Slovenské hokejistky na MS stopercentné. Proti Slovinsku si udržali čisté konto

Slovenské hokejistky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase turnaja B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Rige. V lotyšskej metropole zdolali po domácich reprezentantkách (7:1) aj Slovinky 4:0 a dostali sa na čelo neúplnej tabuľky.

01.04.2024 17:26
slovensko hokej ženy Foto:
Radosť slovenských hokejistiek po jednom zo štyroch gólov do brány Slovinska.

V pondelkovom zápase dominovali a súperky prestrieľali podľa oficiálnej stránky turnaja vysoko 75:7. Zverenky Miroslava Mosnára zostúpili do nižšej výkonnostnej skupiny vlani v auguste (vtedy pod vedením Arta Sieppiho – pozn.) a v Rige bojujú o návrat do A-skupiny I. divízie MS.

V súbojoch o jedinú postupovú miestenku ich ešte čakajú Britky (3. apríla o 11.30 SELČ), Talianky (5. apríla o 11.30 SELČ) a Poľky (6. apríla o 15.00 SELČ).

turnaj B-skupiny I. divízie MS
Riga
SLOVENSKO – Slovinsko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Šulíková (Kapičáková, Hlinková), 16. Halušková (Drábeková, Korenková), 35. Blichová (Fančovičová, Janeková), 54. Ištocyová (Šulíková, Hlinková). Rozhodovali: Barlowová – Duchesneauová, Thomsonová (všetky Kan.), vylúčenia: 2:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 110 divákov.
SLOVENSKO: Debnárová Rišianová – Leskovjanská, Košecká, L. Šulíková, Drábeková, Klimášová, Bednáriková, Janeková, Galisová – Halušková, Kúbeková, Korenková – Ištocyová, Nemčeková, Dobiášová – Hlinková, Kapičáková, Tóthová – Fančovičová, Blichová, Beňáková

V prvej tretine sa hralo väčšinu času v útočnom pásme slovenského tímu. Zverenky trénera Mosnára prestrieľali Slovinky 25:2 a vypracovali si dvojgólové vedenie.

V 5. minúte využila presilovku presnou strelou od modrej čiary obrankyňa Laura Šuliková a v 16. minúte sa presadila Lucia Halušková, ktorá namierila nechytateľne z pravého kruhu.

Slovinky v druhom dejstve dlho odolávali streleckému náporu Sloveniek najmä vďaka dobre chytajúcej Pii Dukaričovej, ktorá predviedla počas prvých 40 minút až 49 úspešných zákrokov.

Shane Wright Čítajte viac Slafkovského rival v drafte sa dočkal šance. Kanaďan Wright zabojuje o prvý bod v sezóne

V 32. minúte si dokonca vypracovali nebezpečné príležitosti na zníženie, ale slovenská brankárka Andrea Rišianová taktiež pohotovo zareagovala. Jediný gól tretiny padol o tri minúty neskôr. Pred bránkou sa dobre zorientovala Tatiana Blichová a z bekhendu poslala puk pod hornú žŕdku.

Obraz hry v tretej tretine korešpondoval s dovtedajším priebehom stretnutia. Slovenské reprezentantky kontrolovali dianie na ľadovej ploche a ešte poistili svoje druhé víťazstvo na turnaji. V 54. minúte skórovala v presilovke Lucia Ištocyová, ktorá zblízka úspešne dorazila puk do siete.

Najlepší tím histórie NHL z európskych hokejistov Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Prečítajte si zaujímavosti o najlepších...
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia žien