Aréna má veľké plus. Slovensko je v hre o MS, potvrdil Husár

20.01.2021 17:53
zimny stadion ondreja nepelu
Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Autor: ,

Štátny tajomník SR pre šport Ivan Husár v stredu večer potvrdil, že Slovensko je v hre o spoluorganizáciu hokejových majstrovstiev sveta po boku lotyšskej Rigy na prelome mája a júna.

Pôvodne mali šampionát hostiť Riga aj bieloruský Minsk, ale Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v pondelok Bielorusom odobrala právo podieľať sa na organizácii turnaja.

Prezident IIHF informoval, že možnosti na konanie MS 2021 sú tri – turnaj bude hostiť len Lotyšsko, alebo Riga bude šampionát organizovať po boku dánskeho Herningu či slovenskej Bratislavy.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) akékoľvek diskusie s IIHF o tejto téme doteraz nepotvrdil.

Podľa Husára od utorka rokuje predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan, ktorý je tiež riaditeľom Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy (STaRZ), so zástupcami IIHF aj mestom Bratislava.

Predseda správnej rady Fondu na podporu športu...
Predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan a štátny tajomník pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár (vpravo) počas tlačovej konferencie k podpore profesionálnych športových klubov v súvislosti s COVID-19. Autor: TASR, Jaroslav Novák

"Je však záujemca aj z Dánska. Usporiadanie jednej skupiny MS v Bratislave je však reálne. Koaličné rokovania o tejto téme ešte neprebehli.

Je to veľmi čerstvé, ale bublina by sa na ZŠ Ondreja Nepelu vytvárala veľmi dobre, pretože štadión je spojený s hotelom," prezradil v stredu popoludní Ivan Husár počas tlačovej konferencie o finančnej podpore športu, TK sa konala priamo pred bratislavským Zimným štadiónom Ondreja Nepelu.

Na Slovensku sa konali zatiaľ ostatné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, v máji 2019 ich spolu s Bratislavou hostili aj Košice.

Predtým sa hokejové MS konali v SR aj v roku 2011. Šampionát v máji 2020 vo Švajčiarsku zrušila IIHF kvôli pandémii koronavírusu.

#Zimný štadión Ondreja Nepelu #MS 2021 v hokeji #Ivan Husár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku