Kaufland play-off Tipsport ligy - Finále

2 : 4
(0:3, 0:0, 2:1)
Dukla Trenčín
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

S konštatovaním, že Banská Bystrica vo štvrtom finálovom zápase podľahla na domácom ľade Dukle Trenčín 2:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám ešte príjemný zvyšok večera. Séria sa sťahuje pod hrad Matúša Čáka a pokračovať bude už v piatok o 18:00. Dočítania priatelia.

59:30

Trenčín dal gól!
A je rozhodnuté! BRANKO RADIVOJEVIČ sa dostal do po buly do útočného pásma a bez problémov trafil prázdnu bránku Banskej Bystrice! Bez asistencií.

59:15

Oddychový čas domácich.

59:10

Jozef Švec netrafil prázdnu bránku Banskej Bystrice, v druhej možnosti mu gólovú radosť pokazil obranca Klemen Pretnar!

59:01

Začala sa posledná minúty riadneho hracieho času!

58:30

Lassila znovu opúšťa svoju bránku a Banská Bystrica hrá power-play!

58:19

Banská Bystrica dala gól!
Tak to je neuveriteľné! Obrovská skrumáž pred Hiadlovským, MATEJ ČEŠÍK napokon s vypätím všetkým síl puk pretlačil za bránkovú čiaru! Bez asistencií.

58:05

Banská Bystrica hrá power-play, Lassila je na striedačke!

57:35

Domáci hokejisti sa veľmi snažia, ale nie príliš sa im darí, a dovolím si napísať, že Trenčín si už dnes cenný výsledok ustráži.

57:00

Začínajú sa posledné tri nesmierne napínavé minúty riadneho hracieho času.

56:39

Hostia v plnom počte.

56:15

Puk znovu smeruje až ku bránke Lassilu.

56:02

Strela Pavla Skalického končí v lapačke Tomáša Hiadlovského.

55:58

Hostia znovu posielajú puk cez všetky čiary.

55:42

Veľká možnosť domácich, Miloš Bubela pálil z ľavej strany, no Hiadlovský predviedol výborný zákrok a možno bol práve toto kľúčový zákrok dnešného zápasu!

55:25

Miloš Bubela z voleja nemieril presne.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:50

Hostia získali puk a okamžite ho posielajú až za Lassilu.

54:39

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Cebák – 2 min., hákovanie).

54:10

Trenčania hrajú dnes nesmierne obetavo, všetci do jedného nemajú problém hodiť sa do strely a Banská Bystrica tak bude mať veľmi ťažkú úlohu.

53:42

Ivan Ďatelinka sa dostal ku cez cez obrancu Pača, no Hiadlovský bol znovu pozorný.

53:09

Jozef Švec sa prebil cez dvojicu hráčov Banskej Bystrice, bol však už ďaleko zo streleckého uhla.

52:40

Znovu sa hrá v pekelnom tempe, oba tímy striedajú počas hry.

51:50

Sádecký sa skvele dostal pred Lassilu, v dobrej pozícii ešte hľadal Marcela Hossu, ktorý však zrejme inkasoval sekeru do ruky a na jeho ponuku nereagoval.

51:05

Patrik Lamper v ostrom súboji s Patrikom Bačikom, vylučovať sa však nebude.

50:46

50:25

Cebákovi prvý pokus o vyhovenie puku nevyšiel, ten druhý už áno.

50:11

Hohmann hľadal prihrávkou Mareka Bartánusa, lenže Jozef Švec jeho úmysel výborne prečítal a puk zblokoval.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav pod Urpínom máme aktuálne 1:3.

49:15

Banská Bystrica okamžite v tlaku, lenže puk zastavil Juraj Cebák a posiela ho okamžite cez všetky čiary. Oba tímy následne striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

48:46

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Romančik – 2 min., podrazenie).

48:30

Dve rýchle strely domácich v krátkom slede po sebe kryje Tomáš Hiadlovský.

48:28

Výbornú prácu dnes odvádza aj Boris Sádecký, ktorý aktívnym pressingom nedá dýchať rozohrávajúcim hráčom Banskej Bystrice.

