Slováci proti Nemcom potvrdili triumf z predošlého dňa. Teraz však museli oň tvrdo bojovať

Slovenská hokejová reprezentácia uspela nad Nemeckom aj vo štvrtkovom prípravnom stretnutí vo Zvolene.

08.02.2024 20:34
Andrej Golian Foto: ,
Na snímke zľava Slovák Andrej Golian a Moritz Wirth z Nemecka.

Po stredajšom triumfe 5:2 zvíťazilo mužstvo Craiga Ramsayho nad Nemcami 4:3 po predĺžení. Víťazný gól dal po 39 sekundách extračasu Oliver Okuliar.

Slováci zaknihovali proti tomuto súperovi tretie víťazstvo v rámci prípravy na MS v Prahe a Ostrave.

Do zápasu zasiahol debutant Jakub Kolenič, ktorý po prvom stretnutí nahradil zraneného Viliama Čacha. Slovákom poslal do vedenia v 12. minúte zvolenský obranca Dávid Mudrák.

Nemci dokázali otočiť duel vo svoj prospech, no v prostrednej časti hry výrazne zaostávali. Slovenský výber využil streleckú prevahu 18:4 a dvoma gólmi otočili skóre Róbert Džugan a Alex Tamáši.

Adam Huska Čítajte viac Šokujúci pohľad na Instagram slovenského hokejového reprezentanta. Propaguje rozhovor s Putinom

Nemci v závere mali k dispozícii presilovú hru, navyše odvolali brankára a vyrovnať dokázal Tim Brunnhuber.

Gól Okuliara prišiel po situácii, kedy tréneri v presilovej hre štyroch proti trom odvolali brankára a tento ťah im vyšiel.

SLOVENSKO – Nemecko 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

• Góly: 12. Mudrák, 37. Džugan (Lukošik), 38. Tamáši (Mudrák, Baláž), 61. Okuliar (Mudrák, Ivan) – 15. Schinko (Wirth, Leonhardt), 31. Leonhardt (Blank, Mik), 59. Brunnhuber (Krauss, Mik). Rozhodovali: Snášel, Hronský – D. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 3:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 3565 divákov
  • SLOVENSKO: Hlavaj – Mudrák, Ivan, Bučko, Gajdoš, Korenčík, Golian, Brincko, Beňo – Faško-Rudáš, Tamáši, Okuliar – Kolenič, Kollár, Hrehorčák – Kukuča, Baláž, Kašlík – Džugan, Myklucha, Lukošik
  • Nemecko: Bugl – Sennhenn, Klein, Mik, Geibel, Pilu, Preto, Dziambor, Wirth – Jentzsch, Fleischer, Krauss – Schinko, Leonhardt, Blank – Nijenhuis, Heigl, Oswald – Wohlgemuth, Brunnhuber, Calster

Hlasy po zápase /zdroj JOJ Šport/:

Craig Ramsay, tréner SR: "Bol to náročný zápas, mal dobré tempo. V predĺžení sme zariskovali a vyšlo to. Ja som len hráčom hovoril, aby vyhrali buly.

Ak by to nevyšlo, Hlavaj bol pripravený vrátiť sa hneď do bránky. Som rád, že sa hráči nezľakli dobrého súpera, s ich výkonmi som spokojný."

Oliver Okuliar, strelec víťazného gólu: "Prvé dve tretiny sme boli lepší, v tretej nás Nemci prehrávali, dobre napádali. Ale dobre sme sa tým vysporiadali a v predĺžení sme rozhodli.

Martin Faško Rudáš dobre zabojoval pred bránkou, ja som len dorazil puk do siete."

833869479 Čítajte viac Pospíšil sa dohodol s Calgary na dvojročnom predĺžení zmluvy
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #nemeckí hokejisti