Stopercentná osemnástka. Vyhrala aj tretí duel MS, postup je na dosah

Mladí Slováci si po Japonsku a Nórsku poradili aj s Francúzskom 6:3 a upevnili si post lídra tabuľky hokejový MS I. divízie skupiny A. Postup si môžu vybojovať už vo svojom štvrtom dueli v piatok od 19.00 h proti Dánsku.

14.04.2022 21:29
Oslavy slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Foto: ,
Na snímke radosť hráčov Slovenska po víťazstve na MS v Piešťanoch.

Zverenci trénera Ivana Feneša boli od úvodu zápasu, no prvú presilovku nevyžili. Krátko nato sa dočkali prvého gólu vďaka Repčíkovi, ktorý strelou z pravej strany otvoril skóre.

Favorit duelu mal hru pod kontrolou, Francúzov prevyšoval pohybom i individuálnou kvalitou. Druhý gól mohol pridať Dvorský, ale v dobrej pozícii trafil len brankára.

Francúzom však vyšiel úvod druhej tretiny, Eliaša prekonal Tavernier. V 26. minúte už Slováci opäť viedli, keď sa do úniku dostal Honzek a po bekhendovom blafákom uspel – 2:1.

SR Piešťany šport hokej 18 ČR príprava TTX Čítajte viac Mladí Slováci na úvod zničili Japoncov. Čo im vyčítal kouč?

Ich radosť však trvala iba dve a pol minúty, keď sa cez Štrbáka preštrikoval opäť Tavernier a s prehľadom zakončil ponad Eliašovu vyrážačku. O pätnásť sekúnd neskôr Kopecký využil presilovú hru a opäť naklonil vedenie na stranu Slovákov.

Tí boli aj naďalej aktívnejší, ale Francúzi vyrážali do rýchlych brejkov a po jedno z nich mal Tavernier šancu na hetrik. Trafil však len konštrukciu bránky, čo si arbiter overil aj u videorozhodcu.

Slovensko vs Francúzsko Čítajte viac Hokejisti do 18 rokov zdolali aj Francúzsko. Od postupu sú už len krok

Slovenskí hokejisti potrebovali zlomiť súpera, snažili sa od neho odpútať ďalším gólom a to sa im podarilo zásluhou Čiernika. Potom však opäť nechali priestor Tavernierovi a Francúz napokon predsa len skompletizoval hetrik.

Hneď na začiatku tretej dvadsaťminútovky hrali Francúzi v početnej výhode, šancu si však nevypracovali. Onedlho sa dostal pred ELiaša osamotený Guidoux, no brankár Slovenska vytiahol dôležitý zákrok.

Desať minút pred koncom mohol rozhodnúť Dvorský, ale v čistej šanci ho zastavil obranca súpera iba faulom. Gól však strelil až v 55. minúte Čiernik, ktorý zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Definitívnu bodku za duelom dal Dvorský gólom do prázdnej bránky.

A-skupina I. divízie MS do 18 rokov:

SLOVENSKO – Francúzsko 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)

Góly: 8. Repčík (Mišiak, Chromiak), 26. Honzek (Žabka), 29. Kopecký (Štrbák, Čiernik), 36. Čiernik (Molnár, Dvorský), 55. Čiernik (Dvorský, Molnár), 60. Dvorský (Čiernik, Molnár) – 21. Tavernier (Grossetete), 28. Tavernier, 37. Tavernier (Baillard, Perrenoud). Rozhodovali: Rezek – Miklič (obaja Slov.), Simon (Rak.), vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2738 divákov.

SR: Eliaš – Nemec, Žabka, Nátny, Štrbák, Eperješi, Chromiak, Moško – Sýkora, Repčík, Honzek – Čiernik, Dvorský, Molnár – Suchý, Mišiak, Šotek – Jenčko, Gabriel, Križan – Kopecký

Francúzsko: Neckar – Tournier, Villard, Goncalves Nivelais, Chauvin, Nicoud, Eyre, Faure – Tavernier, Perrenoud, Grossetete – Bussat, Nogaretto, Guidoux – Raveaud, Chauvel, Baillard – Simond, Chapuis, Serres