Slovan vyhral v Moskve v predĺžení a postúpil do play off!

Pravda.sk, SITA | 13.02.2013 16:43, aktualizované:
Slovan Bratislava Foto: ,
Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v Moskve 4:3 po predĺžení a sú v play off!
Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali na ľade Spartaka Moskva 4:3 po predĺžení a postúpili do bojov o Gagarinov pohár!

Keďže Doneck nevyhral v riadnom hracom čase nad CSKA Moskva (zverenci Júliusa Šuplera prehrali 1:2 po nájazdoch), slovanisti mohli oslavovať. Doneck totiž už slovenského zástupcu určite v tabuľke nepreskočí.

Spartak Moskva – Slovan Bratislava 3:4 (0:0, 2:3, 1:0 – 0:1)
Góly: 28. Suglobov (Radivojevič, Viačeslav Kozlov), 30. Nikoncev (Ankudinov), 41. Viačeslav Kozlov (Želdakov, Radivojevič) – 22. Kukumberg (J. Tabaček), 29. Bartovič (J. Tabaček), J. Mikúš (Štajnoch, Švarný), 61. Bartovič (Bližňák, Mojžíš). Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Cyplakov – Michajevič, Nesterov, 3274 divákov
Spartak: Lašák – Vasiliev, Obšut, Želdakov, Šefer, Kulik, Mamkin, Demidov, Jerdakov – Suglobov, Radivojevič, Viačeslav Kozlov – Ankudinov, Bušujev, Nikoncev – Michajlov, Bobrov, Medvedev – Pugolovkin, Voronin, Denežkin.
Slovan: Janus – Sersen, Sigalet, J. Tabaček, Mojžíš, Švarný, Štajnoch – Miklík, J. Mikúš, Vondrka – Kukumberg, Bližňák, Bartovič – Bakoš, Kytnár, L. Hudáček – M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš – Preisinger, A. Šťastný.

Už po 26 sekundách hry putoval na trestnú lavicu bratislavský útočník Vondrka, Slovan sa však v oslabení ubránil. Hra sa prelievala zo strany na stranu, oba tímy vykrývali predovšetkým stredné pásmo a snažili sa súperovi sťažiť prechod cez útočnú modrú čiaru.

Brankári Lašák a Janus sa nemohli sťažovať na nedostatok práce. Bratislavčanom vyšiel úvod druhej časti hry, v 63. sekunde sa presadil Kukumberg. Vyrovnať mohol Michajlov, ktorý však neuspel v sólovom nájazde na Janusa. Podarilo sa to až Suglobovovi, ktorý skóroval v presilovke a odštartoval gólové minipreteky. V 29. min poslal Slovan opäť do vedenia kapitán Bartovič, o 35 sekúnd neskôr prekonal Janusa tvrdou strelou Nikoncev.

V 37. min sa premiérovo gólovo presadil v drese Slovana J. Mikúš a tretíkrát dostal „belasých“ do vedenia. Domáci sa snažili v závere druhej tretiny vyrovnať, aktívny bol najmä Obšut, ale skóre sa už nemenilo. V záverečnej dvadsaťminútovke vyrovnal Viačeslav Kozlov. O zisku dvoch bodov hostí rozhodol v predĺžení druhým gólom v tomto meraní síl Bartovič. V drese domáceho mužstva odchytal celé stretnutie Ján Lašák a Branko Radivojevič sa na zisku bodu podieľal dvoma asistenciami.

„My sme v situácii, keď bojujeme o play-off a potrebujeme každý bod. Na hernom prejave mužstva je to vidieť, hráme kŕčovito a zložito. Mužstvo sa dnes prezentovalo veľkou bojovou morálkou a túžbou dosiahnutia play-off. Bola to najväčšia devíza mužstva. Tá priniesla veľmi dôležitý štvrtý gól, ktorý znamená zisk dvoch bodov,“ povedal krátko po zápase pre hcslovan.sk tréner Rostislav Čada.

Do play off postupuje najlepších osem tímov z oboch konferencií. Do konca základnej časti odohrajú tímy ešte dva zápasy.

7. Lev Praha 50 22 0 1 1 3 23 129:131 72
8. Minsk 50 18 5 1 2 3 21 121:142 71
9. Doneck 50 17 2 4 6 0 21 129:137 69
10. Mytišči 50 17 1 3 3 5 21 130:141 67
11. N. Novgorod 50 17 0 2 4 4 23 135:144 63
12. Čechov 50 11 1 6 6 2 24 119:148 56
13. Sp. Moskva 50 10 4 2 5 2 27 99:143 48
14. Riga 50 12 2 1 2 2 31 103:148 46

Lídri Bobrovojej (Petrohrad) a Tarasovovej divízie (CSKA Moskva), ktoré tvoria Západnú konferenciu, sú nasadené v tabuľke na prvých dvoch miestach.