Proti Kanade pôjde do bránky Konrád, Čerešňáka trafil puk do nosa

06.11.2014 22:37
Hokej, Slovensko
Slovenskí hokejisti sa občerstvujú na tréningu. Autor: ,

Slovenská hokejová reprezentácia absolvovala vo štvrtok sedemhodinovú cestu do Mníchova, kde ju od piatka čaká Nemecký pohár. Po príchode si Slováci zatrénovali na ľade zimného štadióna v Olympijskom parku, nechýbalo fotenie na informačnú kocku.

Smolu mal obranca Peter Čerešňák, ktorého podľa webu Slovenského zväzu ľadového hokeja trafil rovno do nosa tečovaný puk a musel predčasne opustiť ľad. V sprievode lekára mužstva Jána Grauzela absolval 21-ročný zadák vyšetrenie v jednej z mníchovských nemocníc.

Tréner Vladimír Vůjtek dá v prvom zápase proti Kanade príležitosť Branislavovi Konrádovi. Jednotlivé formácie spoločne trénovali od utorka a v tomto zložení nastúpia aj na úvodný duel turnaja, ktorý sa začína v piatok o 16.30 h. Elitný útok vytvoria Martin Bakoš, Marek Viedenský a Vladimír Dravecký, v prvej obrane by mali korčuľovať Jurajovia Valach a Mikuš.

"S trénerom sme sa dohodli, že turnaj odštartujem v bránke ja, v sobotu bude proti Nemecku chytať zase Marek (Čiliak – pozn.). Kto odchytá posledný zápas proti Švajčiarom, bude následne na tréneroch. Je česť byť v reprezentácii a nám sem dvere otvorila aj skutočnosť, že KHL sa neprerušila. Za seba poviem, že určite na ľade odvediem všetko, čo bude v mojich silách,“ povedal podľa webu SZĽH brankár Branislav Konrád, ktorý odchytal doteraz za Slovensko 5 zápasov.

Predpokladaná zostava SR na zápas s Kanadou: Konrád (Čiliak) – Valach, J. Mikuš, Čerešňák, Švarný, T. Bokroš, Kozák, Jánošík, O. Kotvan – Bakoš, Viedenský, Dravecký – J. Sýkora, Marcinko, Tománek – T. Sýkora, Cingeľ, Lapšanský – Rác, Lušňák, Dej (Vandas, Bortňák)

#slovenská hokejová reprezentácia #Nemecký pohár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku