Bez prípravy. Slovákom zrušili aj Švajčiarsky pohár

19.11.2020 10:27
Craig Ramsay
Craig Ramsay. Autor: ,

Slovenská hokejová reprezentácia nebude po novembrovom Nemeckom pohári štartovať ani v decembri na Švajčiarskom pohári.

Organizátori NaturEnergie Challenge vo Vispe (14. – 18. decembra) sa rozhodli podujatie zrušiť pre problémy spojené s pandémiou koronavírusu.

Informovali o tom vo štvrtok na svojich webstránkach Švajčiarska hokejová federácia i Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

"Organizácia domáceho turnaja by vzhľadom na opatrenia spolkovej vlády i kantónnej oblasti, kde sa mal uskutočniť, bola veľmi sťažená a obmedzená.

Preto sme sa rozhodli podujatie NaturEnergie Challenge odložiť. Rozhodnutie sme prijali vzhľadom na súčasnú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, karanténnymi opatreniami a s nimi spojenou obmedzenou dostupnosťou hráčov pre reprezentačné potreby," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré Švajčiarska hokejová federácia zverejnila na svojom webe.

9. Ross Johnston (NY
		Islanders) - 106,60
		kg
9. Nikita Zadorov
		(Colorado) - 106,60
		kg
+77. Pat Maroon (Tampa
		Bay) - 107,05
		kg

Slováci sa mali na turnaji stretnúť s domácim výberom, Lotyšskom a Nórskom.

Po zrušení Švajčiarskeho pohára ich tak do konca kalendárneho roka na medzinárodnej scéne zrejme nepreverí žiaden súper, uviedol portál hockeyslovakia.sk.

Najbližší turnaj v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta zostáva domáci februárový Kaufland Cup.

Zverencom trénera Craiga Ramsayho vlani nevyšiel turnaj vo Švajčiarsku, keď olympijskému výberu Ruska podľahli 2:3 po samostatných nájazdoch a v zápase o tretie miesto prehrali s Nórskom 1:4.

#Craig Ramsay #Miroslav Šatan #slovenskí hokejisti #Švajčiarsky pohár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku