Ďalší debakel s mladými Čechmi. Slováci im nedali ani gól

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali aj v druhom z trojice prípravných duelov s českými rovesníkmi.

26.07.2020 22:46
Samuel Ivanič Foto: ,
Ilustračné foto

Zverenci trénera Róberta Petrovického po piatkovej prehre 2:6 v športovom centre Lužánky nestačili na súpera ani v nedeľu, podľahli mu 0:4.

Tretí zápas je na programe v pondelok o 16.00 h. Tímy sa na odohratí duelov dohodli v rámci prípravy na juniorské MS v kanadských mestách Edmonton a Red Deer.

Česko „20“ – Slovensko „20“ 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Jiříček (Raška), 11. Novák (Barinka, Svozil), 14. Teplý (Pytlík), 29. Barinka (Teplý). Rozhodovali: Hradil, Pešina – Šimánek, Zíka, vylúčení: 3:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Česko: Malík – Kubíček, Kučeřík, Haš, Svozil, Poizl, Klikorka, Jiříček, Suhrada – Novák, Myšák, Raška – Teplý, Pytlík, Koffer – Barinka, Najman, Mužík – Pšenička, Vitouch, Jindra
Slovensko: Rabčan – Stacha, Golian, Mudrák, Fatul, Turan, Petrovický, Beňo, Gajdoš – Čajkovič, Turanský, Kolenič – Melcher, Jellúš, Valigura – Lašák, Kašlík, Chromiak – Jendek, Slafkovský, Krajč

Najstarší hráči v histórii NHL (k 8. júnu 2020) Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
1. Gordie Howe (Kanada) - 52 rokov, 11 dní.

Domáci začali lepšie a ich prvá útočná akcia predznamenala ďalší vývoj stretnutia. Už v piatej minúte prekvapil Rabčana strelou zápästím od modrej čiary David Jiříček – 1:0. Onedlho išiel sám na bránku Vitouch, ale slovenský brankár bol na mieste.

V 11. minúte však hrali Česi presilovú hru a Pavel Novák strelil ich druhý gól. Onedlho viedli Česi už o tri góly, keď Pytlík za bránkou vyhral súboj, našiel pred odkrytou bránkou voľného Michala Teplého a ten sa nemýlil.

Po prestávke sa ako prvý presadil po samostatnom úniku Marcel Barinka. Rabčan potom predviedol niekoľko výborných zákrokov a raz mu pomohla aj žŕdka. V tretej tretine už gól nepadol, hoci Slováci mali niekoľko príležitostí na úpravu skóre. Zlepšenú hru v záverečnej dvadsaťminútovke však nedokázali gólovo vyjadriť.

Hlas

Róbert Petrovický, tréner SR 20: "Začiatok prvej tretiny bol z našej strany lepší, keďže sme dodržali veci, ktoré sme si povedali. Neskôr sme inkasovali, išli do oslabení, súper nás zatlačil a strelil góly. Druhá tretina bola z našej strany lepšia, tlačili sme sa dopredu.

Vytvorili sme si aj príležitosti, bohužiaľ, bez gólovej koncovky. Celkovo však platí, že sme opäť mali vyšší počet vylúčených hráčov, musíme na tom popracovať. S výsledkom, samozrejme, nie sme spokojní, ale v našej hre boli aj dobré momenty. Musíme však začať strieľať góly.

Verím, že v pondelok ich pridáme a že posledný tretí zápas bude z našej strany najlepší. Z celkového hľadiska sme vďační za príležitosť odohrať s Čechmi tri prípravné zápasy, pretože môžeme byť v kontakte s chlapcami a vyskúšať si ich rôznych herných činnostiach

Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti