Mladých Slovákov rozdrvili i Rusi. So skóre 4:15 sú poslední bez bodu

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v rámci základnej B-skupiny na medzinárodnom podujatí Memoriál Ivana Hlinku, keď v utorok večer na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu podľahli rovesníkom z Ruska 3:9.

08.08.2017 22:06
Slovensko, Lotyšsko Foto: ,
Ilustračné foto

Zverenci trénera Norberta Javorčíka síce viedli od prvej minúty gólom Kristiána Kováčika, ale už v 8. min vyrovnal Maxim Šabanov a sekundu pred koncom prvej tretiny poslal Rusov do vedenia Ruslan Išakov.

V ďalšom priebehu zápasu jednoznačne dominovali hostia, keď strelili sedem gólov. Slovenskí reprezentanti sa strelecky presadili už iba dvakrát, ruského gólmana prekonali Martin Bučko a Ján Sarvaš. Hokejisti spod Tatier sú v tabuľke B-skupiny na poslednom štvrtom mieste bez bodového zisku so skóre 4:15.

Mladí Slováci v stredu nastúpia proti Kanaďanom. V A-skupine v Břeclavi hrajú Česko, USA, Švédsko a Švajčiarsko.

• Góly: 1. K. Kováčik, 35. Bučko, 54. J. Sarvaš – 23. a 31. Žabrejev, 31. a 48. Rotenberg, 8. Šabanov, 20. Ischakov, 27. Biljalov, 44. Guskov, 52. Zavgorodnij
  • Zostava SR: Vojvoda (30. Vyletelka) – Bučko, Ilenčík, Zekucia, O. Turan, Vitaloš, Dlugoš, Kobolka, Paulíny – Faško-Rudáš, Kupka, Okuliar – Melcher, K. Kováčik, Džugan – Čederle, Hryzák, Pjaták – J. Sarvaš, Minko, Šeliga – Džugan

Hlas (zdroj: SZĽH):

Norbert Javorčík (tréner SR "18“): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme rýchly gól a prvú tretinu sme s ruskými hráčmi stíhali korčuľovať a vytvárali sme si aj gólové šance. Veľmi nás mrzí inkasovaný gól tesne pred koncom prvej tretiny, predsa len lepšie sa nám do druhej tretiny šlo za stavu 1:1. V druhej tretine máme zatiaľ dosť veľký problém so vzdialenejšou striedačkou, najmä dostať hru z vlastného pásma. A práve tieto tretiny, ktoré nám zatiaľ nejdú, rozhodujú o výsledkoch.“

Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov #Memoriál Ivana Hlinku