4 : 1
(1:0, 2:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

V tretej tretine Slovan vyrovnal aktivitu v poli, no puk za chrbát Galimova sa mu dostať nepodarilo. Domáci sa nikam bezhlavo nehrnuli a počas oslabenia mohli pridať puk do siete hostí. Štepánek bol proti a rovnako tak zlikvidoval učebnicovú akciu domácich so zakončením Dugina. Slovan hral v závere bez brankára a poistku do prázdnej bránky pridal Gračov. Pomer striel medzi tri žrde v tretej tretine 10:10, celkom 43:17. Len vďaka Štepánkovi belasí neinkasovali viac. Slovan sa o dva dni predstaví na ľade Severstaľu Čerepovec, pekný večer a pokojnú noc priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.

59:15

Torpedo Novgorod dalo gól!Domáci sa zmocnili puku, vyviezli ho do stredného pásma a z pravej strany od mantinelu puk do opustenej bránky Slovana poslal JEVGENIJ GRAČOV. Asistencia: Michail Žukov.

58:30

Štepánek na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

57:47

Oba tímy s plným počtom hráčov a blíži sa záver tretej tretiny.

57:11

Barancev preveril pozornosť Štepánka, švihom vystrelil od modrej z ľavej strany, Štepánek puk kryje vo svojej rukavici.

56:56

Krásna akcia domácich a prečíslenie tri na dva, prihrávky tiki-taka a zakončenie Dugina, ktorého tutovku zjedol v lapačke fantastickým zákrokom Štepánek!

55:47

Zacharčuk korčuľoval za pukom, v strednom pásme ho fauloval Meszároš, dve minúty za nedovolené bránenie a Zacharčuk dve minúty za prifilmovaný pád. Hráme štyria proti štyrom.

54:39

Slovan to opäť skúsil nahodeným pukom, ten si však teraz našiel cestu do lapačky Galimova, Slovan má pásmo na vhadzovanie.

54:03

Nahadzovaným pukom do pásma domácich Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Štepánka.

53:24

Hráme dlho bez prerušenia a puk lieta z pásma do pásma, zakončenie na tej ktorej strane sme ale nevideli.

50:29

Garbutt sa dostal k puku na pravej strane pred bránkoviskom a zakončil, Štepánek puk vyrazil späť do hry na druhú stranu klziska.

50:17

Domáci v plnom počte, Slovan presilovku nevyužil a môže byť rád, že neinkasoval.

49:58

Skrumáž pred bránkou domácich, Galimov nevedel, kde je puk, hlavný mal však pod kontrolou a puk napokon končí na pravom kruhu.

49:18

Kašpar opäť pokazil puk na pravom kruhu v útočnom pásme, Torpedo okamžite poslalo puk von z pásma a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.

48:40

Domáci sa dostali do brejku, Mozer sa mohol opýtať Štepánka, kam to chceš? Zakončiť chcel pomedzi betóny, Štepánek ho vychytal a opäť podržal tím v bielych dresoch.

48:17

Za seknutie odchádza na trestnú Kosticyn, Slovan opäť dostal ponuku od svojho hostiteľa na kontaktný gól.

47:21

Ofsajd domácich, čiarový fúkol do píšťalky a nariadil vhadzovanie v strednom pásme.

46:36

Daugaviņš stratil po napádaní puk a k zakončeniu sa pred bránkoviskom dostal Boychuk, Galimov šiel do pokľaku a puk schoval na svojej hrudi.

46:16

Slovan poslal puk von cez všetky čiary opäť len za cenu zakázaného uvoľnenia.

45:55

Genoway dostal od Boychuka puk spoza bránky, Colby s ním nakorčuľoval na ľavý kruh a bekhendom zakončil, Galimov v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.

45:32

Domáci v plnom počte, Slovan počas presilovky nedokázal ohroziť Galimova v bránke domácich.

45:05

Kašpar chyboval na pravej strane a domáci puk okamžite poslali Barancevom von z pásma cez všetky čiary.

44:27

Slovan hrá s pukom mimo útočné pásmo, teraz chyboval pri prechode do útoku zakázaným uvoľnením vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.

43:32

Krošček v podaní Kosticyna a Slovan si zahrá presilovku, podarí sa mu vrátiť späť do hry kontaktným gólom?

42:54

Gračov vystrelil od ľavého kruhu, Štepánek puk dobre videl a schoval ho vo svojej lapačke.

