Vicemajstri sveta nezaváhali. Fíni nadelili Slovákom päť gólov

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov odštartovali svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Rusku prehrou.

19.04.2018 10:42
HOKEJ: Slovensko - Fínsko Foto:
MS hokejistov do 18 rokov 2017: Slovensko - Fínsko.

Vo štvrtkovom úvodnom zápase v B-skupine síce dokázali zmazať dvojgólové manko, ale napokon podľahli v Čeľabinsku rovesníkom z Fínska 2:5. Severania dali až tri z piatich gólov v presilovke.

Zverenci trénera Viliama Čacha prehrávali už od 2. minúty po góle Leeviho Altonena. V polovici stretnutia zvýšil v presilovke na 2:0 pre Fínov Niklas Nordgren, ale ani tento stav Slovákov nezlomil.

Vzápätí totiž znížil Oliver Okuliar na 1:2 a v 37. minúte sa v početnej výhode postaral o vyrovnanie Maxim Čajkovič. Severania však dokázali svoju výraznú streleckú prevahu (37:21 na strely) pretaviť v tretí presný zásah, ktorý strelil na konci druhej tretiny Anton Lundell.

Čajkovič sa potom dostal do dvoch veľkých šancí, ktoré ale nedokázal premeniť, naopak „Suomi“ podčiarkli v tretej tretine svoje víťazstvo ešte dvoma gólmi.

Mladí Slováci tak nedokázali Fínom odplatiť vlaňajšiu prehru, keď im rovnako v úvodný deň MS podľahli 4:5. Ďalší zápas na šampionáte odohrajú v piatok o 16.30 SELČ proti Česku.

MS do 18 rokov – B-skupina

Slovensko – Fínsko 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

• Góly: 33. Okuliar (Čajkovič, Kováčik), 37. Čajkovič (Kňažko, Kováčik) – 2. Aaltonen (Nevasaari, Lundell), 31. Nordgren (Lundell, Utunen), 40. Lundell (Tanus, Utunen), 56. Utunen (Lundell, Tanus), 60. Kotkaniemi (Nordgren).

Rozhodovali: Alarie (Kan.), Mollard (Švaj.) – Chaput (Kan.), Šišlo (Rus.), vylúčenia: 7:5, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0.

• SR: Hlavaj – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Hudec – Džugan, Sojka, Mrázik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Zubek, Ferenyi, Tkáč – Sarvaš, Paulíny, Čederle
  • Fínsko: Annunen – Thomson, Utunen, Salmela, Nousiainen, Kokkonen, Honka – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Killinen, Ranta, Tanus – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Hirvonen, Moilanen, Petman

Viliam Čacho, tréner SR 18: „Máme zmiešané pocity. Na jednej strane sme si pri sile a korčuliarskej kreativite Fínska počínali v obrannej fáze hry naozaj veľmi dobre. Čo nás mrzí je to, že sme dostali tri góly v oslabení a najmä to, že sme vôbec mali až sedem vylúčení. Myslím si, že práve tam bol náš kameň úrazu. Keby sme boli mali troch či štyroch vylúčených, tak zo zápasu odchádzame možno s bodíkom.“

Viac na túto tému: #MS hokejistov do 18 rokov #Slovensko - Fínsko