48:25

Výborná robota Branka Radivojeviča v obrannom pásme, skúsený kapitán hosti posiela puk do obranného pásma Banskej Bystrice.

47:36

Nuž, čas sa domácim kráti, uvidíme, ako oslabená obrana Dukly Trenčín ustojí ťažké minúty do konca riadneho hracieho času.

47:00

Dnešné stretnutie sleduje 2841 divákov.

46:30

Povolený doping v podobe gólu i pre domáce tribúny, ktoré sa prebrali k životu a tlačia svoj tímu do druhého gólu.

45:53

Ale tentoraz už bol aj Hiadlovský bezmocný, pretože Asselin poslal spoza bránky parádnu prihrávku PAVLOVI SKALICKÉMU, ktorý sa už tentoraz nemýlil a vsietil prvý gól svojho tímu v dnešnom zápase! Asistencia: Guillaume Asselin.

45:48

45:40

Asselin skúsil strelu do protipohybu Hiadlovského, a brankár Dukly je znovu úspešný!

45:23

Po strele Tomáša Hrnku sa ku dorážke dostal Pavol Skalický, ktorý chcel puk pretlačil pomedzi Hiadlovského betóny. Brankár Dukly bol však rýchlejší a dokázal puk zastaviť.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej časti hry, stav zápasu je stále 0:3.

44:25

Domáci hokejisti prestriedali svoje formácie na ľade a spoza vlastnej bránky začínajú ďalšiu presilovkovú akciu.

43:48

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

43:42

Puk sa útočnom pásme kadejako poodrážal, Delisle ho však už nestihol zachytiť a Trenčania sa tak na pár sekúnd vymámia spod domáceho tlaku.

42:55

Juraj Cebák zahral výborne pozične proti Gilbertovi Gaborovi, puk napokon končí v lapačke Tomáša Hiadlovského.

42:05

Banská Bystrica začala tretiu tretinu mohutným náporom, uvidíme, či a kedy sa Baranom podarí vsietiť aspoň prvý kontaktný gól.

41:18

Ďalšia veľká možnosť domácich, ani po Bubelovej akcii puk nekončí v bránke Tomáša Hiadlovského.

40:35

Obrovská šanca domácich, Asselin našiel prihrávkou Pavla Skalického, ktorý z jasnej pozície minul bránku Trenčína!

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Banskej Bystrice.

40:01

Po druhej tretine máme v Banskej Bystrici teda stav 0:3 a to značí, že v tejto časti hry sme gól nevideli. Tretia tretina začne približne o 19:52.

40:00

39:30

Tomáš Hiadlovský inkasoval zásah pukom do prilby, bude však v poriadku.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:25

Domáci fanúšikovia napriek nepriaznivému stavu ženú svoj tímu dopredu. Bolo počuť i fanúšikov Dukly, ktorí si pokrikom „Paľo Demitra“ uctili ikonu trenčianskeho i slovenského hokeja.

37:44

Ján Brejčák sa oprel do príklepu od modrej čiary, Tomáš Hiadlovský je znovu na svojom mieste!

37:22

Banská Bystrica je síce v útočnom pásme, ale o puk sa vedú ťažké boje pri pravom mantineli. Následne sa k puku dostal Ivan Ďatelinka, ktorý však minul Hiadlovského bránku.

36:19

Znovu sa hrá vo výbornom tempe, Bezúch nabral rýchlosť a šikovnou strelou preveril pozornosť Lassilu.

35:36

Trenčín dnes príkladne bojuje, Radek Dlouhý dôrazným pressingom získava cenné sekundy pre svoj tím.

35:01

Začalo sa posledných päť minút druhej tretiny, v tejto časti hry sme gól zatiaľ nevideli.

34:43

34:26

Češík vyhral buly v útočnom pásme, ani strela Josha Brittaina si cestu do sieste hostí nenašla. Dukla dnes výborne vykrýva priestor pred vlastnou bránkou.

33:59

Domáci hokejisti sú v tlaku počas presilovej hre, kombinácia im však až príliš viazne.

33:25

Hohmann našiel skvelou krížnou prihrávkou Miloša Bubelu, ktorý si ešte ale musel spracovať puk. Hiadlovský sa tak stihol presunúť a výborným zákrokom podržal svoj tím.

32:43

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sádecký – 2 min., držanie).

32:10

Domáci v šanci, dostali sa do prečíslenia 3 na 1, lenže túto možnosť vyriešili veľmi zle.

31:58

Domáci v plnom počte.

31:20

Mihalik nepekne poslal k ľadu Ondreja Mikulu, vylučovať sa však nebude. Zdravotné problémy má však zrejme skúsený obranca hostí Tomáš Starosta, ktorý je na lavičke svojho tímu v opatere lekára.

30:28

Dukla Trenčín v útočnom pásme, lenže domáci bek Mihalik získal puk a poslal ho až za bránku Vladimíra Hiadlovského.

30:01

Máme za sebou polovicu riadneho hracieho času, Trenčín stále vedie v Banskej Bystrici rozdielom troch gólov.

29:58

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Delisle – 2 min., hákovanie).

29:24

Banská Bystrica sa nadýchla k mohutnému tlaku, puk však v tomto momente smeruje do stredného pásma.

28:52

Miloš Bubela skvele vysunul Casona Hohmanna, no ten z pravej strany našiel strelou len pripraveného Tomáša Hiadlovského.

28:12

Domáci hokejisti Banskej Bystrice sa zatiaľ nedokážu dostať do takého tlaku ako počas včerajšieho zápasu. Nenadarmo sa hovorí, že posledný krok býva najťažší.

27:51

Zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu. Tréner domácich Vladimír Országh dôkladne sleduje situáciu a radí sa o taktike so spolupracovníkmi.

27:08

Hrá sa opäť dlho bez prerušenia hry, hostia skúsili strelu a Ján Brejčák si ju takmer nešťastne tečoval do vlastnej siete! Tak to by bol asi veľmi nešťastný moment pre domáci tím.

26:26

25:58

Skvelá akcia domáceho Asselina, ktorý ukázal skvelú individuálnu vyspelosť. Skúsil puk pretlačiť pomedzi Hiadlovského betóny, no gólman Dukly bol rýchlejší a podržal svoj tím.

25:40

Hostia sa v tomto oslabení výborne bránia, Jozef Švec získal puk a poslal ho cez všetky čiary.

25:01

Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav zápasu je stále 0:3.

24:39

Domáci počas presilovej hry nasťahovaní pred Hiadlovským, no Bartánusovi puk nesadol na hokejku a hostia ho posielajú cez všetky čiary.

24:26

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Romančik – 2 min., nedovolené bránenie).

23:42

Snaha domácich končí postavením mimo hru.

23:02

Trenčín uspel na vhadzovaní pred Lassilom, Bačika však čisto zastavil Ján Brejčák. Domáci idú znovu dopredu.

22:39

Dlho sa hrá bez prerušenia, oba tímy tak striedajú svoje formácie na ľade počas hry. Do hry zasiahol už aj banskobystrický Gilbert Gabor.

22:05

Ťažké boje za bránkou Lassilu o puk. Získali ho domáci hokejisti a okamžite sa ženú dopredu.

21:22

Druhá tretina sa hrá od úvodu v rýchlom tempe, domáci sa snažia čo najskôr vsietiť aspoň prvý gól.

20:35

Vladimír Országh zmenil poradie svojich formácií, jednotlivých hráčov však nemenil.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Trenčína.

20:01

Po prvej tretine prehráva Banská Bystrica na domácom ľade s Duklou Trenčín 0:3! Hostia išli do vedenia v 5. minúte, kedy si Mihalik dal nešťastný vlastný gól (pripísaný Sádeckému). Druhý gól pridali hostia v 9. minúte, kedy Radivojevičovu prihrávku zužitkoval Bezúch. Nuž a tretí gól Trenčanov pridal v 11.minúte skúsený Marcel Hossa. Druhá tretina sa začne približne o 18:57.

