadonov chtěl přihrát puk před bránu, ale ten se nakonec odrazil na pravou stranu, kde byla zcela volný KAIDEN GUHLE, jehož pohotovou střelu Hellberg neudržel a kotouč skončil za jeho zády. Asistence. Jevgenij Dadonov, Schueneman.

38:24

Batherson si najel do útočného pásma, kde chtěl vystřelit přes obránce, avšak ten jeho střelu přizvedl a touš skončil v ochranné síti.

37:59

Senators jsou kompletní a své další oslabení zvládli znova ve velké pohodě.

37:35

Domácí si pohlídali křižnou přihrávku a díky tomu Ottawa opět dostává kotouč co nejdále od své brány.

36:57

Montreal se vůbec nemůže dostat do svého útočného pásma.

36:30

Hellberg vyjel za bránu pro nahozený kotouč a díky tomu následně Ottawa opět poslala puk přes celé kluziště.

36:09

Montreal se sám vyhání z útočného pásma špatnou rozehrávkou.

35:55

Kastelic (OTT) v rohu útočného pásma poslal Barrona na mantinel, a tak útočník Ottawy dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

35:45

Montreal však mohl vzápětí vyrovnat. Slafkovský nahrál na střed Pitlickovi, který poté předal puk před bránu zcela volnému Andersonovi, jehož však parádně vychytal svou lapačkou Hellberg.

35:18

Senators otáčejí vývoj utkání na svou stranu, když se domácí dostali do rychlého protiútoku, kde Gambrell nahrával za sebe SCOTTU SABOURINOVI, jehož první pokus o střelu byl ještě zblokován, ale Sabourin následně z klece dokázal poslat puk po ledě, a ten projel Allenovi pod výstroji. Asistence: Dylan Gambrell.

34:30

Gallagher posílal puk na střed útočného pásma, kam si sjel Xhekaj, jehož následná střela mířila mimo tři tyče domácí klece.

33:54

Po chybě Slafkovského se do útoku hnala Ottawa, ale Sens se na modré dostali do ofsajdového postavení.

33:38

Vyčerpaný Kastelic jen odevzdal puk do útočného pásma Ottawy, kde si ho bez větších potíží přebírají hokejisté Montrealu.

32:58

Velmi dlouhou pasáž bez přerušení až nyní ukončil Sabourin, který však z velkého úhlu netrefil bránu a touš se navíc následně odrazil mimo hrací plochu.

32:08

Brassard poslal hodně nepřesnou přihrávku najíždějícímu spoluhráči mezi kruhy, který zpracovával puk mezi bruslemi, a ten nakonec ujel až do rohu kluziště.

31:30

Montreal podél mantinelu vyhodil puk přes celé kluziště, ale rozhodčí rozpažují a hra pokračuje dál.

30:28

Dadonov chtěl překonat Hellberga se střelou z velkého úhlu, jenže švédský brankář byl u své tyče připravený.

29:53

Znova se bude vhazovat v obranném pásmu Ottawy, protože Sens pouze poslali puk na icing.

29:46

Guhle dostal přihrávku na modrou čáru, odkud ihned vypálil a jeho pokus letí přímo do středu brány, kde je připravený Hellberg.

29:32

Hellberg se trochu více opřel o svou bránu, která nevydržela ve své pozici, takže hra musí být přerušena.

29:02

Chartier se vrací zpět do hry po odpykaném trestu, a tak se opět hraje v plném počtu hráčů.

28:08

Montreal se dobře natlačil do útočného pásma, když se Gallagher po pravé straně dostal až před Hellberga, kterého však z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

27:38

Ottawě se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

27:14

Caufield opět zkusil své štěstí se střelou z levého kruhu, jako v první třetině, ale tentokrát poslal touš po ledě a Hellberg má puk ve své moci.

27:01

Tentokrát je tu vyloučení na domácí straně, když dvě minuty za podrážení dostává Rourke Chartier (OTT).

26:44

A tak je tu ještě jeden úspěšný zákrok Allena, jenž si nyní musel poradit se střelou Sabourina. Brankář Montrealu navíc nyní udržel puk ve své výstroji a hru raději přerušil.

26:32

Gambrell z větší vzdálenosti otestoval Allena, který jeho střelu jen vyrazil svými betony.

25:52

Brannstrom nyní na modré nezpracoval hodně obtížnou přihrávku, a tak musí obránce Ottawy pro puk do středního pásma.

25:26

Xhekaj získal puk za bránou Montrealu a následně jej vyhodil obloukem přes celé kluziště.

25:06

Po nepřesné střele Bathersona z pravého kruhu se kotouč dostal až do středního pásma.

24:32

Pinto vyslal hodně nepříjemnou střelu z levé strany, kterou Allen vyrazil mimo svou klec.

