Prasknutá bublina. Pozitívny bol aj jeden z členov slovenského tímu

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa na Silvestra vrátili z dejiska predčasne ukončeného juniorského šampionátu v Kanade.

31.12.2021 11:38, aktualizované: 15:03
Kanada Hokej MS20 štvrťfinále USA Slovensko Foto: ,
Matej Kašlík a Šimon Nemec na MSJ.
debata (6)

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa na Silvestra vrátili z dejiska predčasne ukončeného juniorského šampionátu v Kanade.

Na viedenskom letisku Schwechat pristáli o 8.20 SEČ, následne autobusom zamierili do Bratislavy, kde sa členovia realizačného tímu rozlúčili s hráčmi a rozišli domov. Na Slovensko však nedorazila kompletná 37-členná výprava.

Latkóczy Kanada Edmonton MS20 A šport Čítajte viac Ostrá kritika slovenskej hviezdy: Vinu nesie IIHF

Ako uviedol web hockeyslovakia.sk, traja členovia realizačného tímu museli zostať v dejisku šampionátu z dôvodu dodatočného transportu hokejového nákladu spolu s hokejovými výstrojmi, ktoré vo štvrtok neleteli domov spolu s tímom.

Keďže prvá slovenská várka cestovala kombináciou komerčných letov, ktoré by kompletný nadrozmerný náklad nedokázali vziať, spomínané trio ho muselo odbaviť na letisku v Calgary na dodatočnú prepravu.

Z Kanady odletí na Silvestra v popoludňajších hodinách miestneho času. S veľkou časťou výpravy neletel ani americký asistent trénera Scott Moser, ktorý sa vrátil do Buffala, či viacerí hráči pôsobiaci v zámorských juniorských súťažiach.

hokjeisti ruska, Mičkov Čítajte viac Ukrivdení Rusi. Hovoria o provokácii a spochybňujú test

Po rozhodnutí Rady Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) o zrušení MS z dôvodu šírenia pandémie koronavírusu sa spojili s tímovými manažérmi a postupne sa vrátili do svojich klubov.

Nekonkretizovaný hráč

V dejisku šampionátu dlhšie zotrval aj nekonkretizovaný hráč, ktorému 30. decembra v raňajších hodinách prišiel pozitívny výsledok PCR testu z predchádzajú­ceho dňa.

Spomínaný hráč dodrží protokolom stanovenú 10-dňovú karanténu. Zdravotne sa cíti fajn, má len veľmi mierne príznaky ochorenia COVID-19.

Odlet slovenskej výpravy späť na Slovensko si vyžiadal výnimočne rýchlu logistiku. "V našom prípade sa všetky presuny v súvislosti s opustením dejiska majstrovstiev sveta uskutočnili do 24 hodín od vyhlásenia o zrušení turnaja.

World Juniors Slovakia United States Slafkovský Čítajte viac Toto nebola bublina. Každý si robil, čo chcel, tvrdia Slováci

Bolo to mimoriadne náročné, ale podarilo sa nám všetky lety v extrémne krátkom čase nakombinovať tak, že slovenskí hokejisti odchádzali z Kanady medzi prvými," uviedol pre hockeyslovakia.sk manažér slovenskej juniorskej výpravy Tomáš Pšenka.

Hlavná časť výpravy opustila hotel v Red Deere 30. decembra pred štvrtou hodinou ráno miestneho času. Autobusom zamierila na letisko do Calgary, kde ju už čakali pracovníci leteckej spoločnosti Air Canada.

Po ôsmej ráno miestneho času nabrali Slováci prvým z dvoch komerčných letov smer Toronto, odkiaľ po štvorhodinovom čakaní pred devätnástou večer miestneho času zamierili do Viedne. Na Schwechate pristáli 31. decembra po ôsmej hodine ráno SEČ.

"Plánovali sme sa vrátiť na Slovensko za úplne iných okolností. Mali sme veľké plány, ktoré sa nám nepodarili naplniť. Prakticky hneď, ako sme sa dozvedeli správu o zrušení šampionátu, sme sa začali baliť.

Chceli sme prísť čo najskôr domov za rodinami a blízkymi. Sme sklamaní, ale musíme to hodiť za hlavu," povedal po návrate tréner slovenskej „dvadsiatky“ Ivan Feneš.

Šimon Nemec - podľa viacerých renkingov...
Jakub Demek - jediný slovenský hokejista, ktorý...
+9Šimon Latkóczy - mladí Slováci budú mať na MS...
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #juniori #MSJ 2022
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Holandsko NED 4 10
2. vlajka Senegal SNG 3 6
3. vlajka Ekvádor ECU 3 4
4. vlajka Katar KTR 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 3 7
2. vlajka USA USA 4 5
3. vlajka Irán IRN 3 3
4. vlajka Wales WAL 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Argentína ARG 4 9
2. vlajka Mexiko MEX 3 4
3. vlajka Poľsko POL 3 4
4. vlajka Saudská Arábia KSA 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 3 6
2. vlajka Austrália AUS 4 6
3. vlajka Tunisko TUN 3 4
4. vlajka Dánsko DEN 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Japonsko JPN 3 6
2. vlajka Španielsko ESP 3 4
3. vlajka Nemecko GER 3 4
4. vlajka Kostarika CRC 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Maroko MRK 3 7
2. vlajka Chorvátsko CRO 3 5
3. vlajka Belgicko BEL 3 4
4. vlajka Kanada CAN 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 3 6
2. vlajka Švajčiarsko SUI 3 6
3. vlajka Kamerun CAM 3 4
4. vlajka Srbsko SRB 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 3 6
2. vlajka Južná Kórea KOR 3 4
3. vlajka Uruguaj URU 3 4
4. vlajka Ghana GHA 3 3
Všetky zápasy