NÁZOR: Oprášená kanadská jazda

10.08.2017 22:00

Slovenský hokejový kruh sa uzavrel, naliehavých otáznikov, ktoré si kládla odborná i laická verejnosť, už niet. Vykorčuľuje z neho po kanadskej ceste.

Craig Ramsay na lavičke Atlanty v roku 2010.
Craig Ramsay na lavičke Atlanty v roku 2010. Autor: SITA/AP, John Bazemore

Miroslav Šatan, generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií v závere stredajšej slávnosti Hokejista roka 2017 informoval, že slovenskú reprezentáciu povedie 66-ročný Kanaďan Craig Ramsay. Má bohaté skúsenosti zo zámorského hokeja, nevynímajúc viacročné hráčske i trénerské pôsobenie v NHL. Slovenský hokej, ktorému svoje služby v najbližších dvoch sezónach ponúkne, mu nie je cudzí.

Pre niekoho je to možno prekvapenie, pretože nejde o najzvučnejšie meno. To však nie je vôbec podstatné. Veď ani národný tím neprežíva najlepšie časy, ako keď v ňom hrával Šatan v jeho najlepších rokoch. Teraz prijal dôležitú manažérsku funkciu, vzal si na plecia najväčšiu zodpovednosť – ako neraz v zápasoch, ktoré víťazne rozhodol. Ako vypáli jeho rozhodnutie v súvislosti s obsadením najsledovanejšieho postu v slovenskom hokeji, ukáže čas.

Ramsay bude tretím cudzincom na slovenskej striedačke, po Glenovi Hanlonovi, ktorý so silnou reprezentáciou pohorel na domácom svetovom šampionáte 2011 a misia mu nevyšla, druhým Kanaďanom. Buďme realisti, zabudnime na reči o medailách, aj keď sa na nečakané striebro so sympatickým českým trénerom Vladimírom Vůjtkom z Helsínk 2012 krásne spomína.

Ak realizačný tím na čele s Ramsaym a slovenskými asistentmi zomkne hráčsku kvalitu, narovná vzťahy a dá zabudnúť na vzťahovú pachuť z nedávnej minulosti, bude to krok vpred.

Držme mu palce, aby mu vyšiel a aby reprezentácia na domácom šampionáte 2019 ponúkla priaznivcom viac radosti než v roku 2011.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#slovenská hokejová repezentácia #Miroslav Šatan #Craig Ramsay
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

46,21
Perla ruža tulip color

Perla ruža tulip color

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk