Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slováci prešli turnajom bez straty bodu. Vynikajúci debut Petrovického

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov bez straty bodu ovládla domáci turnaji Summer Hockey Challenger v Poprade.

03.08.2019 18:04 , aktualizované: 22:26
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Back at it baby#MissedThisFeeling #nttime #putthepuckinthenet

Príspevok, ktorý zdieľa Maxim Čajkovič (@m.cajkovic88),

Trénerovi Róbertovi Petrovickému tak vyšiel debut pri „dvadsiatke“ ideálne, jeho zverenci vyhrali pred vlastnými fanúšikmi všetky tri zápasy počas troch dní.

Mladí Slováci po štvrtkovom víťazstve nad Nemcami 3:0 a v piatok nad Čechmi 3:2 v sobotu nastúpili proti rovesníkom z Dánska v priamom súboji o celkový triumf. Dáni síce viedli od 5. min zásahom Gustava Greena, ale ešte v prvej tretine vyrovnal Alexander Hvizdoš.

Druhá tretina patrila Marekovi Minárikovi. V 28. min naklonil misky váh na stranu slovenského tímu, o dve minúty neskôr v presilovke o dvoch korčuliarov zvýšil na 3:1 a tesne pred druhou sirénou skompletizoval hetrik gólom na 4:1. V záverečnej dvadsaťminútovne Dáni už iba skorigovali zásahom Mathiasa Hansena Lehmanna.

Druhú priečku na turnaji obsadili Česi, tretí skončili Dáni a na poslednej štvrtej pozícii Nemci.

Vrcholom sezóny pre slovenskú „dvadsiatku“ bude na prelome rokov svetový šampionát, ktorý od 26. decembra 2019 do 5. januára 2020 hostia Ostrava a Třinec.

Turnaj U20 Summer Hockey Challenger:

Slovensko „20“ – Dánsko „20“ 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 9. Hvizdoš (Džugan, Golian), 28. Minárik (Čajkovič, Okuliar), 30. Minárik (Okuliar, Golian), 40. Minárik (Čajkovič, Vitaloš) – 5. Green (Bröndberg, Andersen Brinkman), 43. Hansen Lehmann (Green, Bröndberg) Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Kalina – Bogdaň, Smrek, 232 divákov

Česko „20“ – Nemecko „20“ 4:3 po predĺžení (1:0, 2:1, 0:2 – 1:0)