Fantázia: Mladí Slováci na šampionáte školili Čechov. Rozhodli už v úvode

Slovenskí hokejisti do 18 rokov zdolali Čechov jasne 5:2 vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Rusku.

20.04.2018 19:10
Slovensko, hokej, dresy Foto: ,
Ilustračné foto

Po úvodnej prehre s Fínmi (2:5) si zverenci trénera Viliama Čacha pripísali do tabuľky B-skupiny prvé 3 body.

Skóre stretnutia otvoril už v 5. min Michal Mrázik a na svoj gól nadviazal už o dve minúty, keď sa presadil znovu. V 9. min síce znížil Jakub Lauko, ale slovenskí hokejisti pokračovali v nečakanej dominancii a ešte v prvej tretine skórovali aj Róbert Džugan a Maxim Čajkovič.

V polovici stretnutia znížil Karel Plášek, už o minútu však vrátil Slovákom trojgólový náskok Oliver Okuliar, ktorý zároveň stanovil konečný rezultát.

Slováci svoj najbližší zápas na šampionáte odohrajú v nedeľu proti Francúzsku od 16.30 h SELČ.

Slovensko – Česko 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
Góly: 5. Mrázik, 7. Mrázik (Dlugoš, O. Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Bučko), 33. Okuliar (Čajkovič) – 9. Lauko (Klejna), 32. Plášek ml. (Zábranský, Střondala)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anderson, Holm – Kovacs, Nordlander
Slovensko: Hlavaj – Dlugoš, O. Turan, Ilenčík, S. Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, S. Hudec – Sojka, Džugan, Mrázik – O. Okuliar, K. Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, A. Paulíny, V. D. Tkáč – J. Sarvaš, Zubek, Čederle
Česko: L. Dostál (15. D. Dvořák) – Dajčar, Zábranský, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica – Jeník, Plášek ml., Střondala – Gajarský, Lauko, Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý

Ďalší program zápasov Slovenska
nedeľa 22. apríla: Slovensko – Francúzsko (16.30)
utorok 24. apríla: Slovensko – Rusko (16.30)

Hlas (zdroj: SZĽH):

Viliam Čacho (tréner SR „18“): „Bol to veľmi náročný a odbojovaný zápas. Mali sme v nohách stretnutie s Fínmi, kde sme takisto podali veľmi dobrý výkon. Súper, naopak, nastúpil oddýchnutý, pretože Česi mali včera deň voľna. Trochu sme sa toho obávali, ale do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Pomohla nám aj presilovka, v ktorej sme dali dva góly, čo mužstvo nakoplo. Celý tím sa dnes prezentoval skutočne obrovskou bojovnosťou, najmä v závere druhej a v celej tretej tretine.“

A-skupina:

Kanada – Bielorusko 8:3 (5:2, 1:0, 2:1)
Góly: 2. McBain (Noel), 3. Lavoie (Wouters), 3. Lafreniere (Thomas, Byram), 13. McIsaac (Hillis, McShane), 13. Noel (Veleno, McBain), 37. Foudy (McShane, Robertson), 45. Noel (Veleno, McBain), 51. Dellandrea (Lafreniere) – 2. Usov (Škrabov), 7. Protas (Kazjanin), 41. Masilevič (Pyškajla)

tabuľka B-skupiny:.[css trieda tabuľky]