Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ďalšia prehra na tripe. Slovan nestačil po Rige ani na Nižnij Novgorod

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 1:4 v utorňajšom zápase KHL, nezískali teda ani bod v druhom stretnutí na klziskách súperov v rade.

05.12.2017 16:27
Jan Buchtele, Tomáš Hrnka Foto:
Slovanisti Jan Buchtele a Tomáš Hrnka na archívnej snímke zápasu s Nižným Novgorodom.

Kľúčovou fázou zápasu bola druhá tretina, keď síce najprv Jan Buchtele v 26. min v presilovke vyrovnal na 1:1, no o dve minúty išli domáci gólom Michaila Grigorieva opäť do vedenia, ktoré už nepustili. Na domácej strane sa v tomto dueli presadili aj Jurij Sergijenko, Sergej Kosticyn a do prázdnej brány Jevgenij Gračiov.

Slovan odohrá svoj najbližší duel vo štvrtok 7. decembra o 17.00 SEČ na ľade Severstaľa Čerepovec, ktorého oporou v bránke je slovenský gólman Július Hudáček.

Torpedo Nižnij Novgorod – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

• Góly: 11. Sergijenko (Mozer, I. Zacharčuk), 28. Grigoriev (Mozer), 36. S. Kosticyn, 60. Gračiov (Žukov) – 26. Buchtele (Barker, Sersen)
  • Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, Akuzovskij – Palej, Ponomarenko (všetci Rus.)
  • Nižnij Novgorod: Galimov – Želdakov, Grigoriev, Kinrade, Barancev, Sergijenko, Kundrátek, Šulenin – Garbutt, Dugin, Daugaviňš – Stoľarov, Galuzin, Paršin – Urakov, Mozer, Zacharčuk – Gračiov, S. Kosticyn, Žukov – Veriajev
  • Slovan: J. Štěpánek – Barker, Sersen, Després, T. Voráček, Meszároš, Bačík – Řepík, Viedenský, Kašpar – J. Mikúš, Z. Boychuk, Réway – Skalický, A. Šťastný, T. Hrnka – Genoway, Sádecký, Buchtele

Amur Chabarovsk – Červená hviezda Kchun-lun 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 13. Vladislav Ušenin, 24. J. Kolář – 15. Graborenko

Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 3. Jermakov – 7. Kaletnik, 38. M. Ellison

Avangard Omsk – Avtomobilist Jekaterinburg 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 26. Fisenko, rozhodujúci sam. nájazd Michejev – 28. Čajkovský

Barys Astana – Traktor Čeľabinsk 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 4. Wright, 32. Ševčenko, 53. Dawes, 61. Vey – 21. Jakuceňa, 46. Višnevskij, 48. Kravcov

Jugra Chanty-Mansijsk – Lada Togliatti 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 5. Nekolenko, 9. Majorov, 11. Pestuško – 17. Skorochodov, 39. J. Novotný, 60. Bočarov, 63. Zernov

Severstaľ Čerepovec – Jokerit Helsinki 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Góly: 16. Kagarlickij, 44. V. Vasiliev – 23. Ikonen, 35. Kivistö, 37. Anttila
Július Hudáček (Čerepovec) odchytal celé stretnutie.

Spartak Moskva – Viťaz Podoľsk 2:6 (0:1, 0:4, 2:1)
Góly: 48. Truňov, 51. Radil – 21. a 24. Afinogenov, 39. a 45. R. Horák, 9. D. Siomin, 25. Rendulič

Dynamo Riga – CSKA Moskva 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 43. M. Robinson

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Torpedo Nižnij Novgorod