20:00

19:25

O puk sa vedú ťažké boje pri mantineli v útočnom pásme Banskej Bystrice. Nuž a zase tu máme menšiu šarvátku.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:35

Domáci hokejisti stále v tlaku, chybujú však a už pomerne dosť nervózni. Najmä Hohmann sa veľmi hnevá.

18:08

Domáci znovu v obrovskom tlaku pred bránkou Dukly Trenčín.

17:07

Asselin skončil v družnom objatí s Lukášom Bohunickým, nuž, chlapci si zrejme potrebovali niečo povedať, vylučovať sa napokon nebude.

16:55

Delisle pálil od modrej čiary, puk sa dostal na hokejku Tomáša Hrnku, ktorý z otočky tesne minul Hiadlovského bránku!

16:10

Lukáš Bohunický sa od modrej čiary oprel do strely, lenže Lassila bol pozorný a podržal svoj tím.

15:51

Trenčania sa dostali do útočného pásma, z priestoru pred bránkou Lassilu vystrelil Peter Ölvecký, no tesne minul bránku Baranov.

15:09

15:01

Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, stav zápasu je stále 0:3.

14:30

Bystričania kombinujú v útočnom pásme, Hohmann skúsil strelu, Hiadlovskému výborne clonil Tomáš Surový, no puk ani tak neskončil v bránke hostí.

13:50

Domáci hokejisti znovu nasťahovaní pred Tomášom Hiadlovským, ktorý si bez problémov poradil so strelou Asselina.

13:20

Trenčín získava buly v útočnom pásme a tým pádom aj cenné sekundy pri vlastnom oslabení.

13:09

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ölvecký – 2 min., hákovanie).

12:29

Banská Bystrica sa v týchto momentoch zakusla do súpera, obrana Trenčína má plné ruky a nohy práce.

11:39

Klemen Pretnar skúsil strelu od modrej čiary, s jeho pokusom si však Hiadlovský bez väčších problémov poradil.

11:10

Nuž, nečakané veci sa dnes dejú pod Urpínom. Ruku na srdce, ktorý by čakal po necelých dvanástich minútach stav 0:3?

10:35

Striedanie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica: z ihriska odchádza Lukáš, prichádza Lassila.

10:35

Boris Sádecký predviedol skvelú prácu v útočnom pásme, našiel prihrávkou pred bránku domáceho tímu MARCELA HOSSU a skúsený útočník Dukly Trenčín sa už nemohol mýliť. Pridal tretí gól svojho tímu a vyhnal Jana Lukáša z bránky. Asistencia: Boris Sádecký.

10:29

Domáci so štyrmi hráčmi.

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Banská Bystrica prehráva doma s Trenčínom 0:2!

09:55

Tomáš Starosta v dobrej pozícii napálil puk len do nôh domáceho obrancu!

09:42

Branko Radivojevič je dnes pri chuti. Jeho strelu z dobrej pozície však domáci hokejisti tečovali nad bránku Jana Lukáša.

09:30

Češík výborne zapracoval vo vlastnom pásme a poslal puk cez všetky čiary.

08:56

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., vrazenie na mantinel).

08:55

Trenčania zoradili svoju formáciu na ľade a idú dopredu. Navyše budú hrať presilovú hru o dvoch hráčov!

08:29

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Delisle – 2 min., sekanie).

08:06

Výborná práca Trenčína prináša svoje ovocie, pretože Branko Radivojevič skvele zatvoril útočné pásmo pri mantineli a prihrávkou našiel JURAJA BEZÚCHA, ktorý si ešte položil Lukáša na ľad a pohodlne skóroval do prázdnej bránky. Asistencie:

07:28

Bubela v spolupráci s Hohmannom. Cason skúsil strelu, no neuspel. Dnes tak už po druhý raz rozosmutnil fanúšikov domáceho tímu. Prvý raz pri oznámení prestupu do švajčiarskeho Oltenu.

06:39

Kuriózny gól dal dnešnému zápasu šťavu, hrá sa hore dole a to sa divákom rozhodne musí páčiť.

