Slováci už druhýkrát na Francúzov nevyzreli. Prehrali 2:3 po nájazdoch

Slovenská mužská hokejová reprezentácia prehrala s domácim výberom Francúzska 2:3 po samostatných nájazdoch v nedeľňajšom prípravnom zápase v Grenobli v rámci seriálu Euro Hockey Challenge.

24.04.2016 17:44
Marko Daňo Foto: ,
Marko Daňo okrem gólu premenil aj jeden z nájazdov.
debata (3)

Stretnutie sa v riadnom hracom čase aj po predĺžení skončilo 2:2. Autorom víťazného nájazdu v piatej sérii bol francúzsky útočník Charles Bertrand.

Zverenci trénera Zdena Cígera viedli od 11. min gólom Petra Cehlárika, ktorý šikovne zakončil z bekhendu v presilovej hre. Francúzi v závere prvej tretiny dosiahli gól, ale arbitri ho neuznali pre posunutú bránku aj postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Už regulárny vyrovnávajúci gól strelil v 26. min Sascha Treille, ktorý predviedol pekný bekhendový blafák z nájazdu.

Na konci druhej tretiny hrali Francúzi už po druhý raz v zápase presilovku o dvoch hráčov, ale strelecky sa nepresadili. Ďalšiu početnú výhodu už však domáci premenili na vedúci gól, v 49. min ho so šťastím strelil Teddy Da Costa. Slovenskí hráči v závere tretej tretiny zvýšili aktivitu a odmenou bol vyrovnávajúci gól v podaní Marka Daňa v 58. min.

V samom závere mal šancu Martin Réway, ale skóre sa už nemenilo. V predĺžení s formátom štyroch proti štyrom mali puk častejšie na hokejkách Francúzi a v záverečnej minúte po vylúčení Réwaya mali dokonca výhodu o jednému muža v poli, ale gól už nepadol.

Domáci sa napokon dočkali víťazstva v nájazdoch. Na úvodný gól Desrosiersa ešte odpovedal Daňo, ale zásah Bertranda v piatej sérii už bol víťazný.

Nedeľňajší zápas v Grenobli bol už šiestym pre slovenský tím v príprave pred majstrovstvami sveta v Rusku (6.- 22. 5.). Doterajšia bilancia zahŕňa dve prehry s Fínmi (1:6, 2:3), dve prehry s Rusmi (0:6, 1:2 po sam. nájazdoch) a napokon víťazstvo (4:1) a prehru s Francúzmi (2:3 po sam. nájazdoch). Prípravné obdobie pred MS 2016 zakončia slovenskí hokejisti dvoma domácimi súbojmi s Dánmi v Skalici (28. 4) a Bratislave (30. 4.).

Francúzsko – Slovensko 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 26. S. Treille (Raux, Y. Treille), 49. T. Da Costa (S. Treille), rozhodujúci nájazd Bertrand – 11. Cehlárik (Viedenský, Jaroš), 58. Daňo (Cehlárik)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Daňo (SR) osobný trest na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Garbay, G. Barcelo – Margry, J. Barcelo, 3100 divákov
Nájazdy: Desrosiers – gól, Daňo – gól, Fleury – nedal, Hrnka – nedal, Ritz -nedal, Sersen – nedal, Daňo – nedal, Bozon – nedal, Cehlárik – nedal, Bertrand – gól
Francúzsko: Quemener (31. Hardy) – Hecquefeuille, Moisand, Manavian, Dieudé-Fauvel, Janil, Beron, Faure – Meunier, Y. Treille, Perret – D. Fleury, T. Da Costa, S. Treille – Desrosiers, Bozon, Bertrand – Claireaux, Ritz, Lamperier – Berthon, Raux,
Slovensko: Konrád – Meszároš, Sersen, Jaroš, Sekera, Graňák, Švarný, O. Kotvan, L. Kozák – Lušňák, Réway, L. Hudáček – Cehlárik, Viedenský, Daňo – T. Hrnka, T. Marcinko, M. Bartánus – Michal Hlinka, A. Štastný, Skalický

Hlasy (zdroj: SZĽH):

Zdeno Cíger (tréner SR): „V prvej tretine nám chýbala efektivita, mali sme v nej veľké šance. V druhej tretine sme prestali hrať, boli sme nedisciplinovaní a súperovi sme dovolili vrátiť sa do zápasu. Niektorí hráči asi nechápu, že majú bojovať o miesto v reprezentácii. S týmto zápasom som veľmi nespokojný.“

Andrej Sekera (obranca SR): „Prvý zápas vo Francúzsku sme hrali dobre. V druhom sme ešte pokračovali v dobrej hre v prvej tretine, ale potom v druhej a tretine akoby prišlo na ľad iné mužstvo. Chalani si začali robiť, čo chceli. Tak to aj vyzeralo počas zvyšku zápasu. Prestali sme dodržiavať systém, začali sme ‚lietať‘ po ľade, akoby chcel každý dať gól a Francúzi to využili. Oni sú dobrí korčuliari a majú solídnu presilovku. Vedia aj podržať puk. Ak chceme my pomýšľať na víťazstvá, musí sa naša hra odvíjať od dobrej obrany.“

Peter Cehlárik (útočník SR, autor gólu): „Začiatok stretnutia bol celkom dobrý, potom sme prestali hrať, čo sme si povedali. Neboli sme na pozíciách, kde sme mali byť. Križovali sme sa, ‚lietali‘, a to nás stálo zápas. Musíme sa vrátiť k tomu, čo sme hrali v prvom zápase proti Francúzom.“