Slovákov severská facka neprebudila. Vyškolili ich aj Švajčiari

Slovenskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov nevyšiel pondelkový zápas v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta juniorov v Česku.

30.12.2019 21:29
Slovensko, hokej, MS do 20 rokov Foto: ,
Sklamaní slovenskí hokejisti do 20 rokov.
debata (136)

Zverenci trénera Róberta Petrovického v pondelok večer v Třinci podľahli Švajčiarom 2:7 a už vedia, že tabuľke skončia na štvrtom mieste a vo štvrtkovom štvrťfinále nastúpia proti víťazovi ostravskej B-skupiny – Kanade alebo USA. Nič na tom nemôže zmeniť ani utorkový súboj Slovákov proti Švédom o 15.00 h.

Mladí Slováci za súperom v prvej tretine zaostávali a Švajčiari svoju prevahu pretavili na tri góly – Samuel Hlavaja najprv dvakrát prekonal Gilian Kohler a raz Valentin Nussbaumer. Po treťom góle Hlavaja v slovenskej bránke nahradil Samuel Vyletelka, ktorý si držal čisté konto do 34. min.

Na presný zásah Simona Knaka síce vo vlastnom oslabení zareagoval gólom Martin Faško-Rudáš, no päť sekúnd pred druhou sirénou Švajčiari pridali aj piaty gól zásluhou Sandra Schmida. Slovenskí hokejisti síce v III. tretine držali so súperom krok v počte striel, no vyťažili z toho iba gól Róberta Džugana, kým Švajčiari skórovali z hokejok Miku Henauera a Matthewa Verboona.

Slovensko – Švajčiarsko 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
Góly: 39. Faško-Rudáš (Okuliar), 47. Džugan (Čajkovič, Mudrák) – 8. Kohler (Berni, Nussbaumer), 11. Kohler (Nussbaumer, Moser), 15. Nussbaumer (Verboon), 34. Knak (Jobin), 40. Schmid (Aebischer, Verboon)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Campbell (Kan.), Pešina – Lederer (obaja ČR), Merten (Nem.), 4915 divákov
Slovensko: Hlavaj (15. Vyletelka) – Bučko, Dlugoš, Kňažko, Vitaloš, Česánek, Mudrák, Turan, Stacha – M. Minárik, Džugan, Faško-Rudáš – Čajkovič, Kováčik, Okuliar – Tkáč, Mrázik, Paulíny – Ďurina, J. Minárik, Jendek
Švajčiarsko: Hollenstein – Berni, Aebischer, Guggenheim, Moser, Henauer, Pezzullo – Wetter, Schmid, Patry – Verboon, Nussbaumer, Kohler – Gerber, Mettler, Berri – Jobin, Salzgeber, Knak – Sopa