Rusi sa obuli do podujatia v Kanade: Nevídané fiasko, tvrdia o MS

Pravda | 13.08.2022 08:00
Canada World Junior Hockey Foto: ,
Vo väčšine zápasov, akým bol aj duel Fínska s Českom, zíva aréna Rogers Place s kapacitou 18 500 miest prázdnotou.
Organizátori juniorského šampionátu majú problém s návštevnosťou. Dôvodom sú aj rozsiahle sexuálne škandály, ktoré otriasli hokejom v jeho kolíske. A toho sa chytili ruské médiá.

S vyzdvihovaním skutočnosti, že na turnaji chýba ruský tím, označujú augustový šampionát za katastrofu. Rusi kritizujú turnaj nielen kvôli presunu na august a malému diváckemu záujmu.

Tiež im prekáža, že v Kanade sa konajú už tretie MS do 20 rokov za sebou. V zámorskej krajine sa pritom šampionát uskutoční aj koncom roka, keďže organizáciu získala na úkor Novosibirsku a Omsku.

MSJ hokej Slovensko dvorský Čítajte viac Mladí Slováci oslavujú prvú výhru na MS a živia šancu na štvrťfinále

Túto zmenu a vylúčenie z podujatí nemôžu Rusi odpustiť prezidentovi IIHF Lucovi Tardifovi. Podľa ruských novinárov ťahá nový šéf federácie svetový hokej ku dnu.

„Takáto politika nezvýši popularitu nášho milovaného športu. Pachuť jeho času na tróne zostáva rovnako horká ako u tohtoročných majstrovstvách sveta,“ napísal sport-express.ru.

Jedným v hlavných dôvodov nízkej návštevnosti má byť podľa Rusov absencia ich talentov, ktorí mali v minulosti priťahovať značnú pozornosť médií aj fanúšikov. „Na prvých šesť zápasov prišlo menej ľudí, než na jeden priemerný zápas KHL,“ uviedol web championat.com.

MSJ hokej Slovensko Čítajte viac Slovenská eufória, lotyšské sklamanie. Dvadsiatka sa dočkala triumfu

Do arény Rogers Place, v ktorej hráva Edmonton Oilers a pojme 18 500 divákov, chodia len stovky divákov. Na prvý duel MS medzi Slovenskom a Českom prišlo 430 fanúšikov. Zatiaľ najvyššou návštevou je 3216 divákov v zápase Kanady so Slovenskom.

Na minulých šampionátoch v Kanade sa aspoň návštevnosť domácej reprezentácie pohybovala medzi 6600 a 14-tisíc divákmi. Dôvodom je aj neúčasť najlepších mladých hokejistov súčasnosti ako sú napríklad jednotka draftu Juraj Slafkovský, Kanaďan Shane Wright či Owen Power.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