Tlak vyrovnanie nepriniesol. Slovan prehral aj druhý zápas na tripe

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom dueli KHL na ľade Traktoru Čeľabinsk 1:2.

14.10.2017 13:32 , aktualizované: 21:49
Andrej Šťastný Foto: ,
Útočník Slovana Andrej Šťastný.

Pre zverencov trénera Eduarda Zankovca ide o druhú prehru po sebe, vo štvrtok nestačili ani na Jekaterinburg. Domáci sa dostali do vedenia v 15. min, keď sa v presilovej hre presadil Richard Gynge. Slovan odpovedal o dve minúty neskôr tiež v početnej prevahe, úspešným strelcom bol Marek Viedenský, pre ktorého to bol siedmy gól v sezóne.

O víťazný presný zásah pre Traktor sa postaral v 26. min Alexej Kručinin, keď spomedzi kruhov prestrelil Jakuba Štěpánka. Slovanisti sa v záverečnej tretine síce snažili o vyrovnanie, ale súper ich dobrou defenzívnou hrou nepustil k vážnejším príležitostiam.

Slovan Bratislava má v tejto sezóne na konte 6 víťazstiev a 16 prehier. V ostatných piatich dueloch zvíťazil iba raz. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 11. miesto, má 22 bodov. Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručí účasť v play off, má deväťbodové manko. V pondelok sa „belasí“ od 16.00 h SELČ predstavia na ľade Metallurgu Magnitogorsk.

Traktor Čeľabinsk – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

• Góly: 15. Gynge (Szczechura, Poľgalov), 26. Kručinin (Mamajev) – 17. Viedenský (L. Kašpar)
  • Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Ansons – Biťukov, Semečkov, 7200 divákov
  • Čeľabinsk: Francouz – A. Petrov, Kirill Koľcov, Višnevskij, Bailen, Mamajev, Borodkin, Nikitin – Jakuceňa, Rybakov, Černikov – Šarov, Szczechura, Gynge – Kručinin, Polygalov, Penkovskij – Kokujov, Šipin, Gubarev
  • Slovan: Štěpánek – Ebert, Després, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Švarný, Barker – Colby Genoway, T. Hrnka, Z. Boychuk – Buchtele, J. Mikúš, Smoleňák – Řepík, Viedenský, L. Kašpar – Skalický, Sádecký, A. Šťastný

Omsk napriek prevahe podľahol Chabarovsku

Hokejisti Amuru Chabarovsk zvíťazili tesne 1:0 na ľade Avangardu Omsk. Jediný gól strelil v 29. min 26-ročný ruský útočník Oleg Li. Domáci vystrelili na fínskeho brankára Amuru Juhu Mestolu až 36-krát, no ten si udržal čisté konto. Jeho český náprotivok Dominik Furch raz inkasoval zo štrnástich striel.

Červená hviezda Kchun-lun so slovenským obrancom Marekom Ďalogom prehrala na ľade Barysu Astana 3:4 po predĺžení. Rodák zo Zvolena strávil na ľade 10:23 min a prezentoval sa jednou strelou na bránku.

Avangard Omsk – Amur Chabarovsk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 29. O. Li

Barys Astana – Červená hviezda Kchun-lun 4:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 – 1:0)
Góly: 5. Šalapov, 20. Puškarjov, 57. Savčenko, 65. Frattin – 27. a 49. Brulé, 28. A. Kosticyn

Jugra Chanty-Mansijsk – Admiral Vladivostok 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 44. Šen – 20. Kazakov, 28. Alexandrov, 51. Žafiarov

Metallurg Magnitogorsk – Viťaz Podoľsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 23. Chabarov, 40. J. Birjukov, 44. Osala – 9. Horák

Avtomobilist Jekaterinburg – CSKA Moskva 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Góly: 3. Česalin, 17. Triamkin – 14. K. Petrov, 47. Scott, 55. Kaprizov

Hlas (zdroj: web Slovana):
Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Odohrali sme na ľade Traktora vyrovnaný duel, s výnimkou druhej tretiny. V nej bol náš súper lepší vo všetkých herných činnostiach, strelil gól, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Traktor Čeľabinsk