5 : 1
(3:1, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

Ani v druhom stretnutí nového ročníka KHL nedokázal Slovan Bratislava bodovať. Na ľade Lokomotivu Jaroslavľ doplatil na príliš veľa vylúčení, ktoré ho stáli cenné sily. Zlomový úsek prišiel v závere prvej tretiny, keď v priebehu desiatich sekúnd skórovali Vladislav Kartajev a Petri Kontiola. Belasí nedokázali nájsť recept na silného súpera a napokon prehrali 5:1. Pred prvým domácim zápasom ich ešte čaká súboj v Moskve, kde si zmerajú sily s miestnym Dynamom. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. Týmto prenosom vás sprevádzal Miroslav Kováčik.

59:58

V záverečných sekundách ešte domáci zatlačili Slovan Bratislava. Prakticky so sirénou pálil z ľavého kruhu na vhadzovanie Alexander Polunin, ale šiesty gól svojho tímu už nepridal.

59:21

Slovan neskóroval vo vlastnom oslabení a zatiaľ v nej ani neinkasoval. V dobrej pozícii bol víťaza Stanley Cupu Max Talbot, ale trafil len betóny Mareka Mazanca.

58:45

Hokejisti bratislavského Slovana mohli ešte prikrášliť výsledok zápasu. Dostali sa do brejku dvoch proti jednému, Marek Viedenský našiel na pravej strane osamoteného Lukáša Kašpara, no ten trafil padajúceho Alexandra Sudnicina.

58:22

Teraz sme videli pred brankárom Marekom Mazancom drobný závar, po ktorom sa bude vylučovať. Na strane hostí putuje za hrubosť na trestnú lavicu Juraj Mikúš a rovnaký trest dostáva aj Arťom Iljenko. Lokomotiv Jaroslavľ si ale zahrá presilovku vďaka rozdielovému trestu Tomáša Voráčka.

58:02

Puk skončil zrejme na striedačke Slovana Bratislava, a tak sa bude vhadzovať v obrannom pásme slovenského klubu. Do konca zápasu zostávajú menej ako dve minúty.

57:39

Od modrej čiary prudko vystrelil Ilja Ljubuškin. Obranca tretej formácie domáceho tímu ale trafil len bočnú sieť brány Marka Mazanca.

57:00

Domáci fanúšikovia sa bavia a v Arene 2000 sledujeme jednu mexickú vlnu za druhou. Teraz si hráči v červených dresoch vymieňali puk v útočnom pásme, ale ich aktivitu prerušil Colby Genoway.

56:22

Hra je opäť trošku viac rozkúskovaná. Vhadzovať sa bude opäť v obrannom pásme domáceho tímu, keďže hráči v červených dresoch sa previnili zakázaným uvoľnením.

55:54

Jeden z bratislavských hráčov teraz preveril pozornosť Alexandra Sudnicina. Ten puk bezpečne chytá do svojej lapačky a vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

55:22

Domáci hokejisti takmer pridali svoj šiesty gól. Marek Mazanec neudržal strelu Arťoma Iljenka a puk len tesne minul jeho bránu. Následne ho upratal do bezpečia Pavol Skalický.

54:41

A máme tu ďalšie prerušenie, po ktorom sa bude vhadzovať v strednom pásma. Zápas sa pomaly dohráva a je jasné, že ani dnes Slovan bodovať nebude.

54:14

Slovan teraz predviedol peknú akciu a len málo chýbalo k tomu, aby zakončil svoj brejk nebezpečnou strelou. Tomáš Voráček začal akciu, Radek Smoleňák ešte posúval puk na Jana Buchteleho, no toho odzbrojil zrejme Jegor Averin.

53:33

Alexandr Sudnicin bol pripravený a puk zrazil svojimi betónmi. Z pravej strany nahadzoval puk pred bránu Michal Řepík, no ku gólu neviedol ani teč Mareka Viedenského.

52:24

Hra je prerušená vďaka ofsajdovému postaveniu Borisa Sádeckého. Navyše, hlavní rozhodcovia označili postavenie mimo hru za úmyselné, a tak sa vhadzuje pred Marekom Mazancom.

51:45

Úspešný zákrok si na svoje konto pripisuje aj brankár Marek Mazanec. Toho sme videli počas reklamnej prestávky v debate s Jakubom Štěpánkom, no zatiaľ ho do brány nepustil.

51:14

Snaha bratislavského tímu je prerušená hvizdom rozhodcu, ktorý odpísal postavenie mimo hru. Slovan už s najväčšou pravdepodobnosťou presilovku nevyužije.

50:25

Nedarí sa… Zverenci Miloša Říhu sa nevedia usadiť v útočnom pásme a zrejme sa im nepodarí zdramatizovať priebeh zápasu. Trest Arťoma Iljenka pomaly ubieha.

50:08

Hokejisti slovenského klubu nezačali presilovú hru práve najlepšie. Lokomotiv Jaroslavľ sa najskôr oslobodil. Následne sa ale po pravom krídle presadil Tommi Taimi, ale dorážkou neuspel Jan Buchtele.

49:30

Belasí budú hrať presilovú hru. Arťom Iljenko si počínal nedovolene v súboji s Tomášom Voráčkom a rozhodcovia ho posielajú na dve minúty za držanie hokejky.

49:06

Mladícka formácia sa dostala k streleckému pokusu. Marek Sloboda pálil z otočky, ale jeho strelu po ľade dokázal pravým betónom vytesniť brankár Alexandr Sudnicin.

48:32

Teraz sledujeme trošku rozháraný úsek hry. Oba tímy často strácajú puk už v strednom pásme, a tak nevidíme príliš veľa streleckých pokusov.

48:08

Máme pred sebou ďalšiu reklamnú prestávku. Po nej sa bude vhadzovať v útočnom pásme Slovana Bratislava, keďže pred pár sekundami si Alexandr Sudnicin poradil so strelou Radka Smoleňáka.

47:28

Domáci hokejisti získajú výhodu útočného pásma. Jan Buchtele sa prezentoval nepresnou prihrávkou na svojho spoluhráča, a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

47:02

Domáci hokejisti mali ďalšiu dobrú streleckú príležitosť. Rýchlu akciu troch proti dvom zakončoval Brandon Kozun, ale svoje kanonierske schopnosti nepotvrdil. Strelou švihom minul bránu.

46:35

Hokejisti Slovana teraz dobre napádali rozohrávku súpera, ale Jakub Nakládal si poradil. Český obranca následne časoval prihrávku na Maxa Talbota, ale Kanaďan sa nepresadil.

45:14

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól! Domáci hokejisti toho v poslednom dejstve zatiaľ veľa nepredviedli, ale po chybe Nicka Eberta pridávajú piaty gól. Kanadský obranca stratil puk na vlastnej modrej čiare a následne sa presnou strelou švihom zaskvel DMITRIJ LUGIN. Asistencia: Daniil Apalkov.

44:55

Hra v poslednej tretine zatiaľ nemá tempo a až príliš často sa prerušuje. Je to aj prípad predošlej situácie, keď sa hostia previnili voči pravidlám postavením mimo hru.

44:14

Oba tímy striedajú. Pri puku je obranca Pavel Koledov, ktorý založí útočnú akciu. Práve tento bek má veľký podiel na zatiaľ poslednom góle, keď krásne našiel Jegora Korškova.

43:41

Tentokrát sa hra presťahuje pred ruského brankára Alexandra Sudnicina. Jeho spoluhráči sa totiž previnili ofsajdom, ktorý bol navyše posúdený ako úmyselný.

43:13

Od modrej čiary nebezpečne vystrelil obranca Staffan Kronwall. Brankár Marek Mazanec ale videl strelu kapitána domáceho tímu, a tak ukryl puk vo svojej lapačke.

42:38

Na ľade zostala mladícka štvrtá formácia. Boris Sádecký prenikal do útočného pásma po pravej strane, no do zakončenia sa nepredral.

42:16

Hra sa teraz presťahuje pred brankára Mareka Mazaneca. Slovan sa totiž dopustil zakázaním uvoľnením. Samozrejme, na ľad sa musí vrátiť kvinteto hráčov, ktoré bolo na ľade.

41:42

Slovan pokračoval vo svojej útočnej aktivite. Od modrej čiary pálil nebezpečne Ivan Švarný, no nechal vyniknúť brankára Alexandra Sudnicina. Útočná aktivita hostí sa končí až ofsajdom.

41:08

Od modrej čiary teraz nahadzoval puk pred bránu Tommi Taimi. Fínsky obranca ohrozil brankára súpera, no k dorážke sa nedostal žiadny z jeho spoluhráčov.

40:35

V úvodných sekundách tretej tretiny sme videli neúspešné akcie na oboch stranách. Teraz je pri puku Staffan Kronwall a počká pokiaľ mu na ľad prídu čerství spoluhráči.

40:01

Druhá tretina priniesla jeden gól a aj ten padol na siete bratislavského Slovana. Lokomotiv Jaroslavľ bol lepším tímom, niekoľkokrát zatlačil svojho súpera na dlhší čas do obranného pásma a práve po takejto situácii skóroval Jegor Korškov. Škoda, že Slovan nevyužil svoju šancu, ktorú mal v 28. minúte Lukáš Kašpar. Ten mohol streliť kontaktný gól, no trafil len brvno. Pred treťou tretinou tak domáci tím vedie jasne 4:1.

40:00

39:41

V samotnom závere druhého dejstva sa hostia previnili zakázaným uvoľnením. Následne pálil od modrej čiary Maxim Afanasjev, ale Marek Mazanec vyrazil puk svojimi betónmi.

39:23

Staffan Kronwall prenechal puk na modrej čiare Petrimu Kontiolovi. Fínsky útočník si nakorčuľoval bližšie k bráne, no jeho zrazená strela skončila len na ochrannej sieti.

38:38

Slovanisti teraz bojujú vo svojom obrannom pásme. Lokomotiv Jaroslavľ ho zviera a hostia rozhodne už potrebujú prestávku. Do konca zostáva ešte niečo viac než minúta.

37:43

Na druhej strane sa musel činiť aj Marek Mazanec. Toho preveril strelou švihom Daniil Apalkov, no piaty gól domáceho tímu zatiaľ neprišiel.

37:22

V samotnom závere presilovej hry sa ešte snažil streliť gól Michal Řepík. Jeho skrytú strelu z ľavej strany si ale našiel brankár Alexandr Sudnicin a vyrazil ju pravým betónom.

36:40

Lokomotiv Jaroslavľ teraz trošku prepadol v strednom pásme a hostia sa dostali do šance. K strele z ľavej strany sa dostal Radek Smoleňák, ale trafil len pripraveného brankára Alexandra Sudnicina.

36:05

Slovan sa usadil v útočnom pásme, ale zakončenie Ivana Švárneho trafilo len bočnú sieť. Následne sa črtala šanca na brejk pre Petriho Kontiolu, no ten bol zastavený na útočnej modrej čiare.

35:34

Slovan Bratislava bude mať šancu skorigovať skóre zápasu. Vladislav Kartajev putuje na dve minúty za hákovanie, keď si pomáhal nedovolene v súboji s Lukášom Kašparom.

34:50

Jeden z domácich obrancov drží puk za vlastnou bránou a upokojuje situáciu. Lokomotiv Jaroslavľ sa nemá kam ponáhľať a zrejme si bude držať komfortné vedenie.

34:22

Domáci hokejisti pokračujú vo svojej útočnej aktivite. Korčuliarsky sú na tom oveľa lepšie ako zverenci Miloša Říhu. Domáci fanúšikovia si pýtali vylúčenie hráča Slovana, no trestať sa nebude.

33:34

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól! Veľmi, veľmi dlho domáci hokejisti kombinovali v útočnom pásme a doslova uštvali hráčov Slovana. Napokon strieľajú štvrtý gól, keďže Pavel Koledov krásne našiel pred bránou JEGORA KORŠKOVA a ten jemným tečom posiela puk do siete Mareka Mazanca. Asistencie: Pavel Koledov a Alexander Polunin.

32:19

Petri Kontiola bol teraz rýchlejší ako obranca hostí. Následne poslal puk na modrú čiaru, no strela Staffana Kronwalla minula bratislavsku bránu. Lokomotiv Jaroslavľ ale pokračuje vo svojej aktivite.

31:40

Opäť musel zasahovať brankár Alexandr Sudnicin. Tentokrát kryje pokus od ľavého mantinelu, a tak sa bude vhadzovať po jeho pravej ruke. Na buly už smeruje Colby Genoway.

31:23

Marek Mazanec a teraz prerušuje hru. Jeho spoluhráči toho mali dosť, keďže ich domáci hokejisti točili v obrannom pásme viac ako minútu. Na ľad prichádza druhá formácia Slovana.

30:36

Domáci teraz poriadne zavarili hráčom bratislavského Slovana. Najskôr sa k bekhendovej strele dostal Daniil Apalkov a následne prudko vystrelil aj Jegor Averin.

30:00

Zápas sa nám dostáva do svojej druhej časti. Lokomotiv Jaroslavľ má k dispozícii ešte niekoľko sekúnd presilovky, no začínať musí z vlastného obranného pásma.

29:22

Domáci sa teraz snažili dohrať akciu až do prázdnej brány. Dmitrij Lugin pekne posielal puk do nebezpečného priestoru, ale jeho spoluhráči puk do siete Mareka Mazanca nedopravili.

28:49

Domáci teraz stratili svoje útočné pásmo a dokonca musel zasahovať brankár Alexandr Sudnicin. So strelou Cama Barkera si ale poradil bez väčších ťažkostí.

28:27

Slovan Bratislava bude hrať po reklamnej prestávke opäť len vo štvorici. Na trestnú lavicu za nedovolené bránenie putuje obranca Ivan Švárny, ktorý poslal na ľad Brandona Kozuna.

27:40

Hostia mali teraz veľkú príležitosť na strelenie gólu. Po dobrej kolmej prihrávke napriahol k strele z ľavého krídla Lukáš Kašpar, ale jeho príklep trafil hornú žrď brány. Alexandrovi Sudnicinovi ešte teraz zvoní v ušiach.

26:25

Hostia sa dokázali ubrániť v presilovej hre veľkého favorita zápasu. V závere početnej výhodu pálil spoza Ivana Švárneho útočník Dmitrij Lugin, ale našiel len lapačku Mareka Mazanca.

25:45

Domácim táto presilová hra zatiaľ príliš nevychádza. Ani teraz sa nedokázali usadiť v útočnom pásme a Borisovi Sadeckému zostáva už len necelá polminúta trestu.

25:24

Od modrej čiary vyslal tvrdý strelecký pokus Jakub Nakládal. Bránu súpera našťastie minul, a tak následne mohli vyhodiť puk cez všetky čiary zverenci Miloša Říhu.

24:42

Slovan prvé sekundy svojho oslabenia zvládol. Lukáš Kašpar vyviezol puk z obranného pásma, snažil sa aj zaútočiť, no jeho aktivita sa skončila len postavením mimo hru.

24:20

Domáci hokejisti si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Po strele Maxa Talbota sa dostáva k dorážke Petri Kontiola, no toho tesne pred bránkoviskom zozadu fauloval Boris Sádecký.

23:49

Alexandr Sudnicin má opäť puk vo svojej lapačke. Tentokrát dobre zapracovala mladícka formácia hostí. Do zakončenia sa dostal Marek Sloboda, no škoda, že jeho bekhend bol zblokovaný.

23:14

Čiarový rozhodca teraz signalizoval ofsajd, a tak nemohli ísť domáci do útočnej tretiny. Slovan tak môže pokojne rozohrávať zo svojho obranného pásma.

22:43

Prvýkrát v druhom dejstve musel zasahovať Alexandr Sudnicin. Domáci brankár veľmi dobre zmenšil strelecký uhol Janovi Buchtelemu, a tak sa bude vhadzovať po jeho pravej ruke.

22:08

Slovan Bratislava nebude môcť striedať, keďže sa previnil voči pravidlám zakázaným uvoľnením. Spomínaná obranná dvojica tak musí zostať na hracej ploche. Radek Smoleňák pokazeným vhadzovaním získava čas.

21:21

Marek Mazanec musel zasahovať po strele z prvej, ktorej autorom bol Daniil Apalkov. Následne Slovan dostal puk z obrannej tretiny, no dvojica Cam Barker a Nick Ebert zostávajú na hracej ploche.

21:00

Slovanisti sú stále vo svojom obrannom pásme. Nevedia sa z neho dostať a prvá formácia je na ľade už veľmi dlho. Momentálne sa bojuje pri pravom mantineli.

20:26

Na začiatku druhého dejstva sa domáci usadili v útočnom pásme. Najskôr pálil nepresne Staffan Kronwall a následne musel Marek Mazanec zasahovať po strele Maxa Talbota.

20:01

Bratislavský Slovan po prvej tretine prehráva na ľade Lokomotivu Jaroslavľ dvojgólovým rozdielom. Na vedúci gól súpera ešte dokázal reagovať Pavol Skalický, ale v závere hostia inkasovali dva zlepené góly. Najskôr pretlačil puk za chrbát Mareka Mazanca Vladislav Kartajev a o desať sekúnd neskôr presne trafil Petri Kontiola. Fínsky útočník dnes dvakrát skóroval a má to rozbehnuté na hattrick. Podarí sa mu to už v druhej tretine? Sledujte to v našom priamom prenose.

20:00

19:22

V poslednej minúte prvého dejstva sme ešte videli situáciu dvoch proti dvom. Strelecký pokus Radeka Smoleňáka bol ale zrazený, a tak puk bezpečne schoval do lapačky Alexandr Sudnicin.

18:54

Jakub Nakládal dostal veľmi veľa priestoru a hostia môžu šťastní, že neprekonal svojho krajana. Český obranca mal skutočne dobrú pozíciu na pravom kruhu na vhadzovanie, no prudkou strelou minul bránu.

18:15

Na strane Slovana teraz dostáva priestor štvrtá útočná formácia, ktorá je v kompletne odlišnom zložení ako v Petrohrade. Príkladne bojuje a vytláča súpera z obranného pásma.

17:36

Z vlastnej polovice ihriska teraz skúsil zaskočiť domáceho brankára Tommi Taimi. Ruský gólman ale puk vytriasol z lapačky a môže rozohrať útočnú akciu svojho tímu.

16:45

Domáci hokejisti pokračujú vo svojej aktivite. Tentokrát pálil z ostrého uhla Jegor Averin, ale našťastie minul bránu. Tretí gól v priebehu minútu by zrejme pre Slovan znamenal koniec bodovým nádejám.

16:12

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól! Bohužiaľ, domáci tím strieľa v priebehu snáď desiatich sekúnd ďalší gól. PETRI KONTIOLA využil trošku viac priestoru, nakorčuľoval si cez os klziska do útočného pásma a presnou strelou švihom prekonal brankára Mareka Mazanca. Asistencie: Jakub Nakládal a Staffan Kronwall.

16:02

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól! Domáci hokejisti sa dostávajú do vedenia. Denis Mosaljov sa krásnou sťahovačkou natlačil pred bránu. Sám ešte nedokázal prekonať Mareka Mazanca, no následne upratal puk do brány súpera VLADISLAV KARTAJEV. Asistencie: Arťom Iljenko a Denis Mosaljov.

15:21

Alexandr Sudnicin musel opäť zasahovať. Tentokrát od modrej čiary strieľal Cam Barker, jeho pokus sa ešte snažil tečovať Lukáš Kašpar, ale nepodarilo sa mu to.

14:33

Slovan sa dostal do problémov, no udržal útočné pásmo. Colbymu Genowayovi sa následne otvoril priestor, dostal sa k strele z medzi kruhov, no trafil len brankára Alexandra Sudnicina.

14:05

Slovan dokázal zatlačiť súpera do obrannej tretiny. Do dobrej šanca sa dostal Jan Buchtele, no z tesnej blízkosti minul bránu súpera. Zatiaľ vyzerá táto presilovka veľmi dobre.

13:29

Tak toto bol veľmi nepríjemný zákrok, ktorý si Max Talbot mohol odpustiť. Marek Viedenský našťastie vyzerá byť v poriadku a dokonca po reklamnej prestávke si Slovan zahrá presilovú hru.

12:39

Peknou individuálnou akciou sa prezentoval Denis Mosaljov. Z ľavej strany sa snažil ohroziť Mareka Mazanca, no trafil len dobre brániaceho obrancu belasých.

12:00

Do konca prvej tretiny zostáva presne osem minút. Hra sa teraz presťahuje pred Mareka Mazanca, keďže sa zverenci Miloša Říhu previnili zakázaným uvoľnením.

11:22

Tak to napokon belasí zvládli a stále držia nerozhodný výsledok. Tomáš Černý už skončil na ľadovú plochu a okamžite vypomáha svojim spoluhráčom v obrane.

10:25

Strelou z pravého kruhu na vhadzovanie to skúsil obranca Staffan Kronwall, ale mám pocit, že trafil len pred bránou stojacého Brandona Kozuna. Hostia sa opäť oslobodili.

09:40

Slovan sa zatiaľ veľmi dobre bráni. Teraz sa mu dokonca podarilo poslať puk cez všetky čiary až za bránu Alexandra Sudnicina. Na ľad už ale prichádza elitný útok Lokomotivu Jaroslavľ.

09:19

Tak to snáď nie. Slovenský klub bude hrať v ďalšom oslabení. Tentokrát putuje na trestnú lavicu za podrazenie mladý obranca štvrtej formácie Tomáš Černý.

08:55

Hlavní rozhodcovia teraz odpustili Slovanu ďalší dvojminútový trest. Alexander Polunin bol zjavne podrazený, no našťastie sa vylučovať nebude.

08:28

Obrovská šanca na strane hostí. Michal Řepík, ktorý si odsedel trest za hráčsku lavicu, postupoval po svojom návrate na ľad sám na bránu, ale z forhendu namieril puk len do lapačky brankára Alexandra Sudnicina.

07:48

Lokomotiv Jaroslavľ teraz zatlačil svojho súpera do obrannej tretiny. Domáci mali niekoľko dobrých striel, ale Marekovi Mazanecovi pomohli aj obetaví obrancovia bratislavského Slovana.

07:24

Pred pár sekundami sme videli strelecký pokus Jakuba Nakládala, no jeho krajan Marek Mazanec mu nedovolil skórovať. Po následnom vhadzovaní sa hostia dokázali oslobodiť.

06:56

Krásna akcia v podaní domácich hokejistov. Kanadský kanonier Brandon Kozun potiahol puk na os ihriska, bekhendom ho posunul na Staffana Kronwalla, no domáci kapitán našťastie netrafil dobre puk.

06:16

V úvode zápasu vidíme skutočne veľmi veľa vylúčení. Tentokrát sa vylučuje opäť na strane Slovana Bratislava, keďže hostia boli na ľade so šiestimi hráčmi.

05:55

Jegor Korškov sa teraz snažil presadiť, ale obrancovia Slovana si dokázali poradiť. Zákrok jedného z hráčov v bielom drese síce smrdel faulom, no hlavní arbitri tentokrát nevylučujú.

05:28

Slovan Bratislava dal gól!
Paráda, zverenci Miloša Říhu rýchlo reagujú na vedúci gól súpera. Tommi Taimi krásnou prienikovou prihrávkou našiel na útočnej modrej čiare PAVLA SKALICKÉHO. Ten postupoval na bránu po pravej strane a bekhendovým blafákom prekonal Alexandra Sudnicina. Asistencie: Tommi Taimi a Jan Buchtele.

04:25

Presilová hra domáceho tímu sa končí veľmi skoro. Colby Genoway sa snažil vyviesť puk mimo obranné pásmo, ale zozadu ho hákoval skúsený útočník Max Talbot.

04:06

Druhé vylúčenie slovenského klubu je realitou. Napokon putuje na trestnú lavicu český hokejista Michal Řepík, ktorý si v súboji pri mantineli pomohol vysokou hokejkou.

03:45

Michal Řepík prenikal po svojej ľavej strane, no nepresadil sa proti presile obrancov súpera. Bohužiaľ, rozhodcovia opäť signalizujú vylúčenie hráča hostí.

03:03

Prvýkrát v dnešnom zápase musel zasahovať Alexandr Sudnicin, no so strelou zo stredného pásma nemal najmenšie problémy. Bratislavčania aspoň získali útočné pásmo a môžu niečo vymyslieť.

02:36

Lokomotiv Jaroslavľ dal gól! Favorit zápasu veľmi rýchlo využíva presilovú hru a dostáva sa do vedenia. Obrancovia Slovana boli trošku viac vysunutí, Max Talbot peknou prihrávkou našiel PETRIHO KONTIOLU a ten strelou z prvej prekonal Mareka Mazanca. Asistencie: Maxime Talbot a Staffan Kronwall.

01:52

Slovan má za sebou úvodnú polminútu svojho oslabenia. Domáci hokejisti si nerozumeli v kombinácii, a tak musí český obranca Jakub Nakládal začať z vlastnej obrannej tretiny.

01:22

Hokejisti bratislavského Slovana sa budú musieť brániť. Za vlastnou bránou si nedovolene počínal obranca Ivan Švárny a putuje na trestnú lavicu za podrazenie.

00:53

Jeden z domácich obrancov vyhadzoval puk cez všetky čiary, no zakázané uvoľnenie sa nepískalo. Hrať tak musel brankár Marek Mazanec, ale situáciu zvládol veľmi dobre a rozohral akciu.

00:27

Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti, ktorí nastúpili v tradičných červených dresoch. Po niekoľkých sekundách sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Max Talbot, no možno trošku zbytočne ešte hľadal spoluhráča.

00:01

Ešte pred samotným začiatkom dnešného zápasu zaznejú v Arene 2000 hymny oboch krajín. Najskôr sa rozozvučia tóny hymny Slovenskej republiky a následne aj Ruskej federácie.

Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin (Murygin) – Kronwall, Nakládal, Rafikov, Čerepanov, Ljubuškin, D. Osipov, Koledov, Afanasjev – Talbot, Kontiola, Kozun – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Lugin, Apalkov, Averin – Iljenko, Kartajev, Mosaljov.

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Barker, Ebert, Švarný (A), Taimi, Bačík, T. Voráček, Hedera, Černý – Kašpar (A), Viedenský, Řepík – Smoleňák ©, Co. Genoway, Buchtele – Hrnka, J. Mikúš, Skalický – M. Sloboda, Sádecký, Hecl.

Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z Kontinentálnej hokejovej ligy. Zverenci Miloša Říhu nezačali sezónu práve najlepšie, no dnes majú šancu napraviť si reputáciu. Ich druhým súperom v novom ročníku bude takisto veľmi silný Lokomotiv Jaroslavľ.

LOKOMOTIV JAROSLAVĽ

Lokomotiv Jaroslavľ patrí do širšieho okruhu favoritov na zisk Gagarinovho pohára. V minulej sezóne to dotiahol do konferenčného finále, v ktorom však prehral s Petrohradom 0:4 na zápasy. Pred jubilejným 10. ročníkom KHL príliš neobmenil káder, čo môže byť jeho výhodou. Najproduktívnejším hráčom mužstva bol kanadský útočník Brandon Kozun, ktorý vrátane play off nazbieral 70 bodov za 25 gólov a 45 asistencii. V príprave sa klubu poznačenom leteckou katastrofou darilo veľmi dobre, keď vyhral desať z jedenástich stretnutí. V prvom zápase sezóny privítal Lokomotiv Jaroslavľ na domácom ľade CSKA Moskva. Gólová prestrelka sa neočakávala, keďže oba tímy sú povestné kvalitnou defenzívou. Podľa toho aj zápas dopadol. V riadnom hracom čase sa zrodil výsledok 1:1, a tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich uspeli hostia po góloch Kirilla Kaprizova a Grega Scotta. V minulej sezóne sa zverenci Alexeja Kudashova stretli so Slovanom dvakrát, ale v oboch prípadoch prehrali po predĺžení.

SLOVAN BRATISLAVA

Bratislavský Slovan má za sebou poriadne turbulentné leto, v ktorom výrazne obmenil svoj káder. Prišiel o niekoľko kľúčových hráčov, ktorými boli napríklad Barry Brust, Jeff Taffe alebo obľúbený útočník Žiga Jeglič. Na druhej strane získal do svojich radov zaujímavé posily. Z tých najväčších možno spomenúť Lukáša Kašpara, Michala Řepíka, Nicka Eberta či Colbyho Genowaya. Počas prípravy sa Slovan príliš nepredviedol a v riadnom hracom čase nevyhral ani jedno stretnutie. V prvom zápase sezóny ho čakal súper z kategórie najťažších, obhajca titulu SKA Petrohrad. V Ľadovom paláci držal krok s jasným favoritom takmer polovicu zápasu, no potom sa ukázala kvalita partie okolo Iľju Kovaľčuka. Bohužiaľ, belasí dobrý výkon nedotiahli do konca, v závere zbytočne inkasovali a prehrali vysoko 7:1. Zverencom Miloša Říhu chýbali sily, veď v obrane chýbali Cam Barker, Andrej Meszároš či Michal Sersen. Dnes by už mal byť k dispozícii aspoň kanadský obranca, ktorý sa vrátil do klubu len začiatkom tohto týždňa.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.