24:04

A je tu další vyloučení na hostující straně, když dvě minuty za krosček dostává Jonathan Drouin (MTL)

23:48

Senators vyrovnávají stav utkání v přesilové hře! Bathersonovu střelu z pravého kruhu vyrazil Allen jen před sebe, kde Chartier rychle sebral puk a nahrál ho před bránu DEREKOVI BRASSARDOVI, jenž už neměl problém doklepnout puk do zcela odkryté brány. Asistence: Chartier, Drake Batherson.

23:27

Další vyhození Montrealu se od plexiskla odrazil až mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Allenem.

23:00

Montreal začíná své oslabení vyhraným vhazováním a následně putuje puk přes celé kluziště.

22:56

Juraj Slafkovský (MTL) trochu zbytečně v útočném pásmu podrazil jednoho z hráčů Ottawy a dostává dvě minuty.

22:43

Ottawa vyhrála následné vhazování, jenže Senators poté poslali puk podél mantinelu na zakázané uvolnění.

22:35

Akce Montrealu byla zastavena ofsajde, protože se v útočném pásmu ještě zapomněl jeden z hráčů Habs, čehož si jeho spoluhráč vůbec nevšiml.

21:33

Monahan nahrál na pravou stranu Caufieldovi, který mu zřejmě kotouč chtěl vrátit, ale Monahan následně odešel střídat.

20:45

Ve vlastním oslabení se do obrovské šance dostal obránce Xhakaj, který nejprve vystřelil od modré a následně i dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Hellberg svůj tým podržel.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je již minulostí. Montreal je po prvních dvaceti minutách šťastnějším týmem, když Habs díky brance Caufileda vedou nad svým soupeřem 1:0. Nicméně Ottawa také měla své šance a hned ve dvou případech zachránila Allena tyč.

20:00

První třetina skončila.

18:46

U střídačky Ottawy přes sebe přehodil Rem Pitlick (MTL) jednoho z hráčů Sens a za své počínání dostává dvě minuty. Nicméně se ještě následně strhla menší potyčky a dvě minuty za hrubost dostávají Josh Anderson (MTL) a Kastelic (OTT).

18:27

Slafkovský skvěle v útočném pásmu získal puk a ihned přihrával Andersonovi, jenže ten bohužel pro Montreal upadl, takže k ničemu vážnějšímu nedošlo.

17:08

Osterchuk posílal puk před bránu Montrealu, kam si najížděl Hawryluk, který následně chtěl strhnout kotouč do protipohybu Allena, což se mu i podařilo, jenže poté netrefil odkrytou bránu Habs.

16:38

Další nahození od modré čáry už však skončilo u brankáře Montrealu, který si už kotouč nechal pro sebe a přerušil hru.

16:15

Brassard nahrál kotouč na modrou Bernard-Dockerovi, jehož následné vhazování zřejmě zblokoval některý z hráčů před Allenem.

15:33

Slafkovský se dostal ke střele ze středu útočného pásma, ale do jeho pokus parádně zaklekl jeden z obránců Ottawy.

14:42

Gambrell se zpoza brány snažil překvapit Allena, když se natlačil na hostujícího brankáře, ale ten odolal a kotouč za svá záda nepustil.

13:10

Gallagher nahrál na modrou čáru Schuenemanovi, jehož následné nahození skončilo na betonech Hellberga.

12:46

Hostujícím hokejistům nevyšla jejich dlouhá rozehrávka a po zakázaném uvolnění Canadiens se bude vhazovat před Allenem.

12:27

Druhá přesilová hra tedy Habs absolutně nevyšla, když se víceméně ani pořádně nedostali do svého útočného pásma.

12:04

Caufield nahrával na modrou čáru, jenže do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a kotouč míří do středního pásma.

11:40

Allen musí znova za svou bránu, protože zde za ním míří další vyhozený puk.

11:20

Pinto zastavil další útočnou snahu Montrealu na obranné modré a následně poslal puk přes všechny čáry.

11:00

Montrealu následně nevyšel přechod do útočného pásma, když se hosté dostali do ofsajdu.

10:42

10:20

A tak je tu přeci jen trest. Dylan Gambrell (OTT) nakonec dostává dvě minuty za podrážení a Montreal hraje další přesilovku.

10:20

V rohu útočného pásma to nyní trochu přehnal jeden z napadajících útočníků Ottawy, který velmi nepříjemné poslal na mantinel Barrona a rozhodčí raději přerušil hru, ikdyž by se zde možná dalo pískat i podrážení.

09:28

Anderson se po pravé straně dral před bránu Ottawy, kde se mu jen podařilo natlačit touš na Hellberga, který jej raději ukryl ve své výstroji.

08:47

Canadiens využívají přesilovou hru! Habs nic složitého nevymýšleli, když si párkrát přihráli puk v útočném pásmu, a ten se nakonec dostal do levého kruhu ke CAULU CAUFIELDOVI, jenž vyslal milimetrovou střelou do bližšího růžku domácí klece. Asistence: Chris Wideman, Sean Monahan.

08:28

Canadiens si zahrají svou první přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za sekání vyloučen Sabourin.(OTT).

08:00

Montreal nyní pouze podél mantinelu poslal puk přes celé kluziště, a tak se bude pískat zakázané uvolnění Habs.

07:08

Po obrovské hrubici hostující obrany se k puku dostal Chartier, jenž měl před sebou už jen Allena, kterého se svou střelou překonal, ale brankáře Montrealu znova zachránila branková konstrukce!

06:48

Habs se sami vyhánějí ze svého útočného pásma, když Harris na modré čáře nezpracoval přihrávku a kotouč letí až k Allenovi.

05:51

Slafkovský vyslal do úniku Pitlicka, který nakonec místo střely ještě volil přihrávku za sebe na Andersona, kterému však jeho střela příliš nesedla, když kotouč jel pouze pomalu po ledě do středu brány, kde byl připravený Hellberg.

05:04

Montreal se následně zkoušel dostat do svého útočného pásma, jenže hosté neprošli přes útočnou modrou, kde se dostali do ofsajdu.

04:55

Batherson zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Pintovi, jehož následná střela skončila na betonech Allena.

03:55

V samotném závěru přesilové hry ještě Sens nacpali puk na Allena, který jej raději schoval ve své výstroji.

03:28

Monahan vyvezl puk až do útočného pásma Montrealu a získal cenné vteřin z oslabení.

02:51

Batherson nyní parádně křižným pasem našel Brassarda, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu, jenže útočník Ottawy vůbec netrefil puk.

02:11

Sandersonova střela z levého kruhu byla zřejmě ještě tečována a Allena následně zachránila branková konstrukce. Montreal poté vyhodil puk ze svého obranného pásma.

01:51

Chris Wideman (MTL) za bránou Montrealu sestřelil jednoho z hráčů Ottawy, jenž byl zcela bez puku, a tak za své počínání dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

00:58

Další ofenzivní akce Montrealu je zastavena hvizdem čárového rozhodčího, když se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

00:25

Jenže zde si jej přebrali Habs, kteří následně rychle přešli do útoku, a to konkrétně Caufield, jenž z levé strany i vystřelil a Hellberg má první úspěšný zákrok.

00:08

Úvodní vhazování patřilo Ottawě, která následně ihned nahodila touš do svého útočného pásma.

00:01

Utkání právě začalo.

Všechny předzápasové ceremónie jsou již za námi a konečně se dočkáme úvodního vhazování.

Úvodní sestavy:

Ottawa Senators: Hellberg (Bibeau) – Sanderson, Brannstrom, Holden, Zajcev, Larsson, Bernard-Docker – Joseph, Pinto, Batherson – Ostaphuk, Brassard, Hawryluk – Kelly, Kastelic, Watson – Lucchini, Gambrell, Sabourin.
Trenér: D.J. Smith

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Wideman, Xhekaj, Schueneman, Guhle, Harris, Barron – Caufiled, Monahan, Dadonov – Drouin, Dach, Gallagher – Slafkovský, Pitlick, Anderson – Pezzetta, Evans, Harver-Pinard
Trenér: Martin St. Louis.

Ottawa Senators má za sebou vcelku slušnou přípravu, když zatím odehráli sedm duelů a čtyři z nich vyhráli. Nutno však dodat, že jejich aktuální sérii tří vítězství v řadě byla proti jednomu soupeři, a to právě Montrealu, se kterým v noci odehrají i čtvrté přípravné utkání v řadě.

Montreal Canadiens odehráli do této doby zcela stejný počet přípravných zápasů, avšak u Habs to má jeden háček. Všech sedm zápasů totiž prohráli, a tak to zatím příliš jejich fanouškům moc optimismu na nadcházející sezónu nenabízí.

Podaří se Ottawě zdolat Montreal i ve čtvrtém utkání za sebou nebo si Habs zapíšou alespoň jednu výhru?

Vítám vás u závěrečného dne přípravy nejlepší hokejové ligy světa, která sice svou základní část už na starém kontinentě zahájila, ale za oceánem stále ještě týmy ladí formu do prvních zápasů.

Zde se konkrétně podíváme na poslední přípravný zápas dvou kanadských celků, protože Ottawa Senators na svém ledě přivítá Montreal Canadiens.

Utkání startuje něco málo po půl jedné ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.