Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu
Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu

RTVS nebude mať v Rige svoj štáb. Na obrazovku sa vráti Lintner

Hokejové štúdiá RTVS počas majstrovstiev sveta v Lotyšsku (21. mája- 6. júna) prinesú niekoľko noviniek. Na štvrtkovom rokovaní Rady RTVS o tom informoval riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko.

13.05.2021 12:48
Richard Lintner Foto: ,
Richard Lintner.
3

„Bude to napríklad talkshow Citronáda, v ktorej Richard "Citrón“ Lintner privíta nielen hokejových hostí. Prostredníctvom telemostu sa spojí aj s osobnosťami zo zahraničia," priblížil šéf športu v RTVS.

Dodal, že počas štúdii v rámci zápasov slovenských hokejistov odvysielajú naživo rozhovor s legendou slovenského hokeja. V pláne je tiež doplnenie tímu expertov. „V štúdiu k osvedčeným tváram pribudne vždy niekto z plejády bývalých vynikajúcich hráčov,“ dodal Hajko.

Priznal, že tak, ako sa pandemická situácia podpisuje pod organizáciu samotného šampionátu, ktorý sa začne bez divákov, musí sa obmedzeniam prispôsobiť aj samotné spravodajstvo zo šampionátu.

„Podmienky sú také striktné, že napríklad ani bežné fleš rozhovory po skončení tretín sa nemôžu odohrávať naživo, ale len online,“ priblížil. Pri zhodnotení možných rizík pre členov štábu, ale i samotné vysielanie sa tentoraz spravodajstvo, vrátane komentovania bude odohrávať na diaľku.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2021 v hokeji #Richard Lintner