Ramsay je správna voľba, tvrdí Chára

11.08.2017 14:00
Zdeno Chára
Zdeno Chára. Autor: ,

Nového kouča reprezentácie Craiga Ramsayho dobre pozná zo slovenských hokejistov Zdeno Chára. Obrovitý bek strávil so 66-ročným kormidelníkom spoločný čas v Bostone Bruins.

„Craig mal vždy neskutočnú trpezlivosť. V napätých momentoch nezmätkuje, je pokojný. Zvláda napäté stavy. Naopak, keď bola situácia uvoľnená, dokázal pritvrdiť. Pre mňa je to najmä neskutočne zaujímavý človek, ktorý veľa vie. Nie iba o hokeji. Môžete sa s ním hodiny porozprávať o čomkoľvek. Je veľmi príjemný. Naša spolupráca bola vynikajúca, na takých ľudí sa nezabúda,“ uviedol pre server iDnes.cz. na adresu nového trénera národného tímu SR Chára, ktorý má k Ramsaymu blízko.

„Sme v kontakte. Odvtedy, čo trénoval Boston, sme stále v spojení. Telefonicky či prostredníctvom správ. Občas sa vidíme aj osobne,“ priznal 40-ročný obranca na stredajšej rozlúčke českého útočníka Martina Havláta s kariérou.

Ramsay môže podľa Cháru dostať slovenský hokej späť na správnu cestu. Ako dlho to však potrvá, je otázne. „Je to veľmi náročné takto hodnotiť. Verím, že sa všetci snažia danú situáciu zlepšiť. Nemáme inú možnosť. Musíme si zachovať trpezlivosť a pracovať. Craig je však vynikajúci človek. Vie veľmi dobre pracovať s ľudmi, dokáže pomôcť,“ dodal pre iDnes.cz kapitán Bostonu.

#Zdeno Chára #Craig Ramsay
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk