Hrali sme moderne. Takto ma hokej baví, vraví Bakoš

13.11.2017 08:00
Slovensko Bakoš
Martin Bakoš v súboji s Rusom Rušanom Rafikovom. Autor: ,

Meniny neoslávil na bielom koni, ale víťazným gólom v sobotu proti Nemecku. Martina Bakoša (27) trochu mrzela prehra s Rusmi, po ktorej obsadili slovenskí hokejisti druhú priečku, ale inak si výkony mužstva pochvaľoval. "Výborne nám zachytali brankári, všetci chalani sa snažili dodržiavať systém a vyšli nám aj presilovky," vymenoval pozitíva.

Môžete byť napriek záverečnej prehre s Ruskom 2:4 spokojný s výkonmi mužstva?

Rozhodne sa nemáme za čo hanbiť. Len škoda, že sme v nedeľu prehrali. Neboli sme horší, držali sme sa s Rusmi, no dali o dva góly viac. Celkovo sme predvádzali dobrý hokej a máme sa od čoho odraziť. Samozrejme, je i čo zlepšovať.

Ako sa vám pozdáva systém trénera Craiga Ramsayho?

Podobný systém – na 80 až 90 percent – hráme aj v Liberci. Je to klasický moderný hokej. Mám to vžité a takto ma to veľmi baví. Ideme správnou cestou, len sa s tým musia ešte zžiť všetci chalani. Určite máme šancu na nejaký úspech.

Marek Hecl v súboji
		s Rusom Kirilom
		Semjonovom.
Marek Ďaloga a Andrei
		Kuzmenko v
		akcii.
+2Marek Ďaloga a Juraj
		Valach sa snažia obrať
		o...

Boli Rusi najlepší na turnaji?

Samozrejme, Rusi sú vždy silný súper. Hovorilo sa, že do Augsburgu poslali B-mužstvo, ale oni dokážu z KHL vyskladať aj tri takéto tímy… Boli veľmi silní na puku a hrali skrátka dobre. Mali sme dať o gól viac a mohli sme uspieť. Oni vedia súpera potrestať, keď nevyužije svoje šance.

Čo považujete za najväčšie plusy v hre slovenského tímu?

Podržali nás všetci traja brankári. Prvé dva zápasy sa Janko Laco aj Paťo Rybár veľkou mierou zaslúžili o víťazstvo, ale aj Marek Čiliak v nedeľu pochytal veľa šancí súpera. Potešilo ma aj to, ako sa všetci chalani snažili dodržiavať systém, verili mu a bojovali o šancu zahrať si na olympiáde. Klobúk dole pred všetkými. Ak si na naordinovaný štýl zvykneme, bude to super. V Liberci to prinieslo dve vynikajúce sezóny. Musíme len byť stopercentní vo všetkých detailoch.

Hokejisti Slovenska
		zdolali Nemecko
		3:0.
Patrik Rybár (v strede)
		si proti Nemcom
		odbil...
+3Radosť slovenských
		hokejistov po výhre
		nad...

Darili sa vám aj presilovky. Využili ste štyri.

K tomu sa dá povedať to isté ako k celkovému hernému systému. Takto sa hrajú presilovky v modernom hokeji – jednoducho, rýchla strela a číhať okolo bránky. Prinieslo to úspech. Všetky góly padli po strelách a dorážkach. Preto sme boli úspešní, lebo sme sa tlačili tam, kde sme mali.

Vyšiel vám ostatný zápas za Liberec v Lige majstrov, v reprezentácii ste dali gól Nemcom. Náznak dobrej formy?

Dúfam, že to tak bude. Vždy som skromný a vďačný za každý gól. V Liberci som mal ťažké obdobie, vôbec mi to nelepilo. V posledných zápasoch to však už bolo lepšie, v Lige majstrov to tiež vyšlo a dobré to bolo aj na Nemeckom pohári. Som rád.

Neskúšali ste sa – pre šťastie – chytiť ruského útočníka Makejeva, ktorý dal štyri góly?

(smiech) Veru nie. Až v autobuse som sa dopočul, že nám dal jeden hráč všetky štyri góly. Bývajú aj také zápasy. Dlhodobo sa niečo také udržať nedá. Verím, že keď budeme hrať náš systém, tak sa nemusíme báť ani Rusov.

#slovenskí hokejisti #Nemecký pohár 2017 #Martin Bakoš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Kytica Letana 9

Kytica Letana 9

35,99
Lady farebné trsové ruže a orchidey

Lady farebné trsové ruže a orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk