Halák pochytal 34 striel Pens, Montreal si opäť vynútil siedmy zápas

Hokejisti Montrealu vyhrali v zápase druhého kola play-off NHL nad Pittsburghom 4:3 a vyrovnali stav série na 3:3. Vynútili si tak rozhodujúci siedmy zápas, ktorý sa bude hrať v stredu v Pittsburghu. Na víťazstve Canadiens mal opäť veľký podiel slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý pochytal 34 striel hostí.

11.05.2010 07:29
Jaroslav Halák, P.K. Subban Foto:
Jaroslav Halák príjma gratuláciu od spoluhráča P.K. Subbana.
debata (6)

Play-off NHL:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

Východná konferencia:

MONTREAL – PITTSBURGH 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) – stav série 3:3

Góly: 2. Cammalleri (Plekanec, A. Kosticyn), 31. Cammalleri (A. Kosticyn, Hamrlík), 34. Špaček (Gomez, Gionta), 52. Lapierre – 8. Crosby (Eaton, Kunitz), 26. Letang (Crosby, Gončar), 59. Guerin (Gončar, Goligoski)
Strely na bránku: 25:37. Brankári: HALÁK – Fleury. Vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 21 273 divákov
Hviezdy zápasu: Cammalleri, Špaček, HALÁK.

Domáci hokejisti rozhodli súboj v druhej tretine. V 26. minúte síce Kris Letang dostal tučniakov do vedenia 2:1, lenže potom hostia nevyužili niekoľko veľkých šancí. Jordan Staal dvakrát trafil žŕdku, raz zazvonila o konštrukciu bránky strela Jevgenija Malkina a ďalšie príležitosti pochytal opäť vynikajúci Halák.

A tak prišiel obrat Montrealu. V 31. minúte najprv Mike Cammalleri svojou druhou trefou v zápase vyrovnal na 2:2 a pripísal si už jedenásty gól v play-off, ktorého je najlepším strelcom. Za dve a pol minúty potom český obranca Jaroslav Špaček naklonil misky váh na stranu domácich – 3:2. V 52. minúte pridal štvrtý gól Maxim Lapierre. Za Pittsburgh, ktorý viedol v sérii už 3:1, minútu a pol pred záverečnou sirénou len znížil Bill Guerin.

„Máme ho! Opäť sme si vybojovali siedmy zápas. Sme dobrí a vieme, čo máme robiť, je to skvelé,“ radoval sa útočný hrdina Montrealu Mike Cammalleri.

Hráči Pittsburghu po zápase ľutovali premárnené šance. „Bohužiaľ sme nepridali tretí gól. Keby sa nám to podarilo, zápas sa mohol vyvíjať úplne inak,“ konštatoval kapitán obhajcov Stanleyho pohára Sidney Crosby, ktorý v 8. minúte vyrovnal na 1:1 a pripísal si prvý gól po piatich zápasoch.

Montreal sa teraz bude snažiť dokonať obrat už v druhej sérii. V prvom kole proti Washingtonu, s ktorým prehrávali 1:3 na zápasy, sa to Canadiens podarilo, keď vyhrali siedmy zápas 2:1. „Proste nemáme čo stratiť, takže sa nikdy nevzdávame. Keď to človek dopredu zabalí, nemá šancu uspieť. My si našu situáciu užívame,“ dodal Mike Cammalleri Cammalleri.

BOSTON – PHILADELPHIA 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) – stav série 3:2

Góly: 7. Leino (Pronger, Carle), 12. Hartnell (Briere, Timonen), 38. Gagne (M. Richards, Leino), 47. Gagne
Strely na bránku: 23:31. Brankári: Rask – Boucher (od 25. Leighton). Vylúčení: 10:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 17 565 divákov
Hviezdy zápasu: Pronger, Gagne, Leino.

Druhý postupový mečbal nevyužili ani hokejisti Bostonu, ktorí na domácom ľade podľahli Philadelphii 0:4 a vedú v sérii už len 3:2. O čisté konto sa v bránke Flyers podelili Michael Leighton s Brianom Boucher, ktorý na začiatku druhej tretiny musel kvôli zraneniu vystriedať. Dvoma gólmi prispel k triumfu hostí útočník Simon Gagne.

Boucher sa zranil za stavu 1:0, keď ho po skrumáži pred bránkou zaľahol spoluhráč Ryan Parent a útočník Bruins Miroslav Šatan. Boucher si poranil ľavú nohu a podľa vyhlásenia generálneho manažéra Paula Holmgrena bude mimo hru niekoľko týždňov. Náhradník Michael Leighton ale svojho skúsenejšieho kolegu v zložitej situácii plne nahradil, zlikvidoval všetkých štrnásť striel a doviedol svoj tím k víťazstvu.

"Sme samozrejme sklamaní, chceli sme sériu na domácom ľade ukončiť. Ale nehrali sme dobre, vlastne ani nie priemerne. Neviem, či sme boli nervózni alebo čo. Ťažko sa to vyjadruje slovami. Musíme sa z toho ale rýchlo spamätať a pripraviť sa na ďalší zápas, "uviedol obranca Bostonu Zdeno Chára.