Česi to zvládli. Rozstrieľali Rakúsko a sú vo štvrťfinále

Českí hokejisti uspeli vo svojom rozhodujúcom zápase B-skupiny na juniorských MS. Rakúsko zdolali 7:0 a postúpili do štvrťfinále.

31.12.2020 22:41
Česko, Rakúsko Foto: ,
Momentka zo zápasu Česko - Rakúsko.

Česi sa trápili v prvej tretine, ktorá sa skončila bez gólov. Po prestávke však zapli naplno a outsiderovi nastrieľali štyri góly, čím položili základ víťazstva.

V poslednej časti sa zápas už len dohrával a favorit dokráčal k bezproblémovému víťazstvu.

Česi postúpili do štvrťfinále zo štvrtej priečky. V boji o semifinále sa stretnú s víťazom A-skupiny, ktorým budú Kanaďania alebo Fíni.

B-skupina:

Česko – Rakúsko 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Góly: 26:21 Kubíček (Raška, Vitouch), 32:05 Lang (Haš, Svozil), 38:11 Lang (Myšák, Kubíček), 39:27 Přikryl (Mužík, Beránek), 41:39 P. Novák, 56:45 Jiříček (Vitouch, P. Novák), 59:34 Myšák (Lang, Teplý).