Identifikovali telo Pavla Demitru, jeho číslo 38 už nikto nosiť nebude

, 08.09.2011 17:34
Slovensko Demitra
Pavol Demitra. Autor:

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky je v neustálom kontakte s ruským ministerstvom pre mimoriadne situácie a aj s rodinou zosnulého hokejistu Pavla Demitru, ktorej pomáha pri zabezpečení prevozu pozostatkov obete havárie na Slovensko.

Povedal to hovorca rezortu diplomacie Ľuboš Schwarzbacher s tým, že ruská strana už identifikovala telá obetí leteckého nešťastia, medzi ktorými je aj Demitra. „Vyšetrovacia komisia Ruskej federácie podala trestné oznámenie v súvislosti s porušením pravidiel bezpečnosti prevádzky leteckej dopravy,“ dodal Schwarzbacher.

Pavol Demitra zahynul v stredu pri leteckej katastrofe spolu s ďalšími 42 členmi klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Lokomotiv Jaroslavľ, ktorí smerovali do Minska na úvodný zápas ligy. Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte, asi dva kilometre od miestneho letiska Tunošna. Ruské ministerstvo dopravy považuje technickú poruchu a ľudský faktor za najpravdepodob­nejšie možné príčiny havárie a práve na tieto možnosti zameria vyšetrovanie tragédie.

Jedného z najlepších hokejistov histórie Slovenska si uctí aj Slovenský hokejový zväz. Ako pre Pravda.sk povedal generálny sekretár zväzu Otto Sýkora, veľká pietna spomienka sa bude konať v Trenčíne. „Momentálne ešte nevieme presne určiť čas, keďže nepoznáme presný dátum prevozu tela nebohého Pavla Demitru na Slovensko. S vedením trenčianskej Dukly sme však v intenzívnom kontakte a Paľovi pripravíme dôstojnú rozlúčku. Jeho dres s číslom 38 bude vyvesený pod strechou haly v Trenčíne, takisto plánujeme toto číslo na znak úcty vyradiť z obehu, aby navždy zostalo späté s postavou Paľa Demitru,“ povedal Sýkora.

Život a smrť Pavla Demitru
Život a smrť Pavla Demitru

Slováci v apríli proti Rusom dvakrát v Jaroslavli

Slovenská hokejová reprezentácia sa predstaví v dvoch prípravných dueloch proti Rusku v polovici apríla 2012 v domácej aréne klubu Lokomotiv Jaroslavľ. Ako vyhlásil prezident Ruskej hokejovej federácie Vladislav Tretiak, stane sa tak na počesť zosnulých hráčov, funkcionárov a personálu pri stredajšej leteckej tragédii v blízkosti mesta Jaroslavľ, pri ktorom zahynul aj Pavol Demitra.

„V rámci prípravy na budúcoročné majstrovstvá sveta, na podujatí Euro Hockey Challenge, chceme odohrať dva zápasy proti Slovensku v hokejovej aréne v Jaroslavli. Na pamiatku našich hokejistov ako aj Pavla Demitru. Na pamiatku celého tímu,“ cituje sovsport.ru. Tretiaka.

Slováci by sa mali v Rusku predstaviť v termíne od 12. do 15. apríla 2012.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk