Šatan o posilách z NHL povie neskôr, Petrovického ponuka potešila

, 03.04.2018 13:52, aktualizované: 17:59
hokej, zraz reprezentacie,
Hokejisti SR na utorkovom tréningu. Autor: ,

Dvadsaťdva hokejistov privítal na utorňajšom zraze tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. V zápasoch Euro Hockey Challenge proti Švédsku 5. a 6. apríla budú v "áčku" debutovať až ôsmi z nich.

Z pôvodnej nominácie vypadli Michal Čajkovský a Libor Hudáček, obaja však do Švédska pocestujú. Doma ale zostane pôvodne nominovaný brankár Ján Laco, ktorý bude v Liptovskom Mikuláši trénovať.

Libora Hudáčka trápi rameno, s ktorým má problém už dlhší čas, namiesto tréningu preto strávil čas na vyšetrení v nemocnici.

„Libor má problémy, hrať vo Švédsku s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Na jeho miesto sme povolali Andreasa Štraucha z Popradu. Hrať nebude ani Michal Čajkovský, ktorý má pred podpisom zmluvy a preto nás poprosil, či nemôže iba trénovať. Vyhoveli sme mu. Obaja však s nami pocestujú a budú aspoň trénovať,“ uviedol po utorňajšom tréningu generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Šancu presvedčiť budú mať debutanti – brankár Dávid Hrenák, obrancovia Martin Bodák a Martin Fehérváry a aj útočník Filip Krivošík. Všetci štyria sa predstavili na januárových majstrovstvách sveta do 20 rokov v americkom Buffale. Okrem nich si po prvý raz oblečú reprezentačný dres A-tímu Mário Grman, Dávid Bondra, Eduard Šimun a Dávid Šoltés.

„Chceme dať týmto mladým hráčom šancu, aby sme mali možnosť vidieť, ako sú schopní hrať v národnom drese na najvyššej úrovni. Možno ešte nebudú pripravení hrať na majstrovstvách sveta, ale my máme možnosť vidieť ich a túto šancu sme využili. Budeme sledovať, ako sa správajú na ľade i mimo neho. Mohol by to pre nich byť ďalší krok v kariére,“ povedal Ramsay.

Generálny manažér Šatan zverejnili nomináciu na dvojzápas minulý týždeň v utorok, keď sa v Bratislave zišlo osem hráčov na prvom dvojdňovom tréningovom kempe. Tí absolvovali tri tréningové jednotky.

Bol medzi nimi aj brankár Július Hudáček, ten však do Švédska necestuje. V úvodných dueloch EHCh sa nepredstaví ani pôvodne nominovaný Ján Laco, ktorý dostal od realizačného tímu voľno na tento zraz. Priestor dostane dvojica mladíkov Denis Godla – Dávid Hrenák.

„Jano Laco má potrebu viac trénovať, preto sme mu dali priestor a povolali sme Denisa Godlu, ktorý mal dobrú sezónu vo Fínsku,“ povedal tréner brankárov Ján Lašák.

Nová tvár sa predstaví aj na lavičke. Asistentom trénera Ramsayho bude v dvojzápase proti „trom korunkám“ bývalý reprezentant a asistent trénera v bratislavskom Slovane Róbert Petrovický.

„Hovorili sme spolu a prešli sme si aj videá toho, ako chceme, aby tím hral. Jedným z mojich cieľov pri národnom mužstve je pomáhať ostatným trénerom a dať im šancu na rozvoj. Teším sa preto na spoluprácu s Robom. Má veľa skúsenosti, poznáme sa, má dobrú angličtinu, takže môže prekladať hráčom, ktorí nerozumejú, aj mne,“ povedal Ramsay pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Craig Ramsay a Filip
		Krivošík.
Craig
		Ramsay.
+10Hokejisti SR na
		utorkovom
		zraze.

„Nad touto ponukou som nerozmýšľal ani sekundu. Okamžite som ju prijal,“ prezradil Petrovický, ktorý by mal s tímom absolvovať celú prípravu a bude na striedačke aj počas MS.

O štarte na svetovom šampionáte uvažujú aj niektorí hráči v zámorskej NHL, Šatan však nechcel konkretizovať ktorí: „Hovoril som s nimi, ale na tieto otázky ešte teraz nechcem odpovedať. V NHL finišuje základné časť, po jej skončení vám dám viac informácií.“

Nominácia SR na zápasy Euro Hockey Challenge

brankári: Dávid Hrenák (St. Cloud State Univ./NCAA, USA), Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín.)
obrancovia: Martin Bodák (Kootenay Ice WHL, USA), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha/ČR), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn/Švéd.), Martin Gernát (Lausanne/Švaj.), Mário Grman (Piráti Chomutov/ČR), Karol Sloboda, Peter Trška (obaja HC Vitkovice/ČR)
útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana, Andreas Štrauch (všetci HK Poprad), Libor Hudáček (bez klubovej príslušnosti), Filip Krivošík (HPK Hämeenlinna/Fín.), Andrej Kudrna (Sparta Praha/ČR), Eduard Šimun (HC Nové Zámky), Marek Hovorka, Michel Miklík, Ladislav Nagy, Dávid Šoltés (všetci HC Košice)

#slovenskí hokejisti #Euro Hockey Challenge #Craig Ramsay
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
21,99
Sweet farebné alstromérie

Sweet farebné alstromérie

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk