(0:2, 1:3, 0:0)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Odo mňa je to pre dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok sobotného večera. Dočítania priatelia.

Poprad v šiestom zápase štvrťfinálovej série podľahol na domácom ľade Nitre vysoko 1:5. Séria sa tak sťahuje pod Zobor, kde sa o všetkom rozhodne v pondelok.

59:41

V samom závere zápasu ešte strela Mlynaroviča, ale Honzik bol pozorný.

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:50

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., krosček + 2 min., hrubosť).

58:50

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Holešinský – 2 min., hrubosť).

58:50

Tak napokon to máme bitku, Skokan doslova zaútočil na Holešinského, rozhodcovia však oboch kohútov dokázali rozdeliť.

58:14

Rockwood v dobrej pozícii minul strelou Todykovovu bránku.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:23

Nitranov je dnes stále plný ľad, domáci majú obrovský problém s prechodom do útoku.

56:51

Nuž a len čo som to dopísal, tak sa do objatia ponúkli Svitana s Pupákom, bitka z toho však napokon nebola.

56:23

Zápas sa však naozaj len dohráva, ku cti obom tímom slúži, že zatiaľ je to bez zbytočných šarvátok.

55:49

Výhľad Honzíkovi šikovne kryl Mlynarovič, napriek tomu však strela domácich od modrej čiare neskončila v nitrianskej si­eti.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, dovolím si však povedať, že aj celého dnešného zápasu.

54:25

Domáci sa ešte snažia napádať rozohrávku hokejistov spod Zobora, nie je im to však v tomto momente nič platné.

53:55

Demova strela končí v moci Honzíka. Následne ešte menšia výmena názorov medzi Bučekom a Tamom.

53:29

Aj domáci hokejisti zápas už viac-menej len dohrávajú, cesta ku bránke Davida Honzíka je pre nich doslova zarúbaná.

52:59

Bajtek s Balážom bojujú o puk za bránkou Popradu, štvrtá formácia Nitry hrá dnes skutočne fantastický zápas.

52:13

Nitra pred vlastnou bránkou stále bez problémov rieši všetky problémy a po zisku puku sa ženie do útoku. Mezeiova strela tentoraz končí v lapačke Antona Todykova.

51:33

Dnešné stretnutie sleduje 4233 divákov, popradský štadión hlási vypredané.

51:05

Domáci kouč Martin Hrnčár sa snaží ešte niečo vymyslieť, no dnes to zrejme na zvrat v zápase stačiť veru nebude.

50:29

Ivan Švarný nahodil puk za Todykovovu bránku, následne sa Nitrania rozhodli pre striedanie.

50:01

Polovica tretej tretiny je za nami, stav zápasu je stále 1:5.

49:21

Nitra pred vlastnou bránkou absolútne dominuje, hostia excelentne vykrývajú priestor, kazia Popradu hru a Kamzíkom tak zápas absolútne nechutí.

48:54

Hráčom spod Tatier sa nedá uprieť snaha, ale je to už také priam zufalé. Medzi Bodákom a Bjalončíkom menšia debata, šarvátka z toho však nakoniec nebude.

48:04

Poprad získal puk vo vlastnom obrannom pásme, domáci sa však nedokážu dostať ku Honzíkovej bránke.

47:29

Tvrdá rana Branislava Mezeia od modrej čiary končí v moci Antona Todykova, v Poprade bude nasledovať reklamná prestáva.

47:02

Oba tímy striedajú počas hry, následne sa hra prelieva zo strany na stranu. Domácim sa nedarí, hostia sa už nemajú kam ponáhľať.

46:34

Hrá sa v pomerne pokojnom tempe a s minimom prerušení.

45:59

Popradčania v tejto časti hry viac držia puk na svojich hokejkách, ale zatiaľ im to veru nie je nič platné, pretože Kamzíci majú obrovský problém s prechodom cez stredné pásmo.

45:29

Skokanova strela príklepom si cestu do siete Nitry nenašla, Honzík puk po celý čas videl a tak nemal vôbec problém reagovať.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Poprad stále prehráva na domácom ľade s Nitrou 1:5.

44:19

Livingston našiel na pravej strane Tama, ktorého strelu švihom však Honzík bez problémov kryl.

44:10

Bodákovi strela od modrej čiary nevyšla ideálne, domáci následne vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

43:56

Po dlhšom čase sa preberajú k životu aj domáci fanúšikovia a pokrikom sa snažia ešte vyburcovať svoj tím.

43:21

Strelu Raskoba od modrej čiary tečoval jeden z popradských hráčov vedľa domácej bránky.

42:56

Ďalšia útočná snaha Nitry, Buncis šikovnou strelou preveril pozornosť Antona Todykova.

42:23

Mezei započal útočnú snahu svojho tímu, následne však Baláž len napálil puk do útočného pásma a odišiel striedať.

41:56

Druhá tretina sa zatiaľ hrá v pomerne svižnom tempe, o puk sa bojuje pri ľavom mantineli.

41:29

Fanúšikovia Nitry mohutne ženú svoj tím dopredu, na domácich priaznivcov je cítiť obrovské sklamanie.

40:49

V elitnej fomácii Popradu došlo ku zmene, Filipa Mešára nahradil Dávid Bondra.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny patrí hráčom Popradu.

40:01

Po druhej tretine Poprad prehráva na domácom ľade s Nitrou vysoko 1:5. Tretia časť zápasu sa začne približne o 19:56.

40:00

39:24

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Petráš – 10 min. osobný trest, nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hrnka – 10 min. osobný trest, nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

39:23

Tvrdý hit Braňa Mezei sa rovná približne zrážke s rozbehnutou lokomotívou, Bjalončík je značne nahnevaný.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej časti hry.

38:31

Arniel v ostrom súboji tvrdo narazil na mantinel Buncisa, ktorý sa však dokázal postaviť na nohy. Následne sa domáci útočník dostal aj do sľubnej šance, no recept na Honzíka nenašiel.

37:59

Napriek všetkému sa ešte Kamzíci snažia čo to pred Honzíkom vymyslieť, popradský štadión však stíchol a hráči tak v tomto náročnom momente nedostávajú potrebnú podporu z tribún.

37:13

Domáci hokejisti sú veru poriadne otrasení vývojom zápasu, Nitra kontroluje záver druhej časti hry.

36:42

Nitra dala gól!
JOZEF BALÁŽ je autorom hetriku, pretože po krásnej kombinácii sa na ľavej strane ocitol sám pred Todykovom a znovu zavesil puk pod vinkel popradskej bránky! Asistencie: Adrián Holešinský, Marek Tvrdoň.

36:21

Pozorný Raskob vypichol puk Arnielovi, Popradu viazne presnosť v kombinácii.

35:34

Hra sa prelieva zo strany na stranu, domácim akoby chýbali kúsok fyzické sily.

35:01

Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Poprad prehráva na domácom ľade s Nitrou 1:4.

34:45

Nitra aj po skončení presilovej hry kombinuje v útočnom pásme, Švarného nahodený puk však Varga nedokázal tečovať do siete Kamzíkov.

34:08

Domáci v plnom počte.

33:39

Drgoň tentoraz vysunul po pravom krídle Kundrika, ktorého strelu však Honzík pohotovo vyrazil.

33:31

Adam Drgoň v obrannom pásme získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary.

33:23

Nitra pokračuje v tlaku počas presilovej hry.

32:59

Kombináciu Nitry v útočnom pásme zakončil Buček, ktorý delovkou trafil jedného z domácich obrancov.

32:33

Nemcovu strelu od modrej čiary sa snažil pred Todykovom tečovať Krivošík, následne vzniká na ľade znovu menšia šarvátka.

32:08

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Arniel – 2 min., sekanie).

31:39

Adrián Holešinský doslova vycvičil celou obranu Popradu, z ľavej strany sa natlačil pred bránku Kamzíkov, Todykova si položil na ľad, ale puk už do bránky domáceho tímu nedokázal usmerniť.

30:58

Domáci sú akoby šokovaní štvrtým gólom Nitry.

30:13

Po súboji pred bránkou Popradu ostáva Filips Buncis poriadne otrasený, ale zdá sa, že bude môcť pokračovať v zápase. Bjalončík zasiahol nohou centra hostí v páde, čiže nechcene a okamžite sa mu ospravedlnil.

30:01

Polovica zápasu je za nami, Poprad prehráva na domácom ľade s Nitrou 1:4.

29:41

Oba tímy s plným počtom hráčov.

29:40

Popradská obrana zabudla na JOZEFA BALÁŽA, ktorý dostal spoza vlastnej bránky absolútne dokonalú prihrávku od Ivana Švarného do úniku a zavesil puk pod víko Todykovovej bránky! Asistencia: Ivan Švarný.

29:22

Arniel v kombinácii s Ullym v útočnom pásme, Kamzíci sa snažia útočiť zo všetkých síl.

28:55

Bondra skúsil tentoraz strelu spoza brániaceho Raskoba, Honzík sa nenechal nachytať na hruškách.

28:12

Patrik Svitana sa v útočnom pásme na ľavom krídle zbavil Hrnku, ale strelou zápästím minul Honzíkovu bránku.

27:41

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Petráš – 2 min., nešportové správanie).

27:41

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Vitaloš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

27:28

Pred bránkou Nitry teraz obrazne povedané horí ľad, domáci tvrdo bojujú o každý centimeter ľadovej plochy!

26:55

Dávid Bondra bojuje o puk v útočnom pásme, Demo následne zakombinoval s Arnielom, aby sa ku strele dostal Ully, Honzík len s námahou vyrazil puk!

26:22

Oba tímy tvrdo dohrávajú osobné súboje, na ľade sa nám poriadne iskrí.

25:53

25:29

Popradčania okamžite štartujú svoje útočné motory a zo všetkých síl sa snažia o kontaktný gól.

25:00

Poprad dal gól!
Obrovská chyba hostí v rozohrávke v obrannom pásme, z pravej strany Kundrik našiel medzi kruhmi PETRA BJALONČÍKA, ktorý namieril presne k pravej tyčke Honzíkovej bránky! Asistencia: Peter Kundrik.

24:15

Hráme teda v pomere 4 na 4, domáci fanúšikovia ženú Kamzíkov zo všetkých síl do útoku.

23:53

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Raskob – 2 min., hrubosť).

23:53

Úvodná roztržka druhej tretiny je na svete. Je tam Krivošík, Drgoň, Skokan či Raskob. Uvidíme aké z toho budú tresty.

23:32

Hostia nahodili puk do útočného pásma a striedajú, Nitrania už sa v dnešnom zápase nemusia nikam ponáhľať, čas hrá v ich prospech.

22:56

Domáci hokejisti napriek krajne nepriaznivého stavu bojujú o kontaktný gól, navyše domáci fanúšikovia ich neúnavne ženú dopredu.

22:29

Striedanie v tíme HK Poprad: z ihriska odchádza Tomek, prichádza Todykov.

22:29

ŠIMON NEMEC najskôr parádnou prihrávkou vysunul do nájazdu Michaela Drábeka, ktorý však neuspel, no mladučký obranca hostí puk sledoval naďalej a puk v dorážke doslova pretlačil za Tomáša Tomeka! Asistencia: Michael Drábek.

22:03

Rýchly útok Popradu, Arniel z ľavej strany hľadal prihrávkou Ullyho, ktorý vystrelil a následne sa aj tešil z gólu. Puk však nie je v bránke a v hre sa pokračuje ďalej!

21:41

Vitaloš od modrej čiary skúsil strelu, minul však Tomekovu bránku.

21:19

Hostia sú v útočnom pásme, o puk sa však bojuje za Tomekovou bránkou.

20:58

Daniel Brejčák znovu po nepríjemnom súboji ostáva poriadne otrasený, domáci obranca dnes už toho utŕžil skutočne dosť.

20:33

Hneď v úvode tretiny šanca hostí, Samuel Buček z otočky z pravej strany minul Tomekovu bránku.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny patrí Popradu.

20:01

Oba tímy máme na ľadovej ploche, o malú chvíľu sa začne druhá tretina zápasu.

Po prvej tretine Poprad na domácom ľade prehráva s Nitrou 0:2. Druhá tretine sa začne približne o 18:58.

20:00

19:33

Arniel skúsil vystreliť, Honzík puk vyrazil, no číhajúci Dávid Bondra z dorážky nemieril presne.

19:24

Buly pred Davidom Honzíkom.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:44

Nitra stále v kombinácii v útočnom pásme.

18:40

18:11

Nitrania znovu kombinujú v útočnom pásme, gól doslova visí vo vzduchu, ale hostia napokon triafajú len konštrukciu Tomekovej bránky!

17:52

Nitra opäť v kombinácii pred Tomekom, Raskob však stratil puk a Samuel Petráš ho poslal čo najďalej od svojej bránky.

17:22

Na ľade ešte debata trénera hostí Stavjaňu s hlavným rozhodcom, to v tejto sérii nie je nič nezvyčajné, český tréner hostí pomerne rád rieši verdikty rozhodcov debatou.

17:22

Tvrdá strela mladého obrancu Nitry Šimona Nemca, puk končí v moci Tomáša Tomeka.

17:03

Hostia kombinujú v útočnom pásme, Krivošík však pred Tomekom nedokázal trafiť puk.

16:40

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Demo – 2 min., sekanie).

16:09

Rýchla kombinácia po osi Ulrych – Svitana, domáci kapitán ale následne prišiel o puk a hostia sa rútia do rýchleho protiútoku.

15:42

Na ľade ostáva ležať otrasený domáci obranca Daniel Brejčák, ku ktorému prichádza aj lekár tímu. Verme, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.

15:34

Nuž a hosťom z Nitry po druhom góle doslova narástli krídla a je ich plný ľad.

15:01

Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nitra vedie v Poprade už 2:0.

14:57

Hostia v plnom počte.

14:46

Obrovská chyba Popradčanov, ktorí inkasujú gól počas presilovej hry! Hostia sa dostali do prečíslenia, TOMÁŠ HRNKA z pravej strany však neprihrával, ale peknou strelou zápästím pomedzi betóny prekvapil Tomeka a zvýšil náskok Nitry na rozdiel 2 gólov! Asistencie: Martin Bodák.

14:42

Strela Arniela hľadala cestu popod lapačku Davida Honzíka do siete, ale český gólman bol pozorný!

14:34

Skokanovu snahu o prihrávku výborne prečítal Baláž a znovu vyhodil puk cez všetky čiary.

14:11

Poprad znovu kombinuje v útočnom pásme.

13:40

Poprad znovu kombinujú v útočnom pásme, strelu Svitanu však zblokoval Mezei a skúsený obranca hostí následne puk vyhodil cez všetky čiary.

13:33

Patrik Svitana sa snažil pred Honzíkom vymyslieť prihrávku, bránka hostí je však posunutá a hra tak musí byť prerušená. Fanúšikom Popradu sa to vôbec nepozdáva a pýtajú si dve minúty pre gólmana Nitry.

13:09

Adam Drgoň pálil od modrej čiary, Honzíka ale neprekonal!

12:57

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Buncis – 2 min., napadnutie).

12:33

Na ľade sa nám začína poriadne iskriť, nepríjemný zákrok na Brejčáka sa domáci rozhodli pomstiť, Krivošík si bude musieť čo to vypočuť.

12:25

Nepríjemný moment pre Tomáša Tomeka, pretože JOZEF BALÁŽ z ľavej strany z úrovne bránkovej čiary nahodil puk na bránku Popradu a ten napokon prepadol do siete! Asistencie: Martin Bodák, Michael Drábek.

12:04

Strela hostí z hokejky Vitaloša, Tomek toho veľa nevidel, ale napokon puk zastavil.

11:44

Tvrdoň v kombinácii s Drábekom v útočnom pásme, Michal Drábek následne strelou trafil brániaceho Mareka Hudeca.

11:09

Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy si však dávajú obrovský pozor na prípadné chyby v defenzíve.

10:33

Tentoraz v útočnom pásme kombinujú hokejisti Popradu, ale Honzík zatiaľ nemusel riešiť žiadny vážnejší problém.

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, puk je za bránkou Nitry, oba tímy striedajú. Stav zápasu je stále 0:0.

09:33

Bodák s tvrdým zákrokom na Bjalončíka, čo sa vôbec nepozdávalo fanúšikom Popradu, vylučovať sa však nebude.

09:09

Nitra sa čoraz viac dostáva v útoku do tempa, Tomáš Tomek musel znovu zasahovať.

08:47

Rýchle prečíslenie Popradu, Ully hľadal prihrávkou Bondru, ale v rozhodujúcom momente prihrávky zlomil svoju hokejku!

08:33

Hostia spod Zobora kombinujú v útočnom pásme.

08:05

Tomáš Hrnka sa po ľavej strane dostal do útočného pásma, skúsil strelu spoza obrancu Brejčáka, ale Tomáš Tomek bol pozorný.

07:44

Brejčák skúsil strelu z veľkej diaľky, Honzíka však tento puk nemohol veľmi ohroziť.

07:13

Puk je znovu za bránkou Tomáša Tomeka, oba tímy striedajú počas hry.

06:37

Popradčania v útočnom pásme prišli o puk, Buncis sa v kombinácii s Bučekom snažil o rýchly prechod do útoku.

06:21

Arniel zatiahol puk do útočného pásma, pokúsil sa vystreliť, ale trafil len nohy brániaceho Martina Vitaloša.

05:33

Oba tímy sa už postupne dostávajú do tempa a útoky už majú výborné tempo.

05:01

Päť minút prvej tretiny je za nami, stav zápasu je 0:0.

04:52

Zakázané uvoľnenie Popradu v podaní Drgoňa, vhadzovať sa tak bude pred Tomášom Tomekom.

04:33

Štvrtý útok Popradu však operuje v útočnom pásme, následne Kamzíci potrebovali prestriedať a stiahli tak puk za svoju bránku.

04:00

Livingston sa predieral do útoku po pravej strane, v streľbe mu zabránil obranca Vitaloš.

03:19

Hostia z Nitry sa dostali do útočného pásma, puk mal na hokejke Samuel Buček, ktorý má na svojom konte v aktuálnej sezóne už 47 gólov, ale obrana Popradu ho okamžite po prechode modrej čiary stráži ako oko v hlave.

02:55

Ani jednému z tímov sa zatiaľ nedarí ideálny prechod stredným pásmom.

02:33

Hostia po buly vo vlastnom pásme získali puk, stiahli ho za svoju bránku a striedajú.

02:15

Mešár sa dostal do zakončenia, skúsil strelu po ľade s ktorou si však Honzík poradil. Číhajúci Ully sa následne k dorážke už nedostal.

02:09

01:55

Prvý zákrok v zápase si na svoje konto pripisuje aj domáci brankár Tomáš Tomek.

01:45

Novajovský peknou prihrávkou našiel Ullyho, po ktorého strele úraduje lapačka Davida Honzíka.

01:23

Puk je znovu za Tomekom, Popradčanom zatiaľ presilovka vôbec nevychádza podľa plánu.

01:01

Hostia znovu posielajú puk za Tomekovu bránku, získavajú cenné sekundy počas hry v oslabení.

00:36

Branislav Mezei vyhadzuje puk cez všetky čiary, Nitra okamžite strieda.

00:09

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Nemec – 2 min., krosček).

00:09

Zápas sa začína tvrdým atakom Šimona Nemca na Filipa Mešára, hostia pôjdu okamžite do oslabenia!

00:01

Úvodné buly zápasu vyhrali hokejisti Popradu.

00:01

V Poprade ešte krátka úprava ľadovej plochy.

Doznela štátna hymna, poďme na to!

HK Poprad: Tomek (Todykov) – D. Brejčák, Drgoň, Tam, Novajovský, Ulrych, M. Hudec, Demo – Mešár, Skokan, P. Svitana © – D. Bondra, Arniel, Ully – Kundrik, S. Mlynarovič, P. Bjalončík – N. Bondra, Livingston, S. Petráš
Trenér: Martin Hrnčár

HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Mezei ©, Nemec, Švarný, Bodák, Vitaloš, Pupák, Raskob, Volko – Buček, Buncis, Krivošík – Sýkora, Rockwood, R. Varga – Tvrdoň, Hrnka, Holešinský – Bajtek, Baláž, M. Drábek
Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Baluška, Štefik – Durmis, Gegáň.

Štvrťfinálová séria medzi Nitrou a Popradom ponúka kvalitné atraktívne zápasy, kde vidíme množstvo gólov a pekných akcií. Je poriadne dramatická, po piatich odohratých zápasoch je stav 3:2 v prospech Popradu.

Poprad v úvodnom dueli série zvíťazil 4:0, potom ho Nitra rozstrieľala 7:1, následne vyhrala 6:4. Vo štvrtom zápase Poprad vyhral 4:2, aby následne šokoval Nitru na vlastnom ľade, keď za posledných 10 minút piateho zápasu otočil skóre zápasu z 1:3 na konečných 4:3 a Kamzíci tak majú dnes víťazný mečbal v sérii.

Bude sa dnes Poprad tešiť z výhry? To sa dozviete v našom on-line prenose, ktorý začína o 18:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.