Po dni voľna ich čaká v základnej A-skupine dvojzápas, v nedeľu 23. mája od 11.15 SELČ si zahrajú s Veľkou Britániou a o 28 hodín neskôr nastúpia proti Rusku.
Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho budú mať ďalšie dva dni pauzu, 27. mája o 15.15 SELČ sa stretnú so Švajčiarskom a 29. a 30. mája si zmerajú sily zhodne o 19.15 SELČ najprv s Dánskom a potom so Švédskom.
Boje v základnej skupine uzavrú v utorok 1. júna derby s Českom (15.15 SELČ). Všetky stretnutia A-skupiny odohrajú v Olympijskom športovom centre, B-skupina sa uskutoční v hlavnej Aréne Riga.
Vyraďovacia časť sa začne vo štvrtok 3. júna a finále sa uskutoční v nedeľu 6. júna.
MS 2021 sa mali pôvodne konať v Rige a Minsku. Rada IIHF však 18. januára odobrala Bielorusku spoluorganizátorské práva pre obavy o bezpečnosť účastníkov vzhľadom na súčasnú politickú a epidemiologickú situáciu v krajine.
Ako náhradné dejisko pripadali do úvahy Bratislava aj dánsky Herning, v hre bola tiež možnosť, že sa celý šampionát odohrá len v jednej krajine, aby sa minimalizovalo cestovanie a problémy spojené s pandémiou koronavírusu.
Po návšteve delegácie IIHF v Rige sa napokon Rada rozhodla, že celý turnaj bude hostiť lotyšská metropola.
Hlavný štadión šampionátu bude Aréna Riga s kapacitou na hokejové stretnutia 10.300 divákov, ktorá privíta zápasy B-skupiny, ako aj dva štvrťfinálové súboje, obe semifinále a boje o medaily.
A-skupina a ďalšie dve štvrťfinále sa odohrajú v Olympijskom športovom centre, kde vzniknú tribúny s kapacitou 6000 miest. Zimný štadión Daugava, ktorý je vzdialený asi desať minút od hlavnej arény, bude slúžiť ako tréningová hala s dvoma klziskami.
Tento štadión je momentálne v rekonštrukcii, no dokončiť by ho mali koncom marca. Všetkých 16 tímov bude bývať v jednom hoteli a keďže Aréna Riga a Olympijské športové centrum sú od seba vzdialené len okolo 150 metrov, IIHF nebude mať problém v prípade potreby vytvoriť šampionátovú „bublinu“.
Ak sa do začiatku MS pandemická situácia v Lotyšsku zlepší natoľko, aby mohli ísť na štadióny diváci, organizátori dokážu spustiť predaj vstupeniek do troch dní od povolenia od miestnych úradov.
Program SR v A-skupine MS 2021:
- piatok 21. mája, 20.15 h: Bielorusko – SLOVENSKO
- nedeľa 23. mája, 12.15 h: Veľká Británia – SLOVENSKO
- pondelok 24. mája, 16.15 h: SLOVENSKO – Rusko
- štvrtok 27. mája, 16.15 h: Švajčiarsko – SLOVENSKO
- sobota 29. mája, 20.15 h: SLOVENSKO – Dánsko
- nedeľa 30. mája, 20.15 h: Švédsko – SLOVENSKO
- utorok 1. júna, 16.15 h: SLOVENSKO – Česko
Program MS 2021:
piatok 21. mája:
A-skupina: 15.15 Rusko – Česko, 19.15 Bielorusko – SR
B-skupina: 15.15 Nemecko – Taliansko, 19.15 Kanada – Lotyšsko
sobota 22. mája:
A-skupina: 11.15 Dánsko – Švédsko, 15.15 V. Británia – Rusko, 19.15 Česko – Švajčiarsko
B-skupina: 11.15 Nórsko – Nemecko, 15.15 Fínsko – USA, 19.15 Lotyšsko – Kazachstan
nedeľa 23. mája:
A-skupina: 11.15 V. Británia – SR, 15.15 Švédsko – Bielorusko, 19.15 Dánsko – Švajčiarsko
B-skupina: 11.15 Nórsko – Taliansko, 15.15 Kazachstan – Fínsko, 19.15 Kanada – USA
pondelok 24. mája:
A-skupina: 15.15 SR – Rusko, 19.15 Česko – Bielorusko
B-skupina: 15.15 Lotyšsko – Taliansko, 19.15 Nemecko – Kanada
utorok 25. mája:
A-skupina: 15.15 V. Británia – Dánsko, 19.15 Švajčiarsko – Švédsko
B-skupina: 15.15 USA – Kazachstan, 19.15 Fínsko – Nórsko
streda 26. mája:
A-skupina: 15.15 Rusko – Dánsko, 19.15 Bielorusko – V. Británia
B-skupina: 15.15 Kazachstan – Nemecko, 19.15 Kanada – Nórsko
štvrtok 27. mája:
A-skupina: 15.15 Švajčiarsko – SR, 19.15 Švédsko – Česko
B-skupina: 15.15 USA – Lotyšsko, 19.15 Fínsko – Taliansko
piatok 28. mája:
A-skupina: 15.15 Švédsko – V. Británia, 19.15 Dánsko – Bielorusko
B-skupina: 15.15 Kazachstan – Kanada, 19.15 Lotyšsko – Nórsko
sobota 29. mája:
A-skupina: 11.15 Česko – V. Británia, 15.15 Švajčiarsko – Rusko, 19.15 SR – Dánsko
B-skupina: 11.15 Taliansko – Kazachstan, 15.15 Nórsko – USA, 19.15 Nemecko – Fínsko
nedeľa 30. mája:
A-skupina: 15.15 Bielorusko – Švajčiarsko, 19.15 Švédsko – SR
B-skupina: 15.15 Taliansko – Kanada, 19.15 Fínsko – Lotyšsko
pondelok 31. mája:
A-skupina: 15.15 Česko – Dánsko, 19.15 Rusko – Švédsko
B-skupina: 15.15 USA – Nemecko, 19.15 Nórsko – Kazachstan
utorok 1. júna:
A-skupina: 11.15 Švajčiarsko – V. Británia, 15.15 ŠR – Česko, 19.15 Rusko – Bielorusko
B-skupina: 11.15 Kanada – Fínsko, 15.15 Taliansko – USA, 19.15 Nemecko – Lotyšsko
streda 2. júna
voľný deň
štvrtok 3. júna:
štvrťfinále: 15.15, 19.15
piatok 4. júna
voľný deň
sobota 5. júna:
semifinále: 13.15, 17.15
nedeľa 6. júna:
14.15 o bronz
19.15 finále