42:41

Zacharčuk vystrelil z pravej strany pred bránkoviskom, Štepánek puk poslal za svoju bránku, predtým sme videli prečíslenie dva na jeden, Urakov to však na ľavej strane pokazil.

41:27

Kinrade vystrelil od modrej z jej stredu, Štepánek puk zrazil lapačkou do rohu klziska a defenzíva belasých puk dostala von z pásma.

40:35

Sersen vystrelil príklepom od modrej, Galimov puk poslal do rohu klziska, na hokejkách ho však majú hráči v bielych dresoch.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:01.

V druhej tretine sme videli scenár podobný tomu v prvej časti hry, Slovan dokázal využiť svoju presilovku a vyrovnal. Domáci však našli rýchlo odpoveď a ujali sa opäť vedenia. Potom arbitri zobrali gól hosťom, ktorí zahrali v situácii, ktorá predchádzala gólu, s vysokou hokejkou a Réway sa do listiny strelcov nezapíše. Torpedo dostalo k dispozícii ďalšiu presilovku a po chybe belasých v útočnom pásme svoj brejk premenil Kosticyn. Pomer striel do priestoru bránky v druhej tretine 15:5.

40:00

39:11

Hostia v plnom počte, Slovan umne svoje oslabenie ubránil.

38:54

Ďalší puk poslali belasí von z pásma, Slovan získal opäť nejaké tie sekundy zo svojho oslabenia.

38:11

Minúta z presilovky je fuč, Torpedo drží Slovan pod tlakom, belasí mu palebný priestor zatiaľ neposkytli.

37:11

Slovan vyhral buly, puk smeroval na bránku domácich, no s ním aj Řepík, ktorý atakoval Galimova a hlavný ho poslal za nedovolené bránenie na trestnú.

36:48

Nerozumeli si chlapci na útočnej modrej, Slovan vyrobil ofsajd a tak mu čiarový akciu musel zastaviť, vhadzujeme v strednom pásme.

35:41

Torpedo Novgorod dalo gól!Slovan chyboval v pásme domácich, do brejku sa dostal SERGEJ KOSTICYN, ktorý nedal Štepánkovi zoči-voči šancu a pomedzi betóny po ľade zakončil.

35:34

Úmyselný ofsajd domácich, arbitri hru posielajú do pásma domácich, vhadzujeme po pravej ruke Galimova.

34:58

Slovan poslal puk von z pásma a Torpedo bude musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.

34:33

Grigorijev vystrelil od modrej zápästím, Štepánek mal zakrytý výhľad, puk z hokejky Michaila však dokázal schovať na svojej hrudi.

34:22

Šesť korčuliarov v bielych dresoch na ľade a trest pre hráčsku lavičku Slovana.

33:32

Žukov spoza bránky našiel pri bránkovisku na pravej strane Dugina, ktorý vystrelil z prvej, Štepánek zmenu skóre v tejto chvíli nepripustil.

31:44

Hostia v plnom počte, Torpedo hralo presilovku dobre, Slovan rovnako dobre bránil a Štepánek s prehľadom podržal tím spod Tatier.

31:28

Daugaviņš si vymenil z pravého kruhu puk so spoluhráčom medzi kruhmi a Kaspars po narážačke pálil z pravého kruhu, Štepánek v sede opäť puk zatočil do svojej lapačky.

30:55

Torpedo to točilo v pásme hostí, Mozerovu strelu belasí zablokovali, puk skončil mimo obranného pásma a Slovan odoláva.

29:44

Viedenský sekol Daugaviņša a potom sa strhla na ľade šarvátka. Barker dve minúty za hrubosť, Grigorijev dve minúty za hrubosť, Viedenský dve minúty za seknutie. Presilovka pre Torpedo päť na štyri.

28:35

Slovan Bratislava dal gól!
Boychuk vybojoval za bránkovou čiarou domácich puk, poslal ho pred bránku a Martin Réway z vnútornej čiary ľavého kruhu nedal brankárovi Torpeda šancu. Celú situáciu ešte musí posúdiť videorozhodca duelu, aj keď netuším, čo domáci reklamujú. Napokon verdikt znie: gól neplatí, belasí zahrali v pásme domácich s vysokou hokejkou.

27:47

Torpedo Novgorod dalo gól!Mozer vyhral buly, puk smeroval na modrú a príklepom prestrelil Štepánka v bránke belasých MICHAIL GRIGORIJEV. Asistencia: Jevgenij Mozer.

27:42

Spoza bránky od Žukova dostal Kosticyn puk ako na podnose medzi kruhy, z prvej vystrelil, Štepánek v rozkľaku puk krásne zatočil do svojej lapačky a Jakub vytiahol fantastický zákrok.

27:08

Després stratil pred bránkoviskom hostí puk, domáci sa dostali do šance, Dugin vystrelil z pravej strany spred bránkoviska, Štepánek puk poslal na druhú stranu k mantinelu.

25:52

Slovan zakombinoval s pukom na hokejkách a keď musel jeden z domácich po strate prilby na striedačku, JAN BUCHTELE z pravého kruhu prestrelil Galimova v bránke domácich. Asistencie: Cam Barker a Michal Sersen.

24:50

Torpedo poslalo puk až k bránke Štepánka a tak Slovan stráca cenné sekundy zo svojej početnej výhody.

24:23

Slovan držal domácich v pásme, Meszároš nahadzoval puk na bránku bez úspechu a napokon sa belasí sami pripravili chybnou prihrávkou o útočné pásmo.

23:53

Hákovanie v podaní Kinradeho, presilovka pre belasých je tu.

23:30

Skalický mal príležitosť na vyrovnanie, Galimov zmrznutý v bránke dokázal Pavlov puk vyraziť späť do hry.

23:07

Garbutt vystrelil priamo z pravého kruhu, Štepánek mal ideálny výhľad a puk kryje Jakub v pokľaku niekde vo svojom výstroji.

22:30

Grigorijev sa uvoľnil na ľavej strane pri kruhu a švihom vystrelil, Štepánek išiel opäť dole na ľad a puk zlikvidoval vo svojom výstroji.

21:08

Hostia v plnom počte, Slovan svoje delené oslabenie prežil bez ujmy a Štepánek len v jednom prípade musel kryť peknú strelu domácich.

20:46

Daugaviņš dostal puk na pravý kruh a pohotovo vystrelil, Štepánek v pokľaku sa stihol presunúť k ľavej žrdi a puk schoval vo svojom náručí.

20:20

Torpedo už zamklo hostí v pásme, strela od modrej z jej stredu a Štepánkovo usmernenie do rohu klziska cez svoju hokejku.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:58.

Slovan aj v tomto zápase zbiera do štatistík trestné minúty a aj keď Torpedo hralo skoro celé dve minúty presilovku štyroch proti trom, skóre sa nemenilo. Až pri signalizovanom vylúčení domáci udreli dnes po prvýkrát a Štepánek sa hneval na svojich spoluhráčov oprávnene. Štepánek maká, Slovan sa na ľade hľadá a tomu zodpovedá aj pomer striel medzi tri žrde po prvej tretine v pomere 18:2.

20:00

19:42

Puk mimo pásma belasých, zo stredného pásma Torpedo začína svoju presilovkovú akciu.

19:08

Faul v podaní Voráčka, dve minúty za nedovolené bránenie a presilovka pre Torpedo.

18:35

Slovan zahral pred bránkoviskom domácich s vysokou hokejkou, hlavný hru prerušil a vykázal ju do stredného pásma.

18:17

Hra sa nám akosi kúskuje, po ofsajde belasých teraz arbitri prerušili hru a sťahujeme sa pred Galimova, zakázané uvoľnenie Torpedo.

17:56

Zacharčukovi sadol na hokejku odrazenú puk a z medzikružia Ivan vystrelil, Štepánek pohotovo poslal puk späť do hry a žiadne prekvapenie nepripustil.

17:24

Torpedo to skúsilo na nahodený puk, vyrobilo zakázané uvoľnenie a hra sa musí presťahovať pred Galimova.

16:35

Obraz hry stále rovnaký, Torpedo sa snaží dostať na dostrel bránky hostí, Slovan umne bráni spoliehajúc sa na svoje brejky.

15:09

Slovan poslal puk za bránku domácich, opäť však len za cenu zakázaného uvoľnenia.

14:52

Zakázané uvoľnenie hostí, vidíme trochu viac osobných súbojov na hranici pravidiel, emócie však len na tribúnach.

14:01

Domáci v plnom počte, Kundrátek je späť na ľade a Slovan sa o vyrovnanie nepostaral.

13:56

Slovan držal domácich dlho v pásme, jediný strelecký pokus poslal na bránku od modrej Barker, aj ten jeho puk zablokoval hráč domácich a Galimov bol bez práce.

