Slovan padol v Minsku po nájazdoch, belasým play off pomaly uniká

SITA | 08.01.2015 19:40
Johan Backlund Foto: ,
Johan Backlund.
Hokejisti Slovana Bratislava sa po nočnej more, ako nazval ich tréner Petri Matikainen nedeľňajšiu prehru 4:5 na ľade Medveščaku Záhreb, nedokázali vo štvrtok výsledkovo revanšovať.

V zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) podľahli v Minsku na klzisku domáceho Dynama 2:3 po samostatných nájazdoch. Bieloruské mužstvo poslal do vedenia v 6. min Charles Linglet, na jeho presný zásah odpovedal v druhej tretine Ladislav Nagy.

V poslednej minúte druhého dejstva prinavrátil Dynamu vedenie Ryan Vesce, Slovan však opäť dokázal na nepriaznivý vývoj zareagovať. V 57. min vyrovnal slovinský legionár Žiga Jeglič. Oba góly „belasí“ inkasovali v početnej nevýhode. V riadnom hracom čase ani predĺžení už rozhodnutie nepadlo. Víťazný samostatný nájazd premenil Andrei Stepanov.

Švédsky brankár Johan Backlund si pri návrate do zostavy Slovana po zranení pripísal 35 úspešných zákrokov. Bratislavčanom patrí s 53 bodmi predposledná 13. priečka v tabuľke Západnej konferencie.

Najbližšie sa predstavia v sobotu 10. januára na ľade Lokomotivu Jaroslavľ. Dynamo Minsk pod vedením slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča je v Západnej konferencii na 5. mieste so ziskom 76 bodov.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – štvrtok:

Dynamo Minsk – Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 6. Linglet (Vesce), 40. Vesce (Bailen, Ellison), rozh. sam. nájazd Stepanov – 22. L. Nagy (C. Barker, Murley), 57. Jeglič (Netík)
Vylúčení: 3:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Komarov, Naumov – Golovľov, Menšich, 15 086 divákov
Minsk: Haugen – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec – Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Materuchin, Meleško, Drozd – Razvadovskij, Kitarov, Stepanov
Slovan: Backlund – Luža, Sersen, Štajnoch, C. Barker, L. Kozák, Starosta – Bartovič, Surový, L. Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – L. Hudáček, Murley, Vondrka – Kudrna, A. Šťastný, Ölvecký – P. White

Hlas (zdroj: hcslovan.sk)

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Diváci dnes videli zaujímavý zápas. Domáci majú skvelý tím a silu ukázali najmä vo svojich presilovkách. Aj napriek nepriaznivému stavu v závere stretnutia mužstvo neustále bojovalo, ukázalo veľkú vôlu po víťazstve, vytvorilo si tlak, niekoľko šancí a strelilo gól. Som tiež spokojný s predvedenou hrou v rovnovážnom počte, v ktorej sme boli aktívnejší. Bohužiaľ sme zápas nedokázali rozhodnúť v predĺžení, ani v nájazdoch, chceli sme viac, no máme aspoň bod.“