Slovenskí olympionici vysoko zdolali domácich Poliakov

Slovenský olympijský hokejový výber víťazil tímom domáceho Poľska vysoko 6:1 v piatkovom prípravnom súboji v Krynici-Zdrój. Slováci mali počas celého duelu prevahu a zužitkovali ju aj gólmi.

07.04.2017 20:06
Hokejka, puk, gól, bránka, sieťka Foto:
Ilustračné foto.

Prvý dosiahol v I. tretine košický útočník Peter Boltun, ďalšie tri pridali zverenci trénera Marcel Ozimáka v druhej časti – do streleckej listiny sa zapísali Dávid Šoltés, Samuel Takáč a Miroslav Habšuda.

V tretej časti v presilovke o dvoch korčuliarov skóroval Andreas Štrauch a šiesty gól Slovákov pridal Samuel Takáč. Za domácich v poslednej minúte stretnutie dosiahol čestný úspech Chmielewski. Odveta je na programe v rovnakej hale v sobotu 8. apríla o 16.00 h,

V siedmom vzájomnom zápase sa zrodil šiesty triumf Slovákov, v roku 1993 Poliaci dosiahli remízu 4:4.

Poľsko – Slovensko olympionici 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
Góly: 60. Chmielewski (Bryniczka) – 6. Boltun (Štrauch), 22. Šoltés, 27. S. Takáč (Dinda), 29. Habšuda (P. Zuzin), 44. Štrauch (Boltun, S. Takáč), 47. S. Takáč (Štrauch)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Radzik, Kepa – Przyborowski, Noworyta (všetci Poľ.)
Poľsko: Radziszewski – Kamenew, Kruczek, Pociecha, Bryk, Wajda, Ciura, Jaškiewicz, Wanacki – Urbanowicz, Zapala, Kolusz – Malasiňski, Pasiut, Wronka – Jeziorski, Bryniczka, Chmielewski – Strzyžowski, Stopiňski, Galant
Slovensko olympionici: Melicherčík – P. Hraško, Dinda, Matejka, Koch, Bodák, Maier, Michal Roman, Habšuda – Štrauch, Boltun, S. Takáč – Šišovsky, Milý, Hričina – Šoltés, Lichanec, Paulovič – P. Zuzin, Fetkovič, Horanský

Slováci boli počas celej úvodnej tretiny aktívnejší, no vyťažili z toho iba jeden gól. V 6. min sa k puku dostal Boltun a prekonal brankára Radziszewského. Neskôr pohrozili aj domáci Poliaci, ale Melicherčík si s ich pokusmi poradil.

Olympijskému výberu SR vyšla prvá polovica II. tretine, v ktorej sa presadili až trikrát. V 22. min zvýšil na 2:0 Šoltés, o päť minút neskôr previedol dravý prienik a zakončenie bekhendom S. Takáč a onedlho obranca Habšuda zaskočil súperovho gólmana strelou po ľade.

Na začiatku tretej časti mali SLováci výhodu 21-sekundovej presilovky o dvoch korčuliarov a v jej závere Štrauch zvýšil na rozdiel piatich gólov. Vzápätí pridal svoj druhý presný zásah v zápase S. Takáč. Definitívnu bodku za zápasom dal gól Poliaka Chmielewského v poslednej minúte súboja.

Hlasy (zdroj: hokej.sk):

Marcel Ozimák (tréner SR): „Výsledok je veľmi pekný, aj keď o dokonalom výkone by som nehovoril. Ukázali sme dobrú efektivitu i pekné útočné akcie. Myslím si, že počas celého zápasu bola kontrola hry na našej strane. Maličké podcenenie sa nám vypomstilo do inkasovaného gólu. Osobne ma to mrzí, pretože sme chceli, aby Marcel Melicherčík vychytal nulu. Výsledok 6:1 je však pekný a som rád, že sa nám to podarilo aj s takýmto mladým tímom.“

Marcel Melicherčík (brankár SR): „Hlavne v prvej tretine mali Poliaci pár nebezpečných striel, ale to bolo fajn. Aspoň som sa dostal do tempa. V druhej časti som tam už len postával. Ten inkasovaný gól mi vôbec neprekáža, dôležitý bol výborný výkon celého mužstva.“

Peter Boltun (útočník SR, autor prvého gólu): „Je to môj prvý reprezentačný gól a tak som samozrejme šťastný. Teší ma však hlavne víťazstvo tímu, pretože na minulom turnaji sa nám vyhrať nepodarilo. Myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon a môžeme byť spokojní.“

Viac na túto tému: #slovenská hokejová repezentácia