Spokojný Bokroš: Vedeli sme, na čo Američania nie sú zvyknutí

29.12.2017 08:47
Ernest Bokroš
Hlavný tréner hokejistov do 20 rokov Ernest Bokroš (vpravo) so svojimi zverencami. Autor: ,

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vo štvrtok dosiahla veľké víťazstvo, keď v základnej A-skupine na juniorských majstrovstvách sveta v Buffale šokujúco zdolala domácich Američanov 3:2. Zámorský tím pritom obhajuje zlato spred roka.

"Bol to náročný zápas. Toto víťazstvo si veľmi cením, pretože bolo po ‚vydretom‘ výkone všetkých hráčov vrátane brankára. Zdolať domáci tím, lídra skupiny MS na jeho ľade, sa nestáva často. Všetci hráči si za to zaslúžia pochvalu,“ poznamenal po súboji hlavný kouč slovenského tímu Ernest Bokroš.

Jeho zverenci boli počas celého duelu pod veľkým tlakom, no veľkému favoritovi statočne vzdorovali.

"Kľúčová bola zmena taktiky. Zmenili sme určité veci a spravili menšie úpravy v zostave. Vyšla nám taktika, ktorú sme si určili. Vedeli sme, na čo Američania nie sú zvyknutí. Chlapci všetko dodržiavali a s trochou šťastia sa nám podarilo dosiahnuť skvelé víťazstvo. Taktika bola rozhodujúca, zostava trochu menej. Niektorých hráčov sme vrátili na miesta, kde sa cítia lepšie. Dnes nám zabral jeden útok v produktivite, ale ostatní ‚odmakali‘ oslabenia a prišlo víťazstvo,“ pokračoval Bokroš.

Mladí Američania vo štvrtok ani raz nevyhrávali, čo isto zohralo úlohu. Ak by sa totiž dostali hoci len do najtesnejšieho náskoku, zmazať manko by bolo veľmi náročné.

"Chlapci veľmi dobre bránili, boli sme disciplinovaní. Dôležité bolo, že sme až tak nestrácali puky v obrannom pásme a nedávali súperovi príležitosti. Dôležitú úlohu zohralo aj to, že sme mali veľmi málo vylúčených hráčov,“ prezradil tréner slovenského tímu.

Slováci síce získali nečakané tri body, no podľa Bokroša to nič nemení na situácii v A-skupine.

Gólman SR Roman
		Ďurný zasahuje pred
		americkým...
Okrem Samuela Bučeka v
		drese Slovákov
		skóroval...
+8Radosť slovenských
		hokejistov po výhre nad
		USA.

"Ani tieto tri body nám totiž nezaručujú splnenie základného cieľa. Musíme získať ešte minimálne jeden. Až potom môžeme rozmýšľať ďalej,“ povedal. "Takéto víťazstvo chlapcom veľmi pomôže po mentálnej stránke. Získajú dôležité sebavedomie. Všetky mužstvá ho majú, no Slovákom vždy trochu chýba. Dnes chlapci zabojovali a trochu im to sebavedomie stúpne,“ myslí si spokojný kouč.

Ernesta Bokroša štvrtkový triumf nad Američanmi isto potešil, no veľmi si ho nevychutnáva. "Triumf nad USA si veľmi neužijem. Zostávam totiž v strehu a šampionát si užijem až po splnení cieľa, ktorým je postup do štvrťfinále. Teraz už myslím na Fínsko. Potrebujem si však trochu oddýchnuť,“ dodal Bokroš.

Tím SR „20“ čaká deň voľna, v sobotu 30. decembra o 22.00 h SEČ nastúpi proti Fínsku.

#Ernest Bokroš #slovenskí hokejisti do 20 rokov #MS hokejistov do 20 rokov 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku