Životná pocta. Finále MS bude pískať Peter Ország

09.05.2009 12:17
Peter Ország
Peter Ország. Autor:

Slovensko napokon predsa len bude mať zastúpenie vo finálovom zápase na 73. hokejových majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku. Nedeľňajší večerný duel o zlaté medaily medzi dvoma najväčšími favoritmi Ruskom a Kanadou totiž Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zverila do rúk hlavnému arbitrovi Petrovi Országovi. Tridsaťdeväťročnému Košičanovi bude s rovnakými právomocami pomáhať Fín Jyri Rönn, v úlohe čiarových arbitrov sa predstavia Čech Petr Blümel a Peter Feola zo Spojených štátov amerických.

Pre Petra Országha, ktorý účinkuje na svojich druhých majstrovstvách sveta (bol aj vlani v Kanade, pozn.), je to už ôsme stretnutie počas dvoch týždňov trvania svetového šampionátu.

Nedeľňajší popoludňajší zápas o bronzové medaily medzi Švédskom a USA budú rozhodovať ako hlavní Rus Rafael Kadyrov a domáci zástupca Brent Reiber, na čiarach im budú pomáhať Andrij Kiča z Ruska a Fín Antti Orelma.

Vo finále budú ako domáci figurovať Rusi, ktorí nastúpia v červených dresoch. Kanada sa predstaví v bielych farbách. V stretnutí o 3. miesto budú v zápise ako domáci uvádzaní Švédi, ktorí dajú tentoraz prednosť žltej farbe. Američania vykorčuľujú na ľad v modrom prevedení.

Nominácia rozhodcov na nedeľňajšie stretnutia o konečné umiestnenie na 73. majstrovstvách sveta v hokeji vo Švajčiarsku:

Finále (nedeľa 10. mája, 20.30 h, Bern):
Rusko – Kanada, rozhodujú: PETER ORSZÁG (SR), Jyri Rönn (Fín.) – Petr Blümel (ČR), Peter Feola (USA)

O 3. miesto (nedeľa 10. mája, 16.00, Bern):
Švédsko – USA, rozhodujú: Rafael Kadyrov (Rus.), Brent Reiber (Švajč.) – Andrij Kiča (Ukr.), Antti Orelma (Fín.).

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

44,99
Flower box čierna kocka "M" červené ruže

Flower box čierna kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk