Slovenky sú krok od zostupu. Kúdelka: Je to len polčas

Slovenské hokejistky do 18 rokov prehrali v prvom zápase baráže o udržanie sa v A-kategórii MS tejto vekovej kategórie so Švajčiarkami 1:4. Zverenkám Petra Kúdelku nevyšla prvá tretina, v ktorej inkasovali štyrikrát.

30.12.2019 22:45 , aktualizované: 31.12.2019 08:32
Peter Kúdelka Foto: ,
Tréner slovenských hokejistiek do 18 rokov Peter Kúdelka so zverenkami.

Druhý súboj je na programe v stredu 1. januára 2020 o 16.30 h a prípadný tretí o deň neskôr opäť o 16.30 h.

Všetko podstatné sa udialo už v prvej tretine. Slovenky trikrát putovali na trestnú lavicu a Švajčiarky využili dve presilovky, ďalšia dva góly pridali v rovnovážnom stave. V druhej tretine gól nepadol a v tretej Slovenky zásahom Romany Haluškovej už len zmiernili prehru.

Švajčiarsko – Slovensko 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Staubová (Zimmermannová, Leemannová), 10. Zimermannová (Zoggová, Gianolová), 14. Zimermannová (Staubová), 16. Bachmannová (Leemannová) – 54. Halušková (Matejkovám Jašková). Rozhodovali: Arianová Lortieová (Kan.), Strohmengerová (Nem.) – Hanleyová (USA), Wang Chuej (Čína), vylúčené: 1:4 na 2 min, presilovky: 2:1 oslabenia: 0:0
Švajčiarsko: Spiesová – Bessonová, Leemannová, Martiová, Christenová, Gianolová, Bächlerová, N. Bachmannová, Messerliová – Salzgeberová, Freyová, Merzová – Staubová, Ingoldová, Surdezová – S. Bachmannová, Büchiová, Thalmannová – Harjuová, Zoggová, Zimermannová
Slovensko: Medviďová (16. Zimková) – Vysokajová, Sternová, Leskovjanská, Slováková, Jašková, Vrbinská, Kušmireková, Giertlová – Kapičáková, Halušková, Matejková – Klimantová, Schredlová, Fančovičová – Dobošová, Štetiarová, Lahová – Hudáková, Kučerová, Kušmíreková

Peter Kúdelka, tréner SR 18: „Nehrali sme podľa našich plánov, najmä v prvej tretine. Súper sa na základe našich vylúčení a svojich strelených gólov dostal do hernej pohody, tú potom zužitkoval v ďalšom priebehu zápasu. My sme sa nevedeli dostať celý zápas k našej hre a tým pádom mal súper zápas pod kontrolou. Pre nás táto prehra nič neznamená, je to len polčas. My sa pripravíme a ideme pozitívne do ďalšieho zápasu. Švajčiarky dnes boli rýchle, my sme trocha zaostávali v pohybe a trochu zmenili herný systém, na ktorý sme nevedeli reagovať. V ďalšom zápase budeme lepšie pripravení a vyhráme ho.“

Semifinalistky sú známe

Známe je už aj kvarteto semifinalistiek. K Američankám a Kanaďankám, ktoré postúpili priamo zo skupiny, sa v pondelok pridali Fínky a Rusky. Hokejistky Fínska vo štvrťfinále zdolali Češky 3:1 a ruské hráčky si poradili so Švédkami 4:0.

Semifinále je na programe v stredu 1.1., turnaj na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vyvrcholí vo štvrtok 2. januára 2020.

Viac na túto tému: #slovenské hokejistky do 18 rokov