Konkurencia pre Nemca? Devils povolali fínskeho obrancu. Tréning naznačil, kde by mal Slovák hrať

Klub zámorskej hokejovej NHL New Jersey Devils povolal do prvého tímu fínskeho obrancu Santeriho Hatakku. V zostave má nahradiť Jonasa Siegenthalera, ktorého v pondelkovom stretnutí zranil Matt Rempe z New Yorku Rangers.

13.03.2024 17:41
Šimon Nemec Foto:
Šimon Nemec sa na ľade Anaheimu bodovo nepresadil.

Zákrok sa udial v záverečnej minúte druhej tretiny, keď Rempe zasiahol súpera lakťom do hlavy. Obaja zápas nedohrali – útočník „jazdcov“ za trest do konca zápasu a Siegenthaler pre zranenie.

Rangers napokon zvíťazili nad Devils 3:1. Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL za to potrestalo Rempeho štvorzápasovým dištancom.

428391293 770580751768927 1639203715126106545 n Čítajte viac Bomba ako z dela! Slafkovský skóroval v presilovke. Zranenie? Fanúšikom poslal jasný odkaz

Hatakka odohral v tejto sezóne za Devils sedem zápasov, naposledy 12. februára. Z farmy v Utice sa už presunul k prvému tímu a v stredu absolvoval tréning s mužstvom.

Slovenský zadák Šimon Nemec trénoval v prvej obrannej formácii s Lukeom Hughesom, informoval portál TSN. V noci na piatok sa New Jersey predstaví na ľade Dallasu.