Bez boja. Rusi majú pozitívny prípad, Slováci vyhrali kontumačne

Zápas slovenskej reprezentácie do 20 rokov proti Rusku sa neodohrá. Dnešný duel B-skupiny skontumovali v prospech výberu Ivana Feneša 1:0, nakoľko zborná má v tíme pozitívny prípad a celé mužstvo je v karanténe.

, 29.12.2021 20:06, aktualizované: 21:01
Šimon Latkóczy hokej Foto: ,
Šimon Latkóczy počas duelu s USA.
debata (68)

Podľa Ruskej hokejovej federácie má pozitívny test talentovaný útočník Matvej Mičkov. Momentálne sa čaká na potvrdenie verdiktu od Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). O ďalšom osude šampionátu rozhodne direktoriát turnaja.

Podľa webu sport-express.ru nemá Mičkov žiadne príznaky ochorenia Covid-19. "Cíti sa skvele. Nemá jediný príznak.

V reprezentácii nám lekári robili pravidelne testy a doposiaľ všetky boli negatívne," uviedol pre portál hráčov agent Sergej Fedotov.

Česko, hokej Čítajte viac Ďalšia kontumácia. Česi sú v karanténe, Fínom podľahli bez boja

Je to už tretí skontumovaný zápas na MS „20“ pre koronavírus. Ten prvý sa týkal obhajcov titulu z USA, ktorí mali dvoch pozitívne testovaných hráčov, museli do karantény a prehrali v utorok v B-skupine so Švajčiarmi kontumačne 0:1.

V stredu vyhrali Fíni kontumačne v „áčku“ nad Čechmi pre pozitívny nález českého hráča.

Podľa portálu sport-express.ru sa viaceré hokejové federácie obrátili na IIHF so žiadosťou o zrušenie juniorského šampionátu, pretože je podľa nich v rozpore so športovými zásadami.

"Slováci zostali v hoteli v Red Deere, kde sú ubytovaní. Momentálne čakajú na ďalšie inštrukcie od organizátorov, ktoré by mali prísť z mimoriadneho zasadnutia direktoriátu turnaja.

Namiesto zápasu však popoludní v Peavy Mart Centrium absolvujú tréningovú jednotku," informuje Slovenský zväz ľadového hokeja na svojej stránke.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Nejasný je nielen osud ruského tímu, ale i celého šampionátu. „Tu sa otvára otázka – aké tajné hry hrá organizačný výbor týchto majstrovstiev sveta mládeže v Kanade,“ vyhlásil Mičkovov agent Fedotov.

„Technické prehry nie sú hokej, ale cirkus. Vykoná sa test, odošle sa do laboratória, potom sa objaví pozitívny výsledok. V tomto prípade Matvej Mičkov. Je to skvelý pocit… Myslím si, že do 24 hodín padne nejaké rozhodnutie o konaní šampionátu.“

Možné zrušenie prebiehajúcich MS naznačil aj bývalý šéf a čestný prezident IIHF René Fasel. "Niekto mi hovoril, že dvaja ruskí hráči mali pozitívny test. Viac o tom neviem.

Viem však, že Luc Tardiff (prezident IIHF) požiadal o zasadnutie Rady IIHF, aby prediskutovali status quo turnaja. O hodinu či dve bude známe viac," citoval Fasela web championship.com.

Šimon Latkóczy počas duelu s USA.
Juraj Slafkovský a Dominic James v súboji o puk.
+6Tyler Kleven a Samuel Kňažko počas zápasu.

© Autorské práva vyhradené

68 debata chyba
Viac na túto tému: #MS v hokeji do 20 rokov
Flowers