Minikríza Košíc pokračuje, Slovan zvýšil náskok. Kanonáda vo Zvolene

V úvodnom súboji 44. kola hokejovej Tipsport ligy sa v súboji medzi Banskou Bystricou a Košicami zrodilo víťazstvo domácich 2:1 po samostatných nájazdoch. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa pod Urpínom zrodila remíza 1:1.

26.01.2020 18:59 , aktualizované: 20:26
Tyler Beskorowany, Jakub Sukeľ Foto: ,
Brankár Banskej Bystrice Tyler Beskorowany a Košičan Jakub Sukeľ.

Bystričania dosiahli tridsiate víťazstvo v sezóne a v tabuľke ušli Košičanom na druhom mieste o 3 body. Hokejisti z východu Slovenska prehrali piaty zápas za sebou a nevymanili sa z januárovej minikrízy.

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 48. J. Brejčák (Lamper, Nemčík), rozh. sam. nájazd Hickmott – 36. J. Sukeľ (R. Faith, Koch). Rozhodovali: Štefik, Kova (Fín.) – Synek, Jobbágy, vylúčení na 2 min: 3:8, navyšše: J. Brejčák 10 min za vrazenie na mantinel – Bortňák 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, 2740 divákov.
Banská Bystrica: Beskorowany – J. Brejčák, Nemčík, Cardwell, V. Mihálik, Žiak, Ďatelinka, Petrinec – Lamper, Mlynarovič, Bartánus – Hickmott, Ihnačák, Hohmann – Jääskeläinen, Bubela, Šille – Fafrák, Gabor, Kabáč
Košice: Košarišťan – T. Slovák, Koch, Pavlin, Repe, Čížek, D. Růžička, Zeleňák – B. Rapáč, Bortňák, Klhůfek – Majdan, Michal Chovan, Haščák – R. Faith, Skokan, J. Sukeľ – Belluš, Suja, Jokeľ

V prvej tretine diváci gól pod Urpínom nevideli. Hralo sa hore–dole, často bez prerušenia a aj šancí bolo pomenej. Prvú mali domáci v 6. minúte počas presilovky, ale Ihnačák zoči–voči Košarišťanovi neuspel. Neskôr sa z pravej strany dostal k bránke na dostrel Bubela, ale ani on sa nepresadil a z dorážky nepokoril brankára hostí ani Šille. Košičania si utvorili závar pred bránkou v 12. minúte, ale Bortňák a najmä Klhůfek na Beskorowanyho nevyzreli. Následne mali ešte dve príležitosti „barani“. Bartánus sa oprel do strely, proti bol však Košarišťan, ktorý tesne pred prestávkou zneškodnil tutovku aj Ihnačákovi.

Na začiatku druhého dejstva hrali hostia presilovku, utvorili si v nej tlak, ale neskórovali. Po nej mal šancu Suja, ale ani on recept na bystrického brankára nenašiel. Tím spod Urpína mal obrovskú šancu v 25. minúte. Pred Košarišťanom sa ocitli až dvaja útočníci HC'05 Hickmott a Hohmann, druhý menovaný však namieril do žrde. Neskôr hral majster presilovku, v ktorej nevyužil ďalšiu možnosť Hohmann a tentoraz úradovalo rameno brankára „oceliarov“. Z gólu sa napokon tešili Košičania. V 36. minúte najprv domáci obranca Nemčík nevyužil svoju streleckú príležitosť, následne sa popri ňom prehnal veľmi rýchly Jakub Sukeľ a pred Beskorowanym nezaváhal – 0:1.

V tretej tretine vrhli Banskobystričania všetky sily do útoku. Aktívny bol Bubela, ktorý v trme–vrme neuspel ani z troch dorážok. Vyšlo to až v 48. minúte obrancovi Jánovi Brejčákovi. Od modrej čiary nahodil puk a ten tečovaný pri dobrom clonení Fafráka skončil za Košarišťanom – 1:1. Potom Bortňák vrazil na mantinel Bubelu, ktorý sa zranil a do hry už nezasiahol. V 50. minúte mohlo byť 2:1, ale Lamper zblízka nedostal puk do bránky, čo potvrdil aj videorozhodca.

Hosťujúci Koch pri tejto situácii fauloval a „barani“ mali výhodu 25-sekundovej presilovky o dvoch hráčov. Skórovať sa im nepodarilo a veľkú šancu mal až v hre piatich proti štyrom Hohmann. Ani on však nevedel vyzrieť na košického brankára. Prekonal ho až o niekoľko sekúnd Hickmott, no rozhodcovia sa predčasne upískli a gól platiť nemohol.

V 56. minúte hrali domáci opäť v početnej výhode o dvoch hráčov, a to takmer pol minúty a následne o jedného hráča pol druha minúty. Ich strely boli nebezpečné, ale ani jedna nemala gólový parameter. V závere riadneho hracieho času nevyužili presilovku ani „oceliari“. Veľké šance mali Haščák i Rapáč a Beskorowany tiež ukázal svoje kvality.

V predĺžení išiel sám na bránku domáci Hickmott, ale trafil žrď. Viac práce mal Košarišťan, ktorý čelil aj ďalšiemu nájazdu. Tentoraz sa vyznamenal pri koncovke Hohmanna. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy. Prvých päť nik nevyužil, až v šiestej sérii sa presadil Hickmott a keďže Skokan neuspel, z dvoch bodov sa tešili domáci hokejisti.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme tesný zápas, tak, ako aj tie predchádzajúce, ktoré sme odohrali s Košicami. V prvej a druhej tretine nám trošku chýbala energia, najmä pri forčekingu. Nevyužili sme vyložené šance. Košice však hrali v obrane veľmi dobre, organizovane. Bolo ťažké sa presadiť. V tretej tretine sme mali viac energie vo všetkých herných činnostiach. Mohli sme tento zápas vyhrať aj za tri body, ale nevyužili sme presilovky. Nedarilo sa nám v nich tak, ako by sme chceli. Čo sa týka nájazdov a predĺženia, tam je to vždy 50 na 50, takže sme radi za ten získaný extra bod. Mrzí ma však zranenie Bubelu po nebezpečnom zákroku zozadu. Šťastím bolo, že sa otvorili dvere na zadnom mantineli, že sa to poddalo pri náraze. Mohlo to ináč dopadnúť ešte horšie.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Úvodných štyridsať minút to bolo sem a tam, každý tím mal určité svoje momenty. Tú tretiu sme ‚nezmanažovali‘ dobre. Príliš často sme sa nechali vylučovať. Pramenilo to aj z premotivovanosti mojich hráčov. Za bojovnosť ich však musím pochváliť. Bod berieme radi, keďže sme v štyroch predchádzajúcich zápasoch žiaden nezískali. Mohlo to dopadnúť aj horšie, keďže sme hrali dvakrát v troch proti piatim. Ak chceme vyhrávať, nemôžeme sa nechať vylučovať.“

Ján Brejčák, obranca Banskej Bystrice, premiérový gól v sezóne: „Som rád, že sa mi podarilo streliť gól, aj keď sa na body nepozerám. Povedali sme si pred zápasom, že musíme hrať zodpovedne, vediac, že Košice majú krízu. Chýbali nám však dôraz, energia v úvodných dvoch tretinách, no potom v tej tretej sme to zlomili. Mrzia nás však nevyužité presilovky, musíme ich zlepšiť. Čo sa týka nájazdov, bolo to už o šťastí. Košarišťan dobre chytal, ale mal aj kopec šťastia.“

Slovan sa vzdialil na 4 body

Líder tabuľky Slovan Bratislava zdolal doma Miškovec 2:1 a zvýšil na čele náskok pred Banskou Bystricou na 4 body.

HC Slovan Bratislava – DVTK Miškovec 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 26. St. Pierre (Bondra, Šedivý), 28. Sloboda (Petráš, Urbánek) – 4. Dudás (Galanisz, Ross). Rozhodovali: Müllner, Orolin – Konc ml., Durmis, vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4509 divákov.
Slovan: Brust – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg, Kytnár, Sloboda – Petráš, Urbánek, Žitný – Matoušek
Miškovec: Adorján – Dudás, Ross, Vandane, Láda, Göz, Szirányi, D. Kiss – Magosi, Galanisz, Beauvillier – Beach, Tousignant, P. Kiss – Ritó, Harrison, Farkas

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa rýchlo dostali do vedenia hostia. Už vo 4. minúte zužitkoval presilovú hru Dudás. V úvodnej tretine však dominovali najmä brankári, hosťujúci Adorján sa vyznamenal pri vyloženej príležitosti Kukumberga a na opačnom konci Brust vyrazil pokus Beacha.

Domáci otočili nepriaznivý stav v druhom dejstve. Najprv v 26. minúte tečoval puk do siete St. Pierre a už o dve minúty neskôr sa strelecky presadil aj Sloboda a poslal Slovan do vedenia. Napriek tomu, že Slovan hral ďalšie dve presilovky, do druhej sirény už nezvýšil svoj náskok.

Nepodarilo sa mu to ani v početnej výhode na začiatku tretej tretiny, naopak, v prečíslení mohol vyrovnať Galanisz, ale Brust podržal svoje mužstvo. Tímy nevyužili ďalšie presilovky a Miškovcu sa krátil čas, pokiaľ chcel niečo urobiť s výsledkom. V 58. minúte si vzal oddychový čas a o minútu neskôr odštartoval po zakázanom uvoľnení domácich aj power play. V úplnom závere vypadol Brustovi puk z lapačky, no zastúpili ho spoluhráči a zahnali nebezpečenstvo.

Roman Stantien, tréner Slovana: „Som rád za body, aj keď sme si zápas skomplikovali. Súper má dobré presilové hry, čo zasa ukázal a lepšie vstúpil do zápasu. Dokázali sme však otočiť a potom sme si už náskok ustrážili. Pre nás to bolo ťažký zápas a tieto body sú pre nás dôležité.“

Glen Hanlon, tréner Miškovca: „Blahoželám Slovanu k víťazstvu. Vedeli sme, že to bude ťažké, najmä po debakli, ktorý sme utrpeli v predchádzajúcom zápase. Domáci dokázali odpovedať na náš gól a potom zápas otočili. My musíme zmeniť nejakí veci a verím, že potom začneme opäť zbierať body.“

Marek Sloboda, strelec víťazného gólu Slovana: „Som rád, že mi to tam padlo. Zápas nebol ľahký, vedeli sme, že súper má kvalitných hráčov, najmä tých zo zámoria, a že bude nepríjemný. Možno to nebol z našej strany pekný hokej, ale dôležité je, že sme získali tri body.“

Nitrania si vezú tri body z Liptova

Nitra vyhrala na ľade posledného Liptovského Mikuláša 2:0. Hostia dosiahli prvé víťazstvo po dvoch prehrách a zároveň prvé po odvolaní trénera Mariána Bažányho a pod vedením dvojice funkcionárov Tomáš Chrenko – Miroslav Kováčik.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 54. Buček (Kerbashian, Kubka), 60. Čaládi (Csányi, M. Versteeg). Rozhodovali: Baluška, Rencz (Maď.) – Jurčiak, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 850 divákov.
Liptovský Mikuláš: Romančík – Kramár, Kurali, Petran, Droppa, Roman, Michalčin, Nemec – Surový, Tamáši, Rud. Huna – Nechaj, Oško, Vybiral – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – Haluška, Uhrík, Lištiak – Smutný
Nitra: A. Nagy – Kubka, Mezei, Korím, Morrison, M. Versteeg, Rácz, A. Sloboda – Yellow Horn, Kerbashian, Koyš – Csányi, Šiška, Buček – Scheidl, Kollár, Lušňák – Minárik, Čaládi, Fominych

Nitrania nastúpili na duel s vedomím, že z predchádzajúcich šiestich zápasov päťkrát prehrali a že proti poslednému mužstvu súťaže potrebujú bodovať naplno. Liptáci sa pred domácim publikom naopak snažili oživiť čoraz menej reálnu možnosť, že sa im podarí odraziť sa od dna a budú môcť nastúpiť ešte aj v nadstavbovej časti. Pozícia v tabuľke obom tímom zväzovala ruky a to sa prejavilo aj v samotnom zápase.

Nitrania boli výraznejší, no nepúšťali sa do bezhlavého útočenia. Domáci bránili a čakali na rýchle protiútoky. Liptáci sa mohli dostať do vedenia v 28. minúte, keď brankár Nagy musel zasiahnuť proti pokusu Richarda Hunu a vzápätí aj proti Kriškovi.

Nitra napokon rozhodla duel vo svoj prospech až v úplnom závere. V 54. minúte poslal Kerbashian ideálnu prihrávku Bučekovi a ten sám pred Romančíkom nezaváhal. Dve sekundy pred záverečnou sirénou ešte pridal poistku Čaládi.

Prestrelka vo Zvolene

Gólové hody videli diváci vo Zvolene. Šiesty tím tabuľky si doma poradil s predposlednou Budapešťou 8:6. Kanadský útočník v drese hostí Chris Langkow dosiahol hetrik, v domácom drese sa americký obranca Willie Corrin zaskvel gólom a dvoma asistenciami a útočník Bruno Mráz pridal dva góly.

HKM Zvolen – MAC Újbuda 8:6 (2:2, 2:2, 4:2)
Góly: 3. Tibenský (McPherson), 20. Corrin (Betker), 26. Mikúš (Špirko, Corrin), 35. Parks, 42. Mráz (Thompson), 42. Betker (Kelemen), 55. Mcpherson (Corrin, Trotter), 60. Mráz – 2. Langkow (Macaulay, Carlisle), 15. Langkow (Orban, Bodó), 30. Sofron (Strech), 34. Langkow, 43. Pitt, 43. Strech (Sofron, Klempa). Rozhodovali: Tvrdoň, Konc st. – Jedlička, Gegáň, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Paks (Zvolen) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1425 divákov.
Zvolen: Hollý – Betker, Stephenson, Corrin, Tomko, Meliško, Švarný, Maier – M. Halama, Trotter, Parks – McPherson, Mikúš, Špirko – Thompson, B. Mráz, Kelemen – Marcinek, Tibenský, Štrauch – Kolenič
Újbuda: Halász – Pozsgai, McNally, Carlisle, Bl. Orbán, Garát, Macaulay, Fejes – Br. Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kriesz, Pitt, Terbócs – Szűcs, Majoross, Szigeti

Hostia otvorili skóre už v 2. minúte, keď sa v presilovej hre presadil Langkow. Domáca odpoveď na seba nenechala dlho čakať, už o minútu neskôr vyrovnal Tibenský. Mužstvá pokračovali v ofenzívnom predstavení, možnosti Corrina či Langkowa sa ešte neujali, ale v 15. minúte už opäť viedla Újbuda. V neprehľadnej situácii v domácom bránkovisku sa najlepšie zorientoval Langkow a pridal svoj druhý zásah v zápase. Zvolen stihol vyrovnať do prestávky vďaka presilovkovému gólu Corrina.

Úvodnú vážnu šancu druhej tretiny si vypracoval HKM, Halama však v samostatnom úniku neprekonal Halásza. Hosťujúci brankár kapituloval v 26. minúte, keď z dorážky skóroval Mikúš. V polovici stretnutia sa Újbuda dotiahla na 3:3 zásluhou Sofrona. Zvolenské prečíslenie dvoch proti jednému nevyužili Mráz s Kelemenom a prišiel trest na opačnej strane, v 34. minúte skompletizoval hetrik Langkow a prinavrátil náskok MAC. O ďalšiu minútu však znova platil nerozhodný stav, na 4:4 upravil Parks.

Gólová prestrelka pokračovala aj v treťom dejstve. V 42. minúte dali domáci dva góly zásluhou Mráza a Betkera, no už o minútu neskôr zase dvakrát inkasovali. Hollého prekonali Pitt i Strech a opäť sa začínalo odznova, tentoraz svietilo na ukazovateli 6:6. Zvolen stihol rozhodnúť v riadnom hracom čase, v 55. minúte dosiahol víťazný zásah McPherson. Na toto už Újbuda nenašla odpoveď a na konci pridal poistku do prázdnej bránky svojím druhým gólom v zápase Mráz.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Pre nás sú domáce zápasy s Budapešťou vždy ťažké, vždy sa s nimi vytrápime. Vedeli sme, že súper je nebezpečný v protiútokoch, že nemôžeme strácať puky v strednom pásme. To sa napokon aj ukázalo v tomto zápase. Prehrávali sme po dvoch hlúpych fauloch, keď sme tie puky v strednom pásme stratili. Našťastie sme vyrovnali, ale celý zápas sme robili chyby a nimi sme Budapešti darovali góly. Som napokon rád, že sme to zvládli a našli sme silu na konci stretnutia a dotiahli sme to do víťazného konca.“

Gergely Majoross, tréner Budapešti: „Sme veľmi sklamaní, že po takomto zápase odtiaľto odchádzame bez bodov. Dať šesť gólov jednému z najlepších tímov Tipsport Ligy je niečo výnimočné, no žiaľ, nemáme žiadne body. Som však hrdý na to, ako sme hrali, bojovali a nevzdávali sme sa. Ukázali sme v zápase veľa dobrých vecí, ale aj veľa chýb v defenzíve.“

Trenčín uspel po predĺžení

Trenčín potreboval doma predĺženie, aby zdolal Nové Zámky 2:1. Rozhodol Lukáš Paukovček v presilovej hre dve sekundy pred koncom predĺženia.

HK Dukla Trenčín – HC Mikron Nové Zámky 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 48. Hecl (Valach, Paukovček), 65. Paukovček (Alderson, Mikyska) – 56. Hatala (Drtina). Rozhodovali: Snášel, Kókai – Ľ. Šoltés, Á. Soltész, vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2622 divákov.
Trenčín: Tomek – McCormack, Brodeur, Štach, Rajnoha, Sládok, Kajínek, Stacha – Alderson, Mikyska, Bezúch – Valach, Paukovček, Hecl – Bartovič, Švec, Sojčík – Ferényi, Sádecký, Hlinka – Džugan
Nové Zámky: Nechvátal – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, P. Mikuš, Pavúk – Rogoň, Bajtek, Pospíšil – Jurík, Fábry, Obdržálek – Andrisík, Hruška, Števuliak – Giertl, Holovič, D. Mikula

Od úvodných minút si hráči na ľadovej ploche nič nedarovali, čoho výsledkom bolo skoré vylúčenie Bezúcha už v 1. minúte. Trenčania ho bez väčších problémov prežili. Nasledujúce minúty prinášali boj o stredné pásmo. Ani jeden z tímov si nevedel utvoriť čisté gólové šance a brankári nemali veľa práce. Mierne šance prišli až v závere úvodnej dvadsaťminútovky, ale Tomek i Nechvátal si udržali čisté konto.

Na začiatku druhej časti hrala Dukla trištvrteminútovú presilovku o dvoch hráčov, zakončenia McCormacka ani Aldersona však góly nepriniesli. V 25. minúte sa uvoľnil Pospíšil, ale v úniku na Tomeka netrafil bránku. Ďalšie minúty rozkúskovali vylúčenia. Zväčša išlo o fauly v rýchlom slede na oboch stranách, takže na ľade bolo pri hre štyroch proti štyrom viac priestoru. V 34. minúte mohol počas presilovej hry z uhla otvoriť skóre Alderson, ale trafil iba presúvajúceho sa Nechvátala. V závere sa o „lakrosový“ gól pokúsil Mikyska, ale brankára neprehodil. Pred prestávkou sa ocitol Alderson sám pred Nechvátalom, zblízka však puk do siete neprepasíroval.

Úvod tretej tretiny patril domácemu tímu, ktorý si vybojoval presilovú hru. Počas nej Alderson vyskúšal pozornosť Nechvátala, ani tentoraz však proti brankárovi Nových Zámkov nebol úspešný. V 48. minúte Valach uvoľnil v nájazde dvoch proti jednému Hecla, ktorý strelou popod brankárov betón otvoril skóre. O minútu neskôr sa odrazil puk ku Švecovi, ten ho však dostatočne nezdvihol a lapačku brankára neprepálil.

Deväť minút pred koncom riadneho hracieho času mohol priniesť pokoj na domáce hokejky Bezúch, pri nájazde troch proti jednému však prvú strelu vyrazil Nechvátal a druhá sa odrazila od hornej žrde. V 55. minúte hrali hostia presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú ešte umocnili o šiesteho korčuliara namiesto brankára. Aj ju využili, keď v 56. minúte Hatala strelou od modrej čiary prestrelil Tomeka.

Rozhodnutie prinieslo až predĺženie. Dve sekundy pred jeho koncom poslal odrazený puk od betónu do siete Paukovček.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Pripravovali sme chalanov na náročný zápas proti Novým Zámkom, ktoré poslednými výsledkami patria do prvej polovice tabuľky. Mali sme problémy presadiť sa. Chlapcom sme vlievali energiu a strelili sme gól. V závere nás oslabenia stáli bod, no vďační sme aj za dva. Chlapcom nemám čo vyčítať. Do hry dali všetko.“

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „Prvá tretina bola vyrovnaná, dobre zachytali obaja brankári. V druhej časti hry sme boli pod tlakom. V tretej sme prehrávali, ale dokázali sme vyrovnať. Mrzí nás predĺženie, kde sme sa dopustili školáckej chyby – príliš veľa hráčov na ľade. Pridalo sa aj trocha smoly, keďže sme inkasovali gól dve sekundy pred koncom. Snáď budeme úspešnejší nabudúce.“

Michalovce zdolali Poprad

Vo východniarskom derby sa v Michalovciach zrodilo víťazstvo domácich nad Popradom 2:1. Podtatranci zostali na štvrtom mieste tabuľky, ale Trenčania sa k nim priblížili na rozdiel dvoch bodov.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Korhonen (Lalancette, Ventelä), 48. Šimun (Chalupa, Farkaš) – 4. Paločko (Bjalončík). Rozhodovali: Kalina, M. Korba – Bogdaň, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3800 divákov.
Michalovce: A. Trenčan – Hančák, Ventela, Pukka, Mesikammen, Ťavoda, Vorobjev, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Mons, Galamboš, Giľák – Hričina, Linet, Mašlonka – Chalupa, Šimun, Hvila – Farkaš
Poprad: Vošvrda – Erving, Ulrych, Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Česánek – Matúš Paločko, Preisinger, Handlovský – Svitana, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Jacobs, Vandas – Kundrík, Bjalončík, Matej Paločko

Popradčania, ktorí prišli do Michaloviec motivovaní šesťzápasovou víťaznou sériou, ako aj piatkovým skalpom majstra z Banskej Bystrice, začali zápas lepšie. Najskôr síce Lapšanský neprekonal z nájazdu Trenčana, ale vo 4. minúte Matúš Paločko strelou pod hornú žrď otvoril skóre duelu.

Po inkasovanom góle sa čoraz viac začali osmeľovať aj domáci, ktorí nastúpili s novou posilou, ruským útočníkom Monsom. V 10. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď po biliardovej spolupráci bol na konci úspešnej akcie Korhonen. Fínsky útočník mohol pridať o 3 minúty neskôr aj druhý gól, ale po strele Spilara nepretlačil puk za Vošvrdov chrbát.

Takmer do posledného miesta zaplnený štadión sledoval aj v 2. tretine zaujímavý hokej. Michalovčania si do nej preniesli ešte minútovú presilovku po faule D. Brejčáka, ktorú však na gól nepremenili. Potom prišli chvíle ich brankára A. Trenčana, ktorý najskôr vytlačil nebezpečnú strelu Lapšanského spomedzi kruhov a potom efektne do lapačky skryl aj strelu vyslanú z hokejky Česánka. Zahanbiť sa nedal ani brankár Popradu Vošvrda, ktorý v rýchlom slede zneškodnil šance Galamboša a Giľáka. Hostia nič nevyťažili z presilovky po vylúčení Mašlonku.

V tretej tretine sa tiež hral rušný hokej. Aj do nej si Michalovčania preniesli presilovú hru, ktorú opäť nevyužili. Nakopla ich však k zvýšenej aktivite, ktorú korunoval v 48. minúte gólom na 2:1 Šimun. Hostia okamžite zvýšili aktivitu a horelo to aj na druhej strane. Obrana Dukly na čele s brankárom Trenčanom však popradským pokusom odolávala a keď Michalovčania zvládli aj minútovú power play, nielenže uťali víťaznú sériu „kamzíkov“, ale získali aj dôležité body do boja o play off.

Peter Bartoš, tréner Michaloviec: „Po prvých piatich minútach sme mohli prehrávať 0:3. Nakopol nás prvý gól. Chlapci si začali viac veriť. Bolo dôležité, že nás podržal brankár Trenčan. Ukázali sme srdiečko, presne takto sa má bojovať doma. Sú to pre nás nesmierne dôležité tri body.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Spackaný zápas. V prvých piatich minútach mali domáci pred nami veľký rešpekt. Potom sme predviedli hru, ktorá nectí toto mužstvo. Domáci išli cieľavedome za víťazstvom a myslím si, že vyhrali zaslúžene.“