Slováci podľahli Rusom. Ramsay: Musíme nájsť spôsob, ako strieľať viac gólov

Výborný výkon v obrane podporený spoľahlivým brankárom Košarišťanom im nakoniec nestačil. Slovenskí hokejisti podľahli v semifinále Švajčiarskeho pohára olympijskému výberu Ruska tesne 1:2. Jediný gól tímu Craiga Ramsayho zaznamenal v závere druhej tretiny obranca Martin Chovan.

13.12.2018 18:32 , aktualizované: 22:40
Róbert Lantoši, Iľja Konovalov Foto: ,
Róbert Lantoši pred ruským brankárom Iľjom Konovalovom.
debata (7)

Slováci ubránili všetky štyri presilové hry mladých Rusov, ale doplatili na zaváhanie päť a pol minúty pred koncom.

„Odohrali sme dobré strenutie. Väčšinu zápasu sme plnili taktické pokyny. Podržal nás brankár Košarišťan, predviedol niekoľko dobrých zákrokov. Musíme nájsť spôsob, ako strieľať viac gólov. Darilo sa nám v oslabeniach a vypracovali sme si aj niekoľko dobrých šancí. Na druhej strane sme strácali veľa pukov v strednom pásme a nedokázali sme súpera na dlhšie zatvoriť vo vlastnom pásme. To musíme zlepšiť,“ hodnotil Ramsay duel pre RTVS.

Úvodný zápas hokejistov na Švajčiarskom pohári Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia Slovenska v Luzerne.

Proti olympijskému výberu Ruska sa Slovákom nedarí. V minulej sezóne mu podľahli 2:4 na Nemeckom pohári a 2:3 po predĺžení na decembrovom turnaji v Nórsku. Recept na dobre korčuľujúci výber nenašli ani pred mesiacom v Krefelde – 1:2.

Rusi mali vo štvrtok podľa očakávania viac z hry, boli nebezpečnejší, ale Andrej Košarišťan bol pozorný a dlho aj nepriestrelný. Vyznamenal sa najmä v úvode druhej tretiny, keď zlikvidoval samostatný nájazd Chochlačiov.

Skóre sa menilo až v závere druhého dejstva. Najprv ho otvoril Provoľňov, ktorý bombou prepálil všetko, čo stálo pred ním. Uplynulo však len 16 sekúnd a Martin Chovan po vyhratom vhadzovaní Hudáčka vyrovnal. „Gól chutil sladko, ale s Rusmi to veru nebolo jednoduché. Sú silní na puku a nebezpeční v útočnom pásme,“ vravel po góle pre RTVS.

Aj v tretej dvadsaťminútovke Slováci umne bránili, rozhodla však jedna chybička v 55. min. Obrancovia zle vyhodnotili situáciu a prihrávku Alexejeva upratal strelou z prvej za chrbát Košarišťana Chochlačiov.

V piatok sa Slováci v stretnutí o tretie miesto predstavia o 16.15 proti Rakúsku, ktoré vo večernom dueli nestačilo na domáce Švajčiarsko a podľahlo 1:3.

Slovensko – Olympijský tím Rusko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 40. Ma. Chovan (Lantoši) – 40. Provolnev (Fjodorov), 55. Chochlačov (Alexejev). Rozhodovali: Lemelin (Kan), DiPietro – Duarte, Altmann (všetci Švaj.), vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0
Slovensko: Košarišťan – Ma. Chovan, Rosandič, Baranka, Ďaloga, Štajnoch, Graňák, Malec, Koch – Lantoši, Hudáček, Puliš – Štrauch, Kytnár, Mi. Chovan – Buček, Šťastný, Tybor – Šoltés, Rapáč, Hecl
Olympijský tím Rusko: Konovalov – Zemčjonok, Demidov, Zub, Bereglazov, Rafikov, Provolnev, Abrosimov, Šaripzjanov – Michejev, Žernov, Kručinin – Čibisov, Maľcev, Burdasov – Chochlačov, Alexejev, Fjodorov – Li, Iľjin, Žafjarov

Švajčiarsko – Rakúsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 26. Rüfenacht, 28. Martschini, 55. Hofmann – 59. Zwerger