Odplata za nešťastnú prehru. Mladí Slováci si poradili s Čechmi

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili v sobotnom prípravnom stretnutí pred domácim turnajom A-skupiny I. divízie MS nad rovesníkmi z Česka 3:1.

02.04.2022 16:53 , aktualizované: 18:48
Ondrej Molnár, Daniel Jenčko Foto: ,
Reprezentanti do 18 rokov Ondrej Molnár a Daniel Jenčko.

Zverenci Ivana Feneša tak súperom" odplatili piatkovú tesnú prehru 3:4,":[tt_new­s:622194] keď inkasovali 49 sekúnd pred koncom zápasu.

Skóre otvoril v 29. minúte Adam Ondriš a hostia dokázali odpovedať presilovkovým gólom Vojtěcha Poláka. Naspäť do vedenia dostal svoj tím po 23 sekundách záverečnej tretiny Samuel Honzek a víťazstvo spečatil päť minút pred koncom duelu Daniel Alexander Jenčko.

Patrik Gabriel Čítajte aj Mladí Slováci zmazali manko, no vyhrali Česi. Gólom v poslednej minúte

Mladí Slováci zabojujú od 11. do 17. apríla v domácom prostredí o návrat medzi svetovú elitu. Okrem stretnutí s Českom odohrali duel s maďarskou „devätnástkou“, ktorú deklasovali 9:1. Na budúci týždeň ich ešte preveria Modré krídla Slovan.

"Oba zápasy splnili naše očakávania. Súper nás preveril, v čom sme potrebovali. Videli sme dobré veci aj tie, ktoré potrebujeme doladiť.

Teraz nás čakajú zmeny v zostave. Už teraz môžem povedať, že nás od budúceho týždňa posilnia Markus Suchý a Dalibor Dvorský,“ uviedol Feneš pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) hockeyslovakia.sk.

„Pred takýmto publikom som ešte nehral, keďže som nebol na väčších turnajoch. Oba zápasy boli náročné po fyzickej aj korčuliarskej stránke a som rád, že sme aspoň jeden z nich zvládli,“ povedal Jenčko, ktorý poslal puk za chrbát českého brankára Michaela Schnttingera zo skrumáže pred bránkou hostí.

Slovensko „18“ – Česko „18“ 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 29. Ondriš (Ružek), 41. Honzek (Šotek, Kukumberg), 55. Jenčko (Štrbák, Molnár) – 35. Polák (Šalé, Dvořák). Rozhodovali: Krajčík, Müllner – Frimmel, Valo, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 400 divákov.
Zostava SR 18: Eliaš – Žabka, Moško, Nahalka, Štrbák, Chromiak, Eperješi, Krakovský, Tomas – Honzek, Gabriel, Šotek – Molnár, Jenčko, Kopecký – Mišiak, Pobežal, Kukumberg – Ondriš, Dej, Ružek

Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti do 18 rokov #českí hokejisti do 18 rokov