Bernier si dal vlastný gól maskou, no aj tak ho vyhlásili za hráča zápasu

Pravda.sk | 28.02.2013 10:38
Jonathan Bernier Foto: ,
Jonathan Bernier a jeden z jeho zákrokov proti Detroitu.
Brankár Los Angeles Kings Jonathan Bernier si v zápase proti Detroitu Red Wings dal vlastný gól hlavou. A keďže sa v hokeji na góly do vlastnej siete nehrá, jeho prilbe sa za vylepšenú štatistiku môže poďakovať 27-ročný obranca červených krídel Kyle Quincey.

Gólman z Californie zostal v 10. minúte prvej tretiny po neprehľadnej situácii pred bránou dezorientovaný, puk, ktorý letel oblúkom vo vzduchu, pristál na jeho maske a odtiaľ putoval priamo do jeho svätine.

Pre dvadsaťštyriročného Berniera to bol piaty zápas v sezóne a štvrtá výhra. Napriek nešťastnému gólu jeho tím vyhral 2:1, brankár kráľov si pripísal 32 úspešných zásahov a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia.

Bernier má v aktuálnej sezónu viac ako 93 percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 1,64 inkasovaného gólu na zápas. Los Angeles ho draftovali v roku 2006 v prvom kole ako jedenásteho v poradí.