05:59

Holenda sa pošmykol a ponúkol šancu Bortňákovi, no vzápätí trenčiansky obranca skvelým obranným zákrokom svoju chybu napravil.

05:32

Domáci fanúšikovia napriek inkasovanému gólu ženú svoj tím dopredu, pomerne početná enkláva fanúšikov však dnes prišla aj z Trenčína.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Banská Bystrica prehráva s Duklou Trenčín 0:1.

04:23

Obrovský šok pre domáci tím. BORIS SÁDECKÝ skvele napádal rozohrávajúceho Vladimíra Mihalika, čím ho donútil ku chybe a obranca Banskej Bystrice si dáva nešťastne vlastný gól. Bez asistencií.

03:59

Miloš Bubela skvele napádal rozohrávku Trenčína a napokon získal puk. Posunul ho na modrú čiaru Pretnarovi, ktorý však Hiadlovského neprekonal.

03:32

Steven Delisle skúsil tvrdú ranu od modrej čiary, puk však na vlastnom tele obetavo stlmil skúsený Tomáš Starosta.

02:47

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., hrubosť).

02:47

Obrovská šanca Asselina, ktorý z dobrej pozície prestrelil bránku Tomáša Hiadlovského a hneď vzápätí tu máme prvú vážnejšiu roztržku.

02:25

Zaujímavá pozícia pre domácich, Hrnka číhal v dobrej pozícii na prihrávku, puk mu však v rozhodujúcom momente preskočil čepeľ hokejky.

01:55

Peter Sojčík nabíjal z ľavej strany Brankovi Radivojevičovi, ktorý skúsil strelu švihom. S pokusom skúseného slovenského hokejistu však nemal český brankár domáceho tímu Jan Lukáš žiadny vážnejší problém.

01:36

V postavení mimo hru sa ocitol Marek Bartánus, nasledovať teda bude buly v strednom pásme.

00:58

Marcel Hossa sa prebíjal obranou domáceho tímu, Barani ho však dobre strážili a napokon ho vytlačili von z útočného pásma.

00:15

Radivojevič zakombinoval so Sojčíkom, výsledkom je strela Tomáša Starostu, ktorého pokus však Jan Lukáš bez problémov kryl.

00:01

Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov Banskej Bystrice.

00:01

Oba tímy máme na ľade. Zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a začne samotný zápas.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák J., Gabor – Lamper, Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faillé, Skalický – Brittain, Češík, Bortňák

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Bačik, Starosta, Cebák, Pač, Bohunický, Holenda, Romančík, Pardavý – Radivojević, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Hossa – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Deveaux

Rozhodca: Baluška, Štefik – Výleta, Šefčik.

Príjemný dobrý deň z Banskej Bystrice, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo štvrtého zápasu finálovej série Kaufland play-off hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti HC 05 iClinic Banská Bystrica privítajú na svojom ľade hráčov Dukly Trenčín. Aktuálny stav série je 3:0, dnešný zápas sa začína o 18:00 a prípadným víťazstvom v ňom Banská Bystrica môže získať majstrovský titul.

Finále play-off začalo dvomi zápasmi pod hradom Matúša Čáka. V prvom zápase sa zrodil výsledok 3:4 po predĺžení (góly Sojčík, Radivojević, Starosta – 2× Gélinas, Faillé, Asselin). V druhom zápase sa zrodil rovnaký výsledok, tentoraz však až po samostatných nájazdoch, v ktorých vynikol najmä Guillaume Asselin, ktorý premenil dva samostatné nájazdy. Vo včerajšom zápase v Banskej Bystrici to bola dlho dráma, keďže Trenčín viedol gólom Petra Ölveckého. V druhej tretine sa však domáci dostali do vedenia zásluhou Hohmanna a Hrnku. V tretej tretine Trenčín bojoval zo všetkých síl, no pri vylúčení Gašparoviča na 5 minút inkasoval dva góly v oslabení a o osude zápasu bolo rozhodnuté.

Sériu majú teda lepšie rozbehnutú Barani spod Urpína, no Trenčania istotne nepredajú svoju kožu lacno. Zápasom vás od 18:00 bude sprevádzať Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.