12:20

Kašpar vystrelil od ľavého kruhu a s jeho pukom si Galimov poradil, keď puk vyrazil späť do hry, na hokejkách ho majú chlapci v bielych dresoch.

12:01

Šťastný v individuálnej akcii korčuľoval s pukom priamočiaro na bránku a vypýtal si faul, Kundrátek dostal dve minúty za podrazenie a Slovan si zahrá presilovú hru.

11:39

Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa tak presťahuje späť pred Štepánka, ktorý si dnes veru v bránke Slovana poriadne zachytá.

10:49

Torpedo Novgorod dalo gól!Signalizované vylúčenie hostí, JURIJ SERGIJENKO s pukom na hokejke zo stredného pásma nakorčuľoval až na ľavý kruh a okolo lapačky Štepánka puk poslal do vrchných partií jeho bránky. Jakub už hokejkou búchal po ľade zbytočne, defenzíva hostí jednoducho zaspala. Asistencie: Jevgenij Mozer a Ivan Zacharčuk.

10:31

Ten puk bol pred bránkoviskom a mám pocit že Zacharčuk nedokázal puk poslať do odkrytej časti bránky Slovana.

10:08

Hostia v plnom počte, už aj Hrnka naskočil späť na ľadovú plochu.

09:47

Domáci v plnom počte a Slovan so štyrmi korčuliarmi na ľadovej ploche.

09:16

Slovan poslal puk von z pásma a z pravého kruhu od Galimova začína akcia domácich.

08:46

Dugin pálil príklepom z ľavého kruhu, Štepánek puk vyrazil pred seba a defenzíva domácich ho so šťastím poslala do rohu klziska.

08:08

Hrnka sekol Dugina, dve minúty a presilovka štyroch proti trom pre domácich.

07:47

Viedenský a Garbutt na trestnej, hráme štyria proti štyrom, Viedenský dve minúty za seknutie a Garbutt rovnako tak.

07:36

Strela domácich od modrej z pravej strany a vyrážačka Štepánka puk usmernila na ochrannú sieť.

06:02

Hostia v plnom počte, Slovan umne svoje oslabenie ubránil a Torpedo veľa z hokejového umenia počas presilovky neukázalo.

05:35

Meszároš zobral za bránkou Štepánka puk na svoju hokejku a poslal pozdrav cez celé klzisko Galimovovi.

04:55

Šťastný poslal puk za bránku domácich a oba tímy posielajú na ľad čerstvých mužov.

04:34

Barancev vystrelil spoza ľavého kruhu, Štepánek puk poslal do rohu klziska, domáci ho majú na svojich hokejkách.

04:02

Buchtele najskôr pokazil puk v útočnom pásme, potom po útoku domácich fauloval v obrannom pásme a za krosček inkasuje dve minúty, presilovka pre Torpedo.

03:00

Paršin po prechode modrou vystrelil spoza kruhov a dvoch bekov hostí, Štepánek v pokľaku puk kryje na svojej hrudi.

02:42

Torpedo aktívnejším tímom, no do pásma hostí sa dostáva len ťažko.

01:13

Sergijenko z ľavej strany od modrej nahadzoval puk na bránku hostí, puk letiaci tesne nad ľadom Štepánek schoval poľahky vo svojej lapačke.

00:19

Prvý nahadzovaný puk smerujúci medzi tri žrde bránky Slovana Štepánek hravo ukryl vo svojej rukavici.

00:01

Príjemný podvečer pri sledovaní nášho písaného prenosu vám želám, HC Slovan sa dnes predstaví na ľade Torpeda, ktoré nastúpi na duel v modrých dresoch. Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín, najskôr hymnu Slovenskej republiky, potom hymnu Ruskej federácie a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.

HC Torpedo Nižnij Novgorod:

Galimov (Lisutin) – Želdakov, Grigorijev, Kinrade, Barancev, Sergijenko, Kundrátek, Šulenin – Garbutt, Dugin, Daugaviņš (A) – Stoľarov ©, Galuzin, Paršin – Urakov, Mozer, Zacharčuk – Gračov (A), Kosticyn, Žukov – Veriajev

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Barker, Sersen (A), Després, Voráček, Meszároš ©, Bačík, Černý –Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Mikúš, Boychuk, Réway – Skalický, Šťastný, Hrnka – Genoway, Sádecký, Buchtele

Rozhodca:

Ravodin, Akuzovskij – Palej, Ponamarenko.

HC Slovan zo série šiestich domácich šesťbodových zápasov ukrojil už tri, do tabuľky zapísal šesť bodov a na rad prichádza štvrtý z dôležitých zápasov, belasí privítajú najťažšieho zo série šiestich súperov, vo štvrtok večer budú hostiť Torpedo Nižnij Novgorod.

Nižnij Novgorod, piate najväčšie mesto v Rusku s 1.311.000 o­byvateľmi, ležiace na sútoku riek Volga a Oka, 420 km severovýchodne od Moskvy. Jeho vznik sa datuje do roku 1221, v rokoch 1932 až 1991 nieslo názov Gorkij a sídli tu aj známa automobilka GAZ, ktorú ešte v roku 1920 pomáhal budovať známy velikán Henry Ford.

Torpedo Nižnij Novgorod, história hokejového klubu siaha do povojnových rokov, klub vznikol v roku 1946. Vo vtedajšej najvyššej súťaži Sovietskeho zväzu zaznamenal jeden úspech, v roku 1961 obsadil druhé miesto, keď nestačil na majstra CSKA Moskva.

Od vzniku KHL sa klub prezentoval v jednotlivých ročníkoch nasledovne: v prvom ročníku sa prebojoval do play-off, no hneď v prvom kole bol nad jeho sily neskorší semifinalista Magnitogorsk, ktorý vyprášil Torpedo 3:0 na zápasy. V ďalších dvoch ročníkoch sa Nižnij Novgorod do play-off súťaže nedostal, skončil zhodne na 17. mieste. Vo štvrtej sezóne však chlapci dosiahli zatiaľ najväčší úspech klubu, v play-off KHL skončili na peknom 7. mieste. Najskôr prešli cez Dinamo Riga resultátom 4:3 na zápasy, no vo štvrťfinále ich zastavil neskorší víťaz Gagarinovho pohára, tím Dinamo Moskva, po víťaznej sérii 4:2 na zápasy. Piata sezóna hokejistom nevyšla podľa predstáv a zaknihovali konečné 20. miesto. V tej šiestej to však opäť bolo play-off súťaže, v prvom kole ich ale zastavila Ufa, ktorá v dlhej sérii slávila úspech 4:3 na zápasy a pre Torpedo zostalo v konečnom účtovaní 11. miesto. V siedmej sezóne Torpedo opäť stroskotalo v prvom kole play-off, neskorší víťaz Gagarinovho pohára bol nad jeho sily, séria skončila na zápasy pomerom 1:4 a Torpedo obsadilo v pelotóne 12. priečku. V ôsmej sezóne v prvom kole play-off Torpedo vyradilo Jokerit 4:2 na zápasy, v konferenčnom semifinále prišiel na rad CSKA Moskva. Torpedo zvíťazilo len v jednom zápase a celkovom bilancovaní to bola krásna ôsma priečka. V uplynulej sezóne sa Torpedo opäť prebojovalo do play-off súťaže, v prvom kole bol nad jeho sily klub z Moskvy a Dinamo sa radovalo z postupu po víťaznej sérii 4:1 na zápasy. Torpedo v konečnom hodnotení klubov zaznamenalo 10. miesto.

Modro-bielo-červený dres klubu obliekajú predovšetkým domáci hráči z Ruskej federácie, doplnení dvomi hráčmi z Kanady, po jednom zo Slovinska, Lotyšska a Českej republiky – Tomáš Kundrátek. Domáce zápasy Torpedo hráva v aréne s názvom „Náhorný“, ktorá má kapacitu 5.500 divákov. Hlavným trénerom klubu je Peteris SkudraLotyšska.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenalo Torpedo zo 40 zápasov 62 bodov, Slovan odohral o tri zápasy menej a do tabuľky Západnej konferencie zapísal doposiaľ 40 bodov. Súperi sa stretli v aktuálnej sezóne v októbri v Bratislave, jediný gól zápasu zaznamenal Denis Paršin a Torpedo tak zvíťazilo futbalovým výsledkom.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je obranca Denis Paršin22 kanadskými bodmi (9+13), na druhej priečke Vladimír Galuzin19 bodmi (8+11). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 22 bodový Colby Genoway (6+16), na druhej pozícii 19 bodový Radek Smoleňák (5+14). Gólman domácich Stanislav Galimov disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 92,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 1,97 gólov na zápas, Ivan Lisutin s 93,0% úspešnosťou drží priemer 1,81 gólov na zápas. Na strane hostí Jakub Štepánek91,4% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,78 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Arena Náhorný bude hostiť tím od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.