Mladí Slováci sa Čechom za prehry nerevanšovali. Petrovický: Ako cez kopirák

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali aj v treťom, záverečnom prípravnom zápase s českými rovesníkmi.

27.07.2020 18:34
Maxim Čajkovič Foto: ,
Maxim Čajkovič na archívnej snímke.

Zverenci trénera Róberta Petrovického podľahli v pondelok v športovom centre Lužánky v Brne súperovi 1:3.

Mladí Slováci si pripísali proti ČR prehry aj v piatok (2:6) a nedeľu (0:4). Tímy sa na odohratí duelov dohodli v rámci prípravy na juniorské MS v kanadských mestách Edmonton a Red Deer.

Česko „20“ – Slovensko „20“ 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Góly: 4. Pytlík (Koffer, Myšák), 11. Barinka (Přikryl), 12. Koffer (Pytlík, Teplý) – 60. Slafkovský (Čajkovič, Turanský). Rozhodovali: Jeřábek, Vrba – Ondráček, Špůr, vylúčení: 6:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 59 divákov.
ČR: Bednář – Kubíček, Kučeřík, Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Poizl, Baláž – Novák, Myšák, Raška – Teplý, Pytlík, Koffer – Barinka, Vitouch, Peterek – Pšenička, Přikryl, Jindra
SR: Latkóczy – Stacha, Golian, Mudrák, Fatul, Turan, Petrovický, Beňo, Gajdoš – Čajkovič, Turanský, Kolenič – Melcher, Jellúš, Valigura – Lašák, Kašlík, Chromiak – Jendek, Slafkovský, Krajč

Mladí Slováci opäť nezachytili úvod stretnutia a už v 12. minúte prehrávali 0:3. Česi nekompromisne trestali ich vylúčenia a využili dve presilovky.

V prvej tretine si Petrovického zverenci síce vypracovali niekoľko šancí, no žiadnu nevyužili, tú najväčšiu nepremenil Turanský. V úvode druhej časti sa Slováci museli brániť pri presilovkovom tlaku súpera, no Latkóczy odolal. Hostia potom prebrali iniciatívu, boli aktívnejším tímom, strelecky sa však stále nevedeli presadiť.

Dočkali sa až v záverečnej minúte zápasu, keď sa Čajkovičova delovka odrazila od zadného mantinelu pred bránku a Slafkovský pohotovo poslal puk do siete. V posledných sekundách to skúsili hostia so šiestimi korčuliarmi na ľade, ale druhého gólu sa už nedočkali.

Róbert Petrovický, tréner SR /zdroj: hockeyslovaki­a.sk/: "V porovnaní s druhým zápasom to bolo takmer ako cez kopirák. Tri fauly v útočnom pásme, tri inkasované góly… Museli sme potom mužstvo nejakým spôsobom naštartovať.

Druhá tretina už bola z našej strany trochu lepšia. Bolo to o súbojoch, o prehratých buly, po ktorých sme museli naháňať puky. Škoda šancí, najmä v druhej tretine sme mali dve šance, ktoré ak by sme využili, tak by to možno nakoplo mužstvo.

Búšili sme, ale nespadlo to tam, až v závere v presilovke. Po všetkých tých zrušených reprezentačných akciách sme však radi, že sme mohli odohrať tieto tri zápasy. Súper mal svoju kvalitu, samozrejme, s výsledkami sme nespokojní."

Viac na túto tému: #Róbert Petrovický #slovenskí hokejisti do 20 rokov #českí hokejisti do 20 rokov