Slovan znova prehral, ale v Mytiščiach aspoň bojoval

SITA | 03.02.2015 20:07, aktualizované:
Slovan Bratislava, Atlant Mytišči Foto: ,
Ilustračná snímka.
Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorkovom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL) na ľade Atlantu Mytišči tesne 3:4.

Zverencom trénera Petriho Matikainena sa nepodarilo zopakovať úspech z polovice novembra, keď u tohto súpera triumfovali 2:1. Brankára Backlunda v utorok prekonali v úvodnom dejstve Leščenko i Babčuk, v 27. min pridal tretí gól domáceho mužstva Černov a so Slovanom to nevyzeralo dobre. V 29. min však skorigoval Andrej Kudrna, o 18 sekúnd neskôr skóroval aj Libor Hudáček a na 3:3 vyrovnal Tomáš Surový. Všetky góly bratislavského mužstva padli v rozpätí 90 sekúnd. V 39. min poslal domácich opäť do vedenia Bodrov a ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný gól, pretože skóre sa už nezmenilo. Slovanu sa nepodarilo vynútiť si predĺženie ani hrou bez brankára.

Slovan v utorok prehral tretí duel za sebou. Z 54 stretnutí v tejto sezóne vyťažil iba 59 bodov, čo ho radí na poslednú 14. priečku v Západnej konferencii. Za poslednou postupovou priečkou do play-off zaostávajú „belasí“ o 12 bodov a ich šanca na prienik do najlepšej osmičky sa pohybuje už len v teoretickej rovine, keďže získať môžu maximálne 18 bodov.

Atlant Mytišči – Slovan Bratislava 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)

• Góly: 8. Leščenko (Šmeľov), 15. Babčuk (Novopašin, Bodrov), 27. Černov (Viačeslav Kozlov, Jarullin), 39. Bodrov (Gilroy) – 29. Kudrna (Sersen, Surový), 30. L. Hudáček (Murley), 31. Surový (Kudrna)
  • Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Ťuľapkin – Barker (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Gamalej, Ščeniov – Aľošin, Nesterov (všetci Rus.), 4700 divákov
  • Mytišči: Engren – Gilroy, Korobov, Novopašin, Sorokin, Jarullin, Ťuľapkin, Babčuk – Černov, Taratuchin, Viačeslav Kozlov – Levickij, Bodrov, Chlopotov – Šmeľov, Potapov, Leščenko – A. Juňkov, Voronin, Šiafotdinov
  • Slovan: Backlund – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, V. Mihálik – L. Hudáček, Murley, L. Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – Kudrna, Surový, Ölvecký – Dominik Rehák, A. Šťastný, P. White – M. Lunter

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Dnes to bol o poznanie lepší výkon ako v nedeľu v Rige. V prvej tretine bol súper lepší, strelil dva góly a v úvode druhej časti pridal tretí. Nevzdali sme sa, bojovali a vyrovnali zápas. Kľúčové bolo, že naši mladí obrancovia boli v závere druhej tretiny dlho na ľade, nedokázali vyhodiť puk a dostali sme štvrtý gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom vyrovnať a získať nejaké body. Sme v ťažkej situácii, mužstvu nepomáha ani neistota ohľadom budúcnosti v tejto súťaži. Je pred nami ešte šesť zápasov v základnej časti, budeme bojovať až do úplného konca a chceme získať čo najviac bodov.“