Dozeraj tam na nás z hora. Tvoji chlapci

15.09.2011 16:56
Demitra, Trenčín, pohreb, rozlúčka,
Slovenskí hokejoví reprezentanti, zľava Marcel Hossa, Marián Hossa, Marián Gáborík, Zdeno Chára, Róbert Petrovický, Ján Pardavý, Tomáš Kopecký a Michal Handzuš sa lúčia s tragicky zosnulým kamarátom Pavlom Demitrom. Autor:

Desať najbližších hokejových kamarátov Pavla Demitru počas piety na legendárneho hokejistu spomínalo a plakalo. Za Michala Handzuša, Marcela Hossu, Mariána Hossu, Tomáša Kopeckého, Jána Pardavého, Zdena Cháru, Róberta Petrovického, Ľubomíra Višňovského a Richarda Zedníka sa ujal slova Marián Gáborík.

V prvom rade by som za nás všetkých čo sme tu, a boli sme hokejovo Paľovi najbližšie, chceli vyjadriť našu najúprimnejšiu sústrasť manželke Majke, deťom Lukasovi a Zarke, rodičom, sestrám a celej rodine. Takisto rodinám Karla Rachůnka, Jana Marka, Josefa Vašíčka ako aj všetkým pozostalým tejto tragédie.

Paľko, Pole, Demo, Hlavička, Tuleň. To boli prezývky, ktoré od nás najčastejšie počul. Nám všetkým ihneď prirástol k srdcu, rodina, to bol jeho zmysel života. Bol spoľahlivý, obetavý, nesebecký, priamy a vždy ako líder vedel potiahnuť celý tím. Vždy sa radoval z gólu, ale oveľa viac sa tešil, keď naň prihral. Mal zdravé sebavedomie na ľade, ale aj mimo neho. On ho rozdával a my sme z neho čerpali.

Budeme naňho spomínať ako na muža s typickou Demitrovskou chôdzou, ktorý stále na hlave nosil svoju obľúbenú ošúchanú šiltovku. Mal svoj charakteristický zmysel pre humor, ktorým nás neustále podpichoval. Hlavne mňa, pretože ma dokonale poznal a vedel, ako na mňa. Na druhej strane vedel prijať vtipkovanie na svoju adresu a úplne v pohode si vedel spraviť srandu aj sám zo seba. Všetci s ním máme veľa úsmevných zážitkov, či už z reprezentácie alebo z klubov.

Gáborík a ďalších deväť Demitrových...
Gáborík a ďalších deväť Demitrových spoluhráčov, ale najmä priateľov. Autor: ČTK

Spomínam si, ako sme boli na spoločnom sústredení s Duklou Trenčín počas výluky v NHL vo Vyšnej Boci. Vtedy som ho prvýkrát videl stáť na lyžiach. Vždy mám úsmev na tvári pri spomienke, ako naša Hlavička štýlovým pluhom zdoláva somársku lúku. Na druhej strane vynikal v letných športoch, vo futbale a v tenise bol najlepší z nás všetkých.

Paľo bol technický antitalent, a keď potreboval spojazdniť mobilný telefón, nainštalovať Skype, či kúpiť počítať, vždy mu jeden z nás pomohol. Paľko sa snažil pomáhať tým, čo to najviac potrebovali. Zúčastňoval sa na rôznych charitatívnych akciách a vedel sa hlavne rozdať pre svojich blízkych. Mal to jednoducho v sebe.

Budeš nám veľmi chýbať Pole.

Vždy budeme na teba spomínať s úsmevom, pretože tak si žil. Nikdy nezabudneme, čo si pre nás urobil a čo si pre každého z nás znamenal. Sľubujeme ti, že tak, ako ty si tu bol pre nás, budeme tu aj my, vo dne v noci pre tvoju rodinu pripravení pomôcť, keď to budú potrebovať. Môžeš sa na nás spoľahnúť, ako sme sa mohli my vždy na teba.

Bol si hokejový boh na ľade, a do hokejového neba si aj odišiel. Dozeraj tam na nás z hora a odpočívaj v pokoji.

Tvoji chlapci.

Život a smrť Pavla Demitru
Život a smrť Pavla Demitru
Slovenskí hokejoví reprezentanti, zľava Marcel...
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku