Slováci nadviazali na triumf v derby. Na záver tradičného turnaja zdolali Švajčiarov

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov sa rozlúčila víťazne s Turnajom piatich krajín v nemeckom Füssene. V sobotňajšom popoludňajšom zápase zdolala rovesníkov zo Švajčiarska 4:3 po predĺžení.

17.08.2019 16:13
Hokejisti do 17 rokov Foto:
Slovenskí hokejisti do 17 rokov na tréningu.

Mladí Slováci síce od 26. minúty prehrávali gólom Livia Azeveda, ale potom sa v rozpätí desiatich minút na prelome druhej a tretej tretiny presadili Jakub Demek, Kevin Horváth a Ľubomír Kupčo.

„Helvéti“ však dokázali zmazať dvojgólové manko zásahom Attilia Biascu v presilovke a strelou Tiziana Paucharda v powerplay. V predĺžení napokon rozhodol o triumfe Slovenska Antonio Ožvald.

Zverenci trénera Jána Lipianskeho odohrali na tradičnom podujatí hráčov tejto vekovej kategórie štyri stretnutia. Na úvod turnaja si pripísali dve hladké prehry, keď podľahli Američanom 3:9 a následne domácim Nemcom 2:6.

Vo štvrtok si v tesnom súboji poradili s Čechmi 2:1 a záver pokorili Švajčiarov 4:3 po predĺžení. V súčte štyroch vystúpení získali päť bodov, čo im priebežne stačí na tretiu priečku. Ak hráči USA podvečer uspejú proti Nemcom, na umiestnení Slovenska sa nebude nič meniť.

Slovensko – Švajčiarsko 4:3 pp (0:0, 2:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 32. Demek (Slafkovský, Chovaniak), 34. Horváth (Géci), 43. Kupčo (Horváth, Miklovič), 62. Ožvald (Chovaniak) – 26. Azevedo, 46. Biasca, 60. Pauchard, vylúčení: 3:1, presilovky a oslabenia: 0:0
Zostava SR 17: Marinov – Kapičák, Mešár, Chovaniak, Rajzik, Miklovič, Kliment, Kocúr – Slafkovský, Demek, Ožvald – Šramaty, Géci, Kupčo – Horváth, Kočka, Štefančík – Rajčan, Socha

Súhrn výsledkov SR „17“ vo Füssene:

• Utorok 13. augusta: USA – Slovensko 9:3 (4:0, 2:3, 3:0), góly SR „17“: Slafkovský, Štefančík, Kupčo
  • Streda 14. augusta: Nemecko – Slovensko 6:2 (2:0, 2:1, 2:1), góly SR „17“: Štefančík, Mešár
  • Štvrtok 15. augusta: Česko – Slovensko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0), góly SR „17“: Kliment, Géci
  • Sobota 17. augusta: Slovensko – Švajčiarsko 4:3 po predĺžení.
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti do 17 rokov #turnaj piatich krajin #švajčiarski hokejisti do 